Cesty rytířů – tak je nazván nový historický román autora Františka Niedla, jehož literární díla jsou oblíbená zejména díky strhujícímu ději a obeznámenosti s prostředím.

V Království českém roku 1318 na povrchu utichl zjevný boj. O to víc se však rozhořel boj v zákulisí.

Zčásti v důsledku všeobecné únavy, zčásti v důsledku dohod uzavřených mezi králem a odbojnou šlechtou, si král Jan Lucemburský připadá po osmi letech vládnutí unaven. Cítí se osamělý a nepřátel v jeho království neubývá.

Neúnavnému a neobyčejně schopnému Jindřichovi z Lipé se daří postupně přiklánět krále na svoji stranu a dokáže ho utvrdit v tom, že královna Eliška proti němu chystá, spolu se svými stoupenci vedenými Vilémem Zajícem z Valdeka, spiknutí, jehož cílem je svrhnout krále z trůnu a dosadit tříletého syna Václava. A tak Jan vnikne s ozbrojenci na hrad Loket, kam se Eliška s dětmi uchýlila…

Cesty Rytířů
Obal knihy. (MOBA knihy)

František Niedl

Českobudějovický rodák František Niedl prošel mnoha profesemi. V současné době se věnuje výhradně literární činnosti. Kromě literatury má rád historii, přírodu, motorky a jachting. Debutoval v roce 1989 románem Skleněný vrch.

V rychlém sledu pak napsal další tři knihy, ale nepříznivé události, které do nich vložil, ho později téměř vždy dostihly v jeho skutečném životě, jako by si je předpověděl. Kromě dalších faktorů bylo i toto příčinou, proč se na téměř deset let odmlčel.

S příchodem nového tisíciletí už nedokázal dál odolávat silnému tvůrčímu nutkání a pustil se znovu do psaní. Nakladatelství MOBA mu vydalo celou řadu knih, mezi nejúspěšnější patří historické romány včetně řady příběhů s Hynkem Tasem z Boru, detektivní thrillery a romány mj. Útěk do pekel a Hráč.