Už vás nebaví zdlouhavé a nudné ruční loupání česneku? Redaktor rubriky Potravin a stravování u The Washington Post, Joe Yonan, v tomto videu ukazuje pět způsobů, jak česnek oloupat velmi snadno.

Video už sice bylo vydáno před nějakým tím rokem, ale tyto triky jsou rozhodně nadčasové, sám některé z nich v kuchyni využívám.

1. Kovové mísy

Loupání česneku za pomocí kovových mís. (YouTube screenshot)

Vložte palici česneku do kovové mísy, přikryjte další mísou a pořádně protřepejte. Bude to hlasité, ale zjistíte, že se to vyplatí. Skoro všechny stroužky skončí oloupané.


Podobného efektu můžete dosáhnout i ve větším kovovém hrnci s pokličkou, nemusí to být zrovna mísy. Tato metoda se hodí zejména při větším množství česneku, koneckonců komu by to chtělo loupat všechno ručně.

2. Silikonová trubička

20140621-cesnek2
Použití silikonové trubičky na loupání česneku. (Screenshot)

Šikovný vynález silikonové trubičky či válečku funguje jednoduše. Když do ní vložíte stroužky a párkrát poválíte, suchá slupka se přichytí k trubičce.

Nevýhodou je, že si musíte takovéhoto pomocníka koupit. Navíc při větším objemu česneku to bude zdlouhavá práce.

3. Mikrovlnná trouba

20140621-cesnek3
Použitím mikrovlnné trouby na česnek si můžeme usnadnit jeho následné oloupání. (Screenshot)

Po asi 20 vteřinách v mikrovlnce půjde slupka česneku odloupnout při sebemenším kontaktu.

4. Opražení

20140621-cesnek4
Opražení česneku a jeho loupání. (Screenshot)

Tento způsob je zaručeně nejvoňavější. Nasucho stroužky osmahněte na pánvi. Sice se samy nesloupnou, ale tak jako u předchozí metody, slupka odpadne při lehkém doteku. Metoda je opět vhodná při větším množství česneku na loupání.


Knižní tip Epoch Times
Devět komentářů ke komunistické straně mapuje děsivou historii Komunistické strany Číny. Iniciovala hnutí, díky kterému vystoupilo ze „strany“ a jejích přidružených organizací již přes 300 milionů Číňanů. Zakoupíte na našem E-shopu.


5. Rozdrcení nožem

20140621-cesnek5
Loupání česneku rozdrcením nožem. (YT Sreenshot)

Starý osvědčený způsob, jak se slupky rychle zbavit. Použijte nůž s širokým ostřím. Já jsem si oblíbil menší (asijský) sekáček, s nímž to jde ještě snadněji.

Po rozdrcení (stačí i částečné), se slupka lehce odstraní. Výhodou této metody je, že si můžete česnek rovnou nakrájet nebo utřít. Nepotřebujete tak lis na česnek.

Několik faktů o česneku

Česneku se také říká „smrdutá růže“ a vyskytuje se na zemi po tisíce let. Používali ho již staří Egypťané. Používá se nejenom v kuchyni, ale i při léčení.

Pomáhá hlavně obranyschopnosti organizmu a při trávení, má antibiotické účinky. Měl by se skladovat na chladném, tmavém a dobře větraném místě.

A na závěr recept z naší dílny, ve kterém budete potřebovat česneku opravdu hodně…