Protestující s bannerem „Senátorko Chowová, ihned rezignujte“ na univerzitě v Berkeley v Kalifornii, 7. listopadu 2018. (Se svolením Isabelly Chowové)
Protestující s bannerem „Senátorko Chowová, ihned rezignujte“ na univerzitě v Berkeley v Kalifornii, 7. listopadu 2018. (Se svolením Isabelly Chowové)
BERKELEY​, Kalifornie – studentská senátorka Isabella Chowová se stala terčem ostré kritiky poté, co se nedávno zdržela hlasování ohledně rezoluce podporující transgendrové zájmy, které se neslučují s její křesťanskou vírou.

„Povstaňme a braňme se!“ vykřikovaly stovky studentů na demonstraci před zasedáním studentské rady Kalifornské univerzity v Berkeley 7. listopadu.

​Této reakci předcházelo hlasování rady z 31. října, kdy se hlasovalo o LGBTQ rezoluci. Na výběr bylo „ano“, „ne“ nebo zdržet se hlasování. Jediná Chowová se zdržela hlasování, zatímco 18 dalších hlasovalo „ano“.

​„V očích Boha, a tedy i v mých, je každý z vás zde a také v komunitě LGBTQ podstatný a milovaný – a to i když se naše názory liší,“ uvedla Chowová v otevřeném dopise, v němž zdůvodnila své rozhodnutí.

Zmínila se také, že mít rád jinou osobu neznamená, že bude tiše souhlasit s volbami té osoby.

student
Isabella Chowová se stala terčem protestů. (Se svolením Isabelly Chowové)

„Věřím, že na počátku času Bůh stvořil muže a ženu a určil, že sex je záležitostí manželství muže a ženy.“

​Chowová uvedla, že její rozhodnutí vzešlo z diskuze s členy křesťanské komunity, kterou zastupuje.

​Svůj dopis ukončila slovy: „Znovu prohlašuji celým svým srdcem, že každý z vás zde si zaslouží úctu, uznání, právní ochranu a lásku“ a „křesťanská komunita je zde, aby přinášela soucit a sloužila kampusu tak, jak nejlépe umíme“.

Po zveřejnění tohoto dopisu se přes tisíc studentů podepsalo pod petici žádající její rezignaci ve studentské radě.

Na sociálních sítích byla častována výrazy jako „pošahaná blbka“, „strašná osoba“ nebo „uvidíme se v pekle“.

„Stačilo, kdyby se jen zdržela hlasování. Nikdo se jí neptal na vysvětlení,“ uvedl Regan Putnam, prezident Queer Alliance Resource Center, organizace, která požadovala rezoluci studentské rady.

​Putnam tak naznačil, že Chowová by nečelila takové kritice, kdyby v dopise nezmiňovala svou víru.

Někteří lidé se otevřeně ptají, zda nejsou studenti z Berkeley tlačeni do toho, aby své náboženské přesvědčení před ostatními schovávali.

„Tohle je v liberální Berkeley klasika: být pokrytcem ve škole, která si říká domov svobodného projevu,“ řekl bývalý úředník školy a zakladatel rádia Agenda 21, Paul Preston. „Realitou v Berkeley je, že svobodu slova má jen málo lidí.“

​„Stydím se za ty, kteří zde sedí a ještě ji [Chowovou] neodsoudili,“ prohlásila Alyssa Lou, bývalá členka rady, na protestní akci 7. listopadu.

Preston řekl, že křesťané jsou v posledních letech na Berkeley diskriminováni. Nicméně škola o tom na veřejnosti nic neříká a studenti jsou často ve svých politických akcích podporováni liberálními profesory.

​Chowová pro The Epoch Times řekla, že s ní přerušilo vztah devět studentských organizací, kterých byla členem, včetně její politické strany v Berkeley.

„Jsem mravně pobouřen,“ uvedl pro The Epoch Times Paul Taylor, bývalý kandidát republikánů do Senátu USA. Dodal, že pokud Chowové upírají svobodu názoru, můžou ji upřít každému „a nakonec nebude žádná svoboda“.

​Dvacetiletá Chowová tlaku na rezignaci nepodlehla a je přesvědčena, že je třeba, aby byly v kampusu slyšet i odlišné názory.


Překlad a redakční úprava: J. S.; Zdroj.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.