Americký senátor Marco Rubio (rep.) kritizoval mediální domy v USA za to, že reportují o oficiálních údajích Komunistické strany Číny o vývoji COVID-19 jako o faktech.

Rubio v neděli 30. března 2020 řekl, že zprávy novinářů o tom, že počet lidí nakažených onemocněním COVID-19 v USA je už vyšší než v Číně, je „bizarní“ a že jde o „mizernou novinařinu“.

„Některá naše média nemůžou ovládnout svou škodolibost při podávání zpráv o tom, že USA má již více nakažených koronavirem než Čína,“ napsal na svém Twitteru Rubio. „Kromě toho, že to je bizarní, odvádějí mizernou novinařinu.“

„Vůbec nevíme, kolik případů v Číně doopravdy je, ale bezpochyby je to mnohem více, než uvádějí,“ dodal Rubio.

Monitorovací mapa, kterou publikuje Univerzita Johnse Hopkinse, vychází z oficiálních vládních dat. Je na ní vidět, že USA má v současnosti přes 142 tisíc nakažených virem KS Číny v porovnání s Čínou, která uvádí přes 82 tisíc nakažených.

Epoch Times označuje nový koronavirus, který způsobuje nemoc COVID-19, názvem „virus KS Číny“, protože Komunistická strana Číny existenci nového nebezpečného viru tajila po dobu šesti týdnů a umlčovala hlasy těch, kteří na nebezpečí upozorňovali. V důsledku této cenzury došlo k nekontrolovanému šíření viru po Číně a k rozpoutání globální pandemie.

Dle zjištění The Epoch Times jsou skutečná čísla nakažených a mrtvých v Číně pravděpodobně více než 10x větší, než čínský režim uvádí.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.