Zachary Stieber

23. 2. 2021

Demokraté ze Sněmovny reprezentantů Jerry McNerney a Anna G. Eshoo vyvíjejí nátlak na 12 poskytovatelů televizního vysílání, aby ze svých platforem odstřihli Fox New, Newsmax a One America News. Tvrdí, že tyto televize šíří dezinformace o pandemii wuchanského viru a uplynulých listopadových volbách.

Zmínění zákonodárci se podivují nad tím, proč poskytovatelé „nic neudělali v odezvě na dezinformace, které tyto televizní stanice vysílaly“.

Požádali poskytovatele, aby jim do 8. března odpověděli na sérii otázek, včetně toho,

  • jaké morální a etické principy uplatňují při rozhodování, které kanály zařadí do svého portfolia;
  • kolik předplatitelů se naladilo na jejich sítě v týdnech před prezidentskými volbami;
  • a jestli přijali nápravná opatření vůči nějakému kanálu v důsledku voleb nebo útoku na Kapitol z 6. ledna.

V jednom z dopisů se ptají AT&T: „Plánujete na U-verse, DirecTV a AT&T TV pokračovat s vysíláním Fox News, Newsmax a OANN teď i po ukončení dosavadního kontraktu? Jestli ano, proč?“

Mluvčí Foxu sdělil pro Epoch Times: „Jako nejsledovanější zpravodajský kabelový kanál roku 2020 poskytly FOX News Media milionům Američanů zprávy jdoucí do hloubky, aktuality a názory. Pokud někteří členové Kongresu upozorňují na politické projevy, které se jim nelíbí, a požadují po distributorech kabelového signálu zapojovat se do názorové diskriminace, vytvářejí děsivý precedent.“

Tiskový mluvčí Newsmaxu v e-mailu pro Epoch Times napsal: „Z útoku sněmovních demokratů na svobodu slova a základní práva plynoucí z prvního dodatku by měl všem Američanů běhat mráz po zádech. Newsmax informoval o obviněních a tvrzeních obou táborů volební soutěže férově a přesně. Takto vyvážené pokrývání témat jsme však neviděli u CNN a MSNBC, které léta protlačovaly hoax o tajné dohodě [Trumpa] s Ruskem a které odvysílaly mnoho tvrzení a rozhovorů lídrů Demokratické strany, jež se ukázaly jako zjevně nepravdivé.“

Charles Herring, prezident One America News, Epoch Times sdělil: „Stojíme si za naším zpravodajstvím a nenecháme se zastrašovat. Pokud chtějí vládní úředníci umlčovat média, obzvláště média, která oponují jejich falešným narativům, nejde o nic menšího než o útok na naši demokracii a svobodu tisku. Média vrhají světlo na chybné počínání a pomáhají udržovat naše vládní úředníky pod dohledem. Diskuse a debata jsou pro naši zemi zdravé. Takovéto výzvy vládních úředníků k cenzurování médií se očekává od diktátorů a zemí jako Čína. Je hrozné vidět, jak se něco tak odporného objevuje v Kongresu USA.“

Stanice CNN přišla minulý měsíc s něčím podobným, jako je tato snaha demokratů. Pokoušela se vytvářet nátlak na poskytovatele kabelového vysílání, aby ze své nabídky odstranili konkurenci jako Newsmax.

Deník The Epoch Times tehdy požádal poskytovatele o vyjádření.

CenturyLink sdělil, že je odhodlán poskytovat „paletu kanálů pokrývajících tisíce témat“ a že „neprotlačuje specifická média nebo kanály, namísto toho podporuje přístup a volbu diváků“.

Dish dodal: „Majitelé sítí (a jejich redakční rady) jsou zodpovědné za obsah, který nám dodávají. Za předpokladu, že je obsah legální, obecně nemáme smluvní oprávnění k upravování obsahu či odstraňování kanálů z naší sestavy. Naši zákazníci mají možnost naladit si, odstranit či zablokovat kanály a obsah na základě platformy, kterou užívají.“

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.


USA DNES: Přehled zpráv – 23. února 2021

Související témata

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.