He Jian

20. 8. 2020

Deník The Epoch Times nedávno získal od vnitřního zdroje vládních úřadů města Ta-lien řadu interních dokumentů, které ukazují, že severovýchodní město je pod finančním tlakem, což zhoršují ekonomické náklady na vypořádávání se s pandemií koronaviru, který se do celého světa rozšířil z čínského města Wu-chan.

Úřad pro bydlení, rozvoj měst a venkova Dalian Pulandian, uvádí v oficiálním dokumentu z 21. května 2020: „Zvláštní žádost okresní vládě o umožnění půjčky ve výši 1,6 milionu juanů (226 197,68 USD) z okresního fondu pro zachování stability na květen 2020 až prosinec 2020. Prostředky budou poskytnuty státním podnikům na krytí místního pojištění a dávek stavebním dělníkům.“

Pojištění a dávky se označují jako „pět pojištění a jeden fond“, například penzijní pojištění, zdravotní pojištění, pojištění v nezaměstnanosti, pojištění pro případ úrazu, pojištění v mateřství a fond sociálního zabezpečení.

„Zachování stability“ je eufemismus čínského režimu, jehož cílem je potlačit disidenty a udržovat politickou stabilitu komunistické strany.

Celý dokument a jeho analýzu naleznete zde.


Článek byl redakčně zkrácen.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M.K.

Související témata

Související články