Rok 2020 byl velice neobvyklý.
Začal bezprecedentní globální pandemií způsobenou wuchanským koronavirem a končí americkými prezidentskými volbami, které zaujaly celý svět.
Během volební noci, 3. listopadu 2020, byla pozorována řada anomálií, následovaných velkým počtem konkrétních obvinění z volebních podvodů. Přesto, že je důvěryhodnost voleb nadále zpochybňována a stále se objevují další důkazy, většina mainstreamových médií se drží jednostranného vyprávění, označuje volby roku 2020 za nejbezpečnější v americké historii, a snaží se umlčet protichůdné hlasy.
Výsledky voleb v roce 2020 rozhodnou nejen o budoucnosti Spojených států, ale také o budoucnosti světa.
Po volební noci se investigativní tým deníku Epoch Times rychle pustil do práce. Ve snaze odhalit problémy, které stojí v pozadí letošních voleb, cestoval investigativní reportér Joshua Philipp po Spojených státech, aby zde uskutečnil rozhovory s informátory, experty na velká data a volebními odborníky.
Toto je první investigativní dokument publikovaný o vyšetřování důvěryhodnosti prezidentských voleb v USA v roce 2020.
Dokumentární snímek (Youmaker)
Dokument byl vytvořen ve spolupráci televize NTD a deníku The Epoch Times.
Níže nabízíme krátké zápisky vytvořené při sledování dokumentu, zlomové body a důležité okamžiky. (Zápisky zpracoval Milan Kajínek)
Abnormality při sčítání hlasů
V délce několika minut se během volební noci z 3. na 4. listopadu 2020 objevily abnormality ve sčítání hlasů.
Ve státě Michigan během sedmi sekund okolo 6:31 ráno ve výsledcích sčítání proběhl nečekaný skok o 149 722 hlasů. Z toho 141 258 pro Joea Bidena (demokraté) a pro Donalda Trumpa (republikáni) pouhé 4 hlasy.
Během pěti minut mezi 3:37 a 3:42 ráno ve státu Wisconsin naskočilo na statistikách ze sčítání hlasů 168 386 hlasů. Z toho pro Bidena přibylo 143 379 a pro Trumpa pouze 25 163 hlasů.
Tato abnormalita, která podobně jako ve státu Michigan ostře vybočuje z celého průběhu sčítání hlasů, náhle obrátila poměr hlasů a posunula před koncem sčítání Bidena do vedení.
Biden nakonec končí ve státu Wisconsin ve vedení o pouhých 20 608 hlasů.
V Pensylvánii, Georgii i Arizoně se objevily stejné abnormality při sčítání hlasů.
Pokud porovnáme počet lidí, kteří volili ve státě Michigan demokratického kandidáta Bidena s hlasy, které dostal demokratický kandidát do Senátu USA během stejných voleb, objevíme, že více než 69 tisíc voličů hlasovalo pro Bidena, ale nezvolilo demokratického senátora.
Je možné, že někdo bude volit prezidenta demokratické strany, a zároveň nezvolí jejich kandidáta do Senátu, a vybere si namísto toho kandidáta republikánů. Ale tento rozdíl, který nastal v Michiganu, vybočuje z běžně pozorovaného chování voličů.
V Georgii je tento rozdíl ještě větší. Zde dostal Biden o téměř 100 tisíc hlasů více než demokratický kandidát do senátu.
U Trumpa činil tento rozdíl v Michiganu 7 tisíc a v Georgii 800 hlasů.
Během voleb v roce 2020 přišla demokratická strana o 9 poslaneckých křesel a republikáni o jedno křeslo v senátu. Podíváme-li se na věc z druhé strany republikáni získali ve Sněmovně USA 10 nových křesel (1 bylo získáno od jiné strany) a demokraté získali jedno nové senátní křeslo.
Je možné, že tyto zaznamenané abnormality ve sčítání hlasů jsou důsledkem hlasování poštou, které během epidemie wuchanského koronaviru začali obyvatelé USA ještě více využívat?
Výpovědi svědků
Případ, který nás zaujal, byla výpověď pracovníka americké poštovní služby, pana Richarda Hopkinse, který sdělil projektu Veritas, že měl za úkol měnit datumy na obálkách s volebními lístky, aby mohly být započítány.
Hopkinsovi po zveřejnění výpovědi začal vyhrožovat jeho nadřízený. Následně byl po dobu čtyř hodin vyslýchán federálním agentem Russellem Strasserem a přinucen podepsat prohlášení, ve kterém odvolává své prohlášení. Hopkinsovi nebyl dovolen přístup k právníkovi, jenž by mohl překontrolovat dokument, který podepisuje. Jeho účet na Twitteru byl smazán. Jeho výpověď poté zveřejnil Washington Post jako vykonstruované obvinění a tuto zprávu převzala další média. Hopkins ale říká, že své obvinění neodvolal. Mohl tedy podepsat dokument, jehož obsah mu nebyl jasný, aniž by měl v záměru své obvinění odvolat?
A je tu výpověď dalšího muže, Briana McCafreyho, který byl pozorovatelem sčítání hlasů ve státě Pensylvánie ve městě Philladelphia. Podle McCafreyho byla situace i atmosféra ve sčítacím centru velice neobvyklá. Pozorovatelé byli vykázáni do míst, odkud nebylo možné pozorovat detaily sčítání žádného z volebních lístků. Nebylo vidět, co a jakým způsobem pracovníci zpracovávají a scanují. Nikdo z vedení neposkytoval odpovědi pozorovatelům na jejich otázky.
Přesouváme se do Michiganu, kde se nejvíce obvinění z volebních podvodů objevilo v okrese Wayne a zejména ve městě Detroit. Většina z nich zazněla na veřejném slyšení. První žena uvádí, že někdo odeslal hlasovací lístek jejím jménem, další tvrdí, že hlasovací lístky byly do přístrojů opakovaně scanovány. Během 24 hodin, kdy byla přítomna v TCF Centru, neviděla jediný hlasovací lístek pro Donalda Trumpa.
Právě TCF Centrum se stalo terčem kritiky také dalších lidí, kteří byli na místě přítomni.
Další z pozorovatelů uvedl, že probíhalo započítávání hlasovacích lístků, které neměly všechny náležitosti, což je ilegální. Další pozorovatelé vypovídali, že byli místními pracovníky centra omezováni, neumožnili jim vznést námitky proti pochybením, které na místě viděli, byli zastrašování a někdy dokonce fyzicky vytlačováni pryč.
Všichni očití svědci promlouvají na kameru o svých zkušenostech a pozorováních v TCF Centru v Detroitu.
Hlasování lidí, kteří se odstěhovali ze státu
Další problém v procesu hlasování ve státu Michigan objevil projekt Voter Integrity, vedený Mattem Braynardem. Výsledky výzkumu ukázaly, že tisíce hlasovacích lístků nebyly započítány. Další tisíce lidí údajně hlasovaly ve státě, kde již nepobývají. Tisíce dalších lidí, kteří hlasovali, byly registrovány na poštovních pobočkách (P. O. BOX) nebo v komerčních zařízeních.
Při vyplňování informací do hlasovacího lístku tyto lístky uváděly informace o místě pobytu jako „APT“ (zkratka pro apartment – byt), „UNIT“ (pokoj v rámci domu nebo bytu) nebo „STE“ (zkratka pro Suite – americká pošta), což mohlo sloužit k maskování adres a vydávání se za rezidenty. Když vyšetřovatelé kontaktovali lidi uvedené na hlasovacích lístcích, tito uváděli, že v inkriminovaném státě vůbec nehlasovali.
Podobné „taktiky“ objevil projekt v Georgii a Pensylvánii. Většina z těchto lístků byla zaslána poštou. Podrobnosti si od projektu Voter Integrity vyžádal agent FBI Young Oh z kanceláře FBI v Los Angeles.
Více než 138 tisíc lidí, kteří se odstěhovali ze státu Georgie, podalo hlasovací lístky v Georgii. Biden v Georgii předčil Trumpa o pouhých 12 670 hlasů.
Více než 26 tisíc lidí, kteří se odstěhovali ze státu Wisconsin, podalo hlasovací lístky ve Wisconsinu. Biden ve Wisconsinu předčil Trumpa o pouhých 20 608 hlasů.
V Arizona projekt Voter Integrity objevil téměř 20 tisíc lidí, kteří se odstěhovali ze státu, podalo hlasovací lístky v Arizoně. Biden v Arizoně předčil Trumpa o pouhých 10 457 hlasů.
Pokud by skutečně došlo k odečtení těchto hlasů, zvrátilo by to výsledek ve všech třech státech ve prospěch Donalda Trumpa, což by znamenalo zisk 37 volitelů a vítězství v celých prezidentských volbách.
„Tohle není spekulace, tohle ukazují (tvrdá) data,“ říká IT epxpert Matt Braynard, který je připraven svědčit u soudu pod přísahou.
Co se stalo v Atlantě během volební noci?
Dalším podivným případem jsou události okolo centra pro sčítání hlasů ve městě Atlanta ve státu Georgie. Videozáznam zachycující zaměstnance centra pro sčítání hlasů v okrese Fulton ukazuje, jak v nočních hodinách, bez dozoru a po uzavření pracovního dne, vybalují pod stolem uschované kufry s hlasovacími lístky, a scanují je do přístrojů.
Po zveřejnění videa vyzval guvernér státu Georgie státního tajemníka Brada Raffenspergera, aby nařídil audit.
Jacki Picková dále během promítání videozáznamu upozornila na to, že tito čtyři volební pracovníci okresu Fulton čekají ve svých skenovacích oblastech, dokud pozorovatelé a reportéři neodejdou z místnosti. Poté začínají „skenovat hlasovací lístky“.
V době, kdy čtyři zaměstnanci bez dozoru scanovali pod stolem uschované lístky, zveřejněná data ukazují, že mezi 23:15 – 0:03 vygeneroval okres Fulton 46 442 hlasů – 79 % z nich bylo pro Joea Bidena. Joe Biden získal v Georgii podle konečných výsledků o pouhých 12 670 hlasů více než Donald Trump.
Připojení sčítacích strojů k internetu
Expert na volební procesy sčítání hlasů a IT technik Patrick Colbeck, uvádí, že během své přítomnosti u sčítání hlasů v TCF Centru v Detroitu. Vypověděl, že sčítací přístroje byly připojené k routerům, které byly prostřednictvím internetu spojeny s místním datovým centrem.
„Každý expert na IT rozumí tomu, že pokud je jeden počítač v síti připojen na internet, jsou potom všechny počítače jeho prostřednictvím připojeny k internetu,“ říká Colbeck. Podle smlouvy města Detroit se společností Dominion bylo požadováno připojení přístrojů k internetu, ale město tuto informaci odmítlo jako nepravdivou. Colbeck se ptá, proč Detroit odmítá přiznat něco, co je přímo napsané ve smlouvě, kterou i on sám mohl nahlédnout. Podle Colbecka je celá věc velice podezřelá, protože v takovém případě mohlo dojít k proniknutí do softwaru prostřednictvím internetu.
Biden vyhrál volby v Michiganu díky velkému množství hlasů, které obdržel v okrese Michigan.
Expert na kybernetickou bezpečnost Gary Miliefsky uvedl, že pouhé připojení sčítacích strojů k internetu je porušením federálního zákona. „Pokud můžete mít přístroje připojené k internetu, je snadné změnit výsledky voleb,“ říká Miliefsky.
Miliefsky poukazuje na zveřejněná videa, která jsou na internetu volně dostupná po několik uplynulých let, která ukazují, jak ovládat sčítací stroje. Manipulace se stroji a případné mazání hlasů a další úpravy jsou velice jednoduché a nevyžadují velkou inteligenci.
Dominion voting system
Systém Dominion používá 28 států USA. Jeho prostřednictvím hlasovalo 40 % voličů. 65 z celkových 83 okresů státu Michigan. Systém používá také 159 okresů státu Georgia. Ve státě Arizona přes něj hlasovalo v okrese Maricopa 2,2 milionu voličů.
Americká média, která byla v předcházejícím období skeptická ohledně bezpečnosti elektronických hlasovacích systémů, po volbách v roce 2020 shodně prohlašují, že Dominion neměnil žádné hlasy. Google na klíčová slova „Dominion bezpečnost“ nabízí články o tom, že Dominion nemazal hlasy pro prezidenta Trumpa a nepřidával je ex-viceprezidentovi Bidenovi. Na klíčové slovo „Dominion podvod“ nabízí Google články, které popírají, že byl systém z neužitý k podvodu.
Téměř všechny aktuálně zveřejňované informace nepřipouštějí jakékoliv možné zasahování do voleb v roce 2020. Pokud se ale podíváme hlouběji, uvidíme, že mainstreamová média prezentovala elektronické volební systémy z opačného úhlu.
Média, která v minulosti tvrdila, že systém není bezpečný, nyní tvrdí opak
The New York Times v roce 2018 publikovaly reportáž o tom, jak je snadné hackovat hlasovací stroje. Univerzitní profesor Alex Halderman z Michiganu v reportáži ukazuje studentům, jak snadné je háčkovat stroje společnosti Dominion. Ten stejný profesor uvedl v rozhovoru pro televizi Fox News, že prezidentské volby v roce 2020 byly nejzabezpečenější volby v americké historii.
CNN v listopadu 2016 odvysílala reportáž varující před vysokým rizikem hackerských útoků, které mohou měnit výsledky voleb. Reportáž se jmenovala: „Jak hackeři mohou otočit volby“. V další reportáži ze srpna 2017 uvádějí „viděli jsme hackery, jak se nabourali do volebních strojů“. V reportáži ukazovali, jak se účastníci konference Def Con úspěšně nabourali do všech dostupných volebních strojů. Tento experiment organizoval Jake Brown, bývalý bezpečnostní pracovník v oblasti kybernetiky za vlády Baracka Obamy (demokraté). Důvodem tohoto experimentu bylo varovat před tím, že volební přístroje mohou být jednou z největších hrozeb demokracie. Na otázku, zda podle něj může v roce 2020 dojít k hackování procesu voleb, odpověděl Jake Brown: „Bezesporu.“
NBC v srpnu 2019 zveřejnila reportáž, jak „hackeři mohou ohrozit volební stroje“.
Doktor Andrew Appel, profesor výpočetní vědy na univerzitě Princeton, již v roce 2016 demonstroval, jak snadno mohou být hlasovací stroje společnosti Dominion nabourány, a jak lze měnit výsledky sčítání hlasů. Vydal několikastránkovou expertní zprávu, v níž shrnul doporučení pro Kongres USA ohledně zajištění bezpečnosti hlasování. Podle profesora Appela je nejlepším prostředkem zabezpečení využívání papírových hlasovacích lístků. Appel prohlašuje, že pouze experti na výpočetní techniku se dokáží zorientovat v tom, co je uvnitř hlasovacích strojů a jejich softwaru. Kontrola jejich bezpečnosti je tedy pro experty s nižším vzděláním téměř nemožná a přístroje je snadné hackovat.
Proč dnes média informují o bezpečnosti těchto systémů naprosto odlišně a prohlašují je za 100% bezpečné? Skutečně se změnila situace okolo bezpečnosti těchto systémů?
Zapisování postřehů investigativního reportéra Joshuy Phillipa jsem ukončil ve 40 minutě dokumentu. Zbývajících 50 minut nechávám na vás s doporučením, že se ještě máte na co těšit!
Dozvíte se, jak majitel společnosti Dominion maže data o své minulosti a zaměstnancích. Jak vedení společnosti Dominion zavírá pobočky a odmítá promluvit na veřejném slyšení.
Dále pronikneme do problematiky, jakým způsobem je společnost Dominion napojena na komunistickou stranu v Číně přes společnost UBS, a jaký má čínský režim zájem na vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách. Uvidíte projev stratéga vysokých členů komunistické strany v Číně a názory amerických expertů na kybernetickou bezpečnost…
OBSAH DOKUMENTU:
Volební noc plná anomálií (3:53)
– Abnormality v datech zobrazovaných v reálném čase. (7:47)
– Neobvyklý poměr k hlasování pro demokratické senátory. (10:27)
Izolované případy nebo systematický podvod? (13:28)
– Pracovník pošty Richard Hopkins přepisuje datumy na obálkách.
– Pozorovatel sčítání hlasů Brian McCaffrey prohlašuje, že proces sčítání probíhá nezákonně. (15:20)
– TCF centrum v okrese Wayne, město Detroit, stát Michigan – má největší množství stížností. (17:50)
– Analytik a IT expert Matt Braynard dokládá tvrdá data o hlasování lidí, kteří již nežijí ve státech kde hlasovali, jejich množství je tak velké, že zvrátilo výsledky voleb ve státech Wisconsin, Georgie a Arizona. (2:50)
– Matt Braynard kontaktoval lidi, kteří volili v letošních volbách, ale nemají žádný záznam o tom, že by volili v některých předchozích volbách, odpověděli, že letos také nevolili, hlasovací lístky si někdo vyžádal jejich jménem. (24:47)
– State farm arena, ve městě Atlanta, okres Fulton, ve státě Georgie – záznam z průmyslové kamery zachycuje zaměstnance centra jak v nočních hodinách, po skončení pracovní doby a bez dozoru vytahují z pod stolu zahaleného černým ubrusem kufry, vyndávají z nich hlasovací lístky a scanují je do přístrojů. (27:03)
– Patrick Colbeck, bývalý senátor a pozorovatel sčítání hlasů uvádí, že hlasovací přístroje byly propojeny routery a přes internet připojeny k místnímu datovému centru. (28:35)
– Gary Miliefsky, expert na kybernetickou bezpečnost uvádí, že pokud je hlasovací zařízení připojeno k internetu je velice snadné změnit výsledky hlasování. (31:37)
– Přibývá četných prohlášení a výpovědí očitých svědků, že během voleb v roce 2020 docházelo k porušování bezpečnosti a nezákonným procedurám. (33:44)
Je systém Dominion bezpečný? (33:10)
– Systém Dominion používá 28 států USA. Jeho prostřednictvím hlasovalo 40 % voličů USA. Používá jej 65 z celkových 83 okresů státu Michigan. Systém používá také 159 okresů státu Georgia. Ve státě Arizona přes něj hlasovalo v okrese Maricopa 2,2 milionu voličů.
– Pokud se ale podíváme hlouběji, uvidíme, že mainstreamová média ještě nedávno prezentovala elektronické volební systémy jako vysoce rizikové, snadno napadnutelné a infiltrovatelné vnějšími faktory. (35:50)
– The New York Times v roce 2018 publikovaly reportáž o tom, jak je snadné nabourat se do hlasovací stroje. (36:03)
– CNN v listopadu 2016 odvysílala reportáž varující před vysokým rizikem hackerských útoků, které mohou měnit výsledky voleb. V další reportáži ze srpna 2017 uvádějí „viděli jsme hackery, jak se nabourali do volebních strojů“. (36:39)
– Jake Brown, bývalý bezpečnostní pracovník v oblasti kybernetiky na otázku, zda podle něj může dojít v roce 2020 k hackování procesu voleb, odpověděl Brown: „Bezesporu.“ (37:05)
– NBC v srpnu 2019 zveřejnila reportáž, jak „hackeři mohou ohrozit volební stroje“. (37:34)
– Doktor Andrew Appel, profesor výpočetní vědy na univerzitě Princeton, již v roce 2016 demonstroval, jak snadno mohou být hlasovací stroje společnosti Dominion nabourány, a jak lze měnit výsledky sčítání hlasů. (37:40)
– Proč dnes média v USA informují o bezpečnosti těchto systémů naprosto odlišně a prohlašují je za 100% bezpečné? Skutečně se změnila situace okolo bezpečnosti těchto systémů? (39:13)
– Reportéry zaujala abnormalita, která se objevila během živého vysílání televize CNN, která byla zaznamenána kameu telefonu. Během 30 sekund došlo k náhlé změně výsledků sčítání hlasů. Trumpův stav spadl o 19 958 hlasů a Bidenovi přibylo 19 958 hlasů, přesně stejné množství, které ubylo Trumpovi. (43:27)
Kdo vlastní společnost Dominion k 3. listopadu 2020? (44:30)
– Měsíc před volbami v USA obdržela společnost Staple street capital – mateřská společnost firmy Dominion voting systems – finanční dotaci 400 milionů Amerických dolarů. Kdo ji zaslal a proč?
– Staple street capital financovala a poskytla půjčku 9. června 2009 a 16. července 2018 společnosti Dominion ve výši 265 milionů Dolarů. (46:14)
– Po volbách 3. listopadu 2020, prošla webová stránka společnosti Staple street capital kompletní proměnou. Byly smazány informace o zakladatelích společnosti, investičním portfoliu, není zde nyní možné dohledat žádné spojitosti se společností Dominion.
– Ředitel společnosti Dominion voting systems, večer 19. listopadu 2020 zrušil plánovanou účast na veřejném slyšení ve Sněmovně státu Pensylvánie. (46:43)
– Následujícího dne byly z webové stránky společnosti Dominion smazána data o produktovém a bezpečnostním řediteli Ericu Coomerovi. Kanadská kancelář společnosti byla uzavřena a ředitelství v USA v Colorádu bylo také bez upozornění uzavřeno.
– Po volbách v USA bylo shodou okolností smazáno na 100 profilů zaměstnanců společnosti. (47:23)
– Společnost UBS Securities LLC uskutečnila 8. října 2020 (měsíc před volbami v USA) investici ve výši 400 milionů dolarů do společnosti Staple street capital. V roce 2014 provedla UBS investici do stejné společnosti ve výši 200 milionů dolarů. (47:34)
– Existují dvě společnosti stejného jména UBS Securities. Jedna sídlí v New Yorku. Druhá je registrována v Pekingu.
– Ráno 1. prosince 2020 informuje americký právník Lin Wood o podezření, že společnost UBS Securities (Peking) 8. října 2020 koupila společnost Dominion za obnos 400 milionů dolarů. (48:20)
– Den před tím, 30. listopadu 2020, došlo k razantní změně ve vedení USB Secirities (Peking). 11 z celkových 14 členů rady, bylo vyměněno za jiné lidi.
– Kdo je skutečným šéfem UBS v Newyorku? 3 z celkových 4 členů rady jsou Číňané – Luo Quiang, Ye Xiang, Mu Lina. (48:45)
– Tito 3 členové rady mají různé vazby na čínský režim – Komunistickou stranu Číny.
– Z přesunu lidí mezi společnostmi UBS v Newyorku a Pekingu, je zřejmé jasné spojení mezi oběma společnostmi.
– UBS v Pekingu byla v roce 2006 založena současným čínským viceprezidentem Wangem Quishanem. (52:35)
– Obě společnosti UBS mají silné napojení na čínský režim – Komunistickou stranu Číny.
– Tři klíčový členové rady společnosti UBS Peking – Cheng Yisun, Xu Zhe a Mu Lina mají silné vazby na Komunistickou stranu Číny. (54:37)
Strategie čínského režimu proti USA (56:51)
– Večer 7. prosince 2020 televize Fox New odvysílala záznam z veřejné přednášky v Šanghaji, kde v koncem listopadu 2020 vystupuje Di Dongscheng, proděkan čínské univerzity Renmin. Proděkan neopatrně prozrazuje základní body strategie, kterou Peking v minulosti ovlivňoval vedení USA, a které se opět chystá použít na prezidentského kandidáta Joea Bidena, o němž předpokládá, že se stane příštím rezidentem USA.
– Di Dongscheng uvádí, že čínský režim má v USA “staré přátele” nebo také “mocenský kruh”. Označuje tak předcházející administrativy prezidenta Clintona a Obami, které údajně byl Peknig schopen ovlivňovat prostřednictvím Wall Streetu. (57:56)
– Podle Di Dongschenga přestal mít Wall Street vliv na podnikatele Donalda Trumpa v roce 2016, čímž se stal pro vliv Pekingu nedosažitelný. Podle Di Dongschenga se jeho “přátelé v USA” snažili pomoci ale neměli dost síly na to, aby mohli situaci ovlivňovat. (58:33)
– Di Dongschenga říká: “Nyní vidíme jak Joe Biden přichází k moci. Tradiční politické elity mají velmi blízké vztahy s Wall Streetem.” Poté se proděkan zmiňuje o synovi Joea Bidena (Hunterovi Bidenovi) a naznačuje, že mu pomáhali vytvořit investiční fondy po celém světě jako “určitý druh dobré vůle,” který se jim vyplatí v budoucnosti jako strategická a politická hodnota. (59:26)
– Di Dongscheng je poradcem čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a spolu-tvůrcem zahraniční strategie Komunistické strany. Ve svém proslovu neopatrně prozradil strategii čínského režimu vůči USA v posledních 30 letech.
– Risk Fischer z Mezinárodního hodnotícího a strategického centra, uvádí že Čína chce být centrem politického, strategického, ekonomického rozhodování o záležitostech celosvětového měřítka. (1:1:53)
– Podle Fischera používá Komunistická strana Číny k dosažení svých cílů veškeré dostupné prostředky včetně těch kybernetických. Ovlivňování voleb je podle Fischera jednou z možností, kterou budou chtít uplatnit.
– Generál Robert Spalding uvádí, že v dnešní době používá k vedení politické vláky různé způsoby finančního ovlivňování. (1:2:50)
Kdo jsou “staří přátelé” Komunistické strany Číny? (1:3:43)
(Právě vytváříme)…