Prezidentské volby v USA 2020

Demokratický prezidentský kandidát na čtvrteční tiskové konferenci ve státě Delaware uvedl, že on a kandidátka na viceprezidenta Kamala Harrisová mají ze svých šancí na zvolení „velmi dobrý pocit“.

„Nepochybujeme o tom, že až bude sčítání (hlasů) dokončeno, senátorka Harrisová a já budeme prohlášeni za vítěze,“ řekl kandidát Joe Biden.

„Žádám tedy všechny, aby zůstali klidní, všichni lidé zůstali klidní. Proces funguje. Počítání se dokončuje a my se to brzy dozvíme,“ dodal Biden.


Bývalý viceprezident zdůraznil, že „každý hlasovací lístek musí být spočítán,“ a dodal, že „demokracie je někdy chaotická. Někdy to také vyžaduje trochu trpělivosti“.

Prozatím nebylo sčítání dokončeno ve státech Arizona, Severní Karolína, Pensylvánie, Georgia a Nevada.

Bidenova prezidentská kampaň dříve novinářům sdělila, že mají pocit, že jeho vítězství je „bezprostřední“ a „naše data ukazují, že Joe Biden bude příštím prezidentem Spojených států“.

Žádné zpravodajské organizace prozatím neoznačily vývoj voleb ve prospěch Bidena v Pensylvánii, Georgii, Nevadě nebo Severní Karolíně.

Kampaň prezidenta Trumpa podala žaloby v Pensylvánii, Georgii, Nevadě a Michiganu za účelem zastavení sčítání hlasů nebo získání lepšího přístupu ke prověření procesu sčítání hlasů.

Vážení čtenáři, naší prací vyplňujeme mezery na českém trhu s informacemi. Sledujeme události v Číně i v USA z nezávislého úhlu. Podporujeme tradiční kulturu a vzestup morálních hodnot. Podpořte naši činnost darem, podpoříte tak naše zpravodajství. Děkuji Vám,

Milan Kajínek, šéfredaktor Epoch Times ČR.

Právník Bidenovy kampaně Bob Bauer novinářům ve stejné výzvě sdělil, že jejich žaloby jsou „odsouzeny k neúspěchu“, přičemž uvedl, že Trumpova kampaň se údajně snaží šířit dezinformace.

Manažer Trumpovy kampaně Bill Stepien uvedl, že „Donald Trump je (ve volbách) naživu a je v pořádku“. Mezitím poradce Trumpa, Jason Miller, uvedl, že prezident může být prohlášen za vítěze do pátku.