Názor

V posledních měsících jsem pozoroval, jak se na nás doslova valí neuvěřitelná propaganda na celém internetu (i v ČR). Bezprecedentní a naprosté zklamání médií se ukázalo po volbách v USA, které proběhly 3. listopadu 2020.

Všichni teď očerňují Donalda Trumpa. Viděl jsem jeho proslov 6. ledna ve Washingtonu, i po událostech prolomení Kapitolu, v němž vyzýval protestující, aby se zdrželi násilí a pokojně odešli domů. V žádném z těchto proslovů nevyzýval k násilí. Bohužel je možné slova každého člověka vytrhnout z kontextu a vysvětlovat jinak – což je ovšem záměrná manipulace.

Trump zveřejnil výzvu na svém twitterovém účtu. Twitter Trumpův projev okamžitě cenzuroval, údajně v něm vyzýval k násilí a teď to média dokola opakují. Ale tito „profesionální novináři“ pravděpodobně ani tento Trumpův projev neviděli a neslyšeli, nebo ztratili poslední zbytky zdravého rozumu.

Tohle je ale silná, celosvětová propaganda a je mi z toho opravdu (profesionálně) zle. Sledoval jsem již před volbami, jak se choval Twitter a Facebook a také během povolebních pří. Twitter i Facebook zablokovaly účet mluvčí Bílého domu – proč? Protože linkovala článek deníku The Washington Post o synovi prezidentského kandidáta Joea Bidena. Článek přinášel důkazy o korupci Joea Bidena během jeho působení na postu viceprezidenta USA. Více zde…

Kvůli stoupající cenzuře si pozvali šéfy Twitteru, Facebooku a Googlu do senátu USA. Více zde…

A jede v tom už i YouTube (který je vlastněn Googlem). Kromě toho, že už nesmíte na YouTube nahrávat žádný obsah spojený s obviněními z volebních podvodů v USA, projekty, které jsou kritické vůči čínskému režimu, nemohou již roky prodávat na YouTube reklamu, i když mají třeba milion sledujících. V podstatě většina našich projektů má s YouTube tento druh problému.

Poté, co jsme dosáhli na Facebooku několik miliard zobrazení v prosinci 2018, Facebook nám zakázal prodávat reklamu a poslal náš roky budovaný byznys ke dnu. Epoch Times totiž přináší necenzurované zpravodajství z Číny a informuje o zločinech Komunistické strany Číny ve významném měřítku.

Nyní se musíme spoléhat výlučně sami na sebe nebo na svobodné platformy, kterých bohužel není tak mnoho nebo nejsou tak silné, ale lidé je začínají více vyhledávat a také si jich vážit.

Jediné co mohu dělat je toto: „Odcházím“

Bojovat s giganty jako jsou Google, Twitter nebo Facebook se možná zdá bláhové, ale myslím, že již řada lidí přišla na to, jak to udělat.

Twitter jsem zrušil.

Z Googlu jsem přešel na výborný vyhledavač Duckduckgo.com, který o mě nesbírá informace.

Browser Google-Chrom jsem změnil na Seznam.cz, abych podpořil český projekt, který se pokouší Google konkurenčně zničit, kvůli tomu také zbudoval v ČR centrálu (Praha-Anděl).

Připravuji se na postupné zrušení Facebooku a jako náhradu asi zvolím doporučovaný Parler.

Někteří také vyzývají k přechodu z Google news na Right on times.

Bohužel v té neuvěřitelné povolební propagandě jede i Česká televize. Dával jsem jejím redaktorům šanci a doufal, že se jenom na začátku špatně zorientovali v situaci, ale už v tom jedou dva měsíce a je to stále horší – razí jasný narativ „Trump nemá žádné důkazy o volebních podvodech“, „všechno si vymýšlí Trump z oválné pracovny v Bílém domě“ a dokonce teď už úplně nepokrytě lžou, že „vyzýval k násilí před Kapitolem“ a podobně.

Bohužel poplatky za „veřejnoprávní televizi“ jsou dané zákonem a platit přestat nemohu, aniž bych se nevystavil exekuci. Zde je pouze možnost se přímo obracet s konstruktivní kritikou přímo na redakci ČTV.

Je to doslova nechutné a nemyslel jsem, že se něčeho takové dočkám. Ale je to tady a je třeba se k tomu postavit.

PS: Něco o souhrnu důkazů ohledně manipulace voleb v USA jsem již psal v článku Proč lidé v USA vnikli do budovy Kapitolu?