Mimi Nguyen Ly

11. 11. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

Tisková mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová uvedla na tiskové konferenci pořádané 10. listopadu 2020, že Bílý dům shromáždil čestná prohlášení o volebních nesrovnalostech ve státě Michigan. Celý dokument má podle mluvčí 234 stran.

„Stále slyšíme bušení na bubny ‚kde jsou důkazy?‘ Tady. 234 stran místopřísežných prohlášení, to jsou skuteční lidé, skutečná obvinění podepsaná s notáři,“ říká mluvčí Bílého domu.

Mluvčí citovala z některých místopřísežných prohlášení v pořadu televize Fox News. V okrese Wayne ve státě Michiganu byla podle jednoho z prohlášení „sada hlasovacích lístků, v níž mělo 60 procent z nich stejný podpis“.

Další „říkají, že 35 hlasovacích lístků neobsahovalo žádný záznam o voličích, ale stejně byly započítány. 50 hlasovacích lístků bylo opakovaně protahováno skrze tabelační stroj,“ uvedla tisková mluvčí.

Mezi dalšími prohlášeními citovanými McEnanyovou je výpověď ženy, která říká, že „její syn již zemřel, ale přesto nějakým způsobem hlasoval“.

Jedná se o jedno z mnoha obvinění v jednom kraji a o nic méně, kde pozorovatelům volebních průzkumů v mnoha případech hrozilo rasové obtěžování, byli vytlačeni z cesty a demokratičtí vyzyvatelé rozdávali dokumenty, jak odvrátit pozornost GOP vyzyvatele,“ pokračovala.

Prezidentská kampaň Donalda Trumpa obdržela na 11 000 zpráv o různých incidentech a shromáždila více než 500 čestných prohlášení od svědků z různých států USA – Ronna McDanielová, předsedkyně RNC

Podle McEnanyové demokratičtí vyzyvatelé rozdávali dokumenty s instrukcemi, „jak odvrátit pozornost republikánských pozorovatelů“.

„Jsou to skutečná prohlášení a každý, komu záleží na transparentnosti a integritě systému, by měl chtít, aby to pokračovalo do fáze prověřování,“ řekla tisková mluvčí.

Prezidentská kampaň Donalda Trumpa podala ve státě Michigan, v několika okresech soudní žaloby, zahrnující stížnosti na volební software, který v některých okresech způsoboval chybné přiřazování hlasů, čímž došlo k významným změnám výsledků voleb.

„V okrese Antrim byly demokratům započítány hlasovací lístky, které volily republikány, což způsobilo nárůst 6 000 hlasů proti našim kandidátům,“ uvedla Laura Coxová. Krajský úředník řekl, že „software měl závadu a způsobil nesprávný výpočet hlasů“.

V okrese Oakland vedla počítačová chyba k vítězství demokratky Melanie Hartmanové. Nakonec museli úředníci prohlášení stáhnout a opravit na vítězství republikána Adama Kochenderfera.

Předsedkyně Republikánské národní rady (RNC) Ronna McDanielová dále uvedla, že prezidentská kampaň Donalda Trumpa obdržela na 11 000 zpráv o různých incidentech a shromáždila více než 500 čestných prohlášení od svědků z různých států USA.

„Je to dlouhý proces a lidé musejí být trpěliví. Média stále říkají ‚kde jsou důkazy, kde jsou důkazy‘, protože nám nedávají čas je ukázat,“ řekla McDanielová. „Ale i s důkazy, které předkládáme, zacházejí způsobem: ‚oh, nebudeme to zmiňovat‘ nebo odcházejí z tiskových konferencí a nechtějí slyšet o těchto 500 lidech, kteří podepsali čestná prohlášení o tom, co viděli při těchto volbách.“

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související články

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů
Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů

Bouřkový pilot-fotograf Santiago Borja, zachytil z výšky 12 000 metrů sérii dechberoucích snímků nejintenzivnějších bouří.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.