Jack Phillips

5. 3. 2021

Volební podvody v USA

Soudce ze státu Mississippi nařídil nové místní volby v Aberdeenu v okresu Monroe poté, co bylo zjištěno, že více než tři čtvrtiny absenčních hlasovacích lístků* odevzdaných ve druhém kole červnových voleb Demokratů do městské rady jsou neplatné. Notářka, která zneužila své pravomoce, byla zatčena.

Soudce Jeff Weill v 64-stránkovém usnesení uvedl, že existují důkazy o podvodu a trestné činnosti prováděné během nakládání s absenčními hlasovacími lístky. Konkrétně ve způsobech, jakými byly počítány a jak postupovali jednotlivci ve volebních místnostech během voleb konaných v Aberdeenu. V důsledku toho je nutné uspořádat nové volby na post radního. Informaci přinesla televize WCBI.

Soudce podle WCBI rozhodl, že 66 z 84 absenčních hlasovacích lístků*, které byly odevzdány ve volbách, tedy kolem 78 %, nemělo být nikdy započítáno. Nicholas Holliday byl 37 hlasy vyhlášen vítězem poslaneckého mandátu, zatímco vyzyvatel Robert Devaull výsledky voleb zpochybnil u soudu.

V soudních spisech se také hovoří o policejním řediteli Henrym Randlovi a bývalém starostovi Maurici Howardovi, kteří byli podle soudce Jeffa Weilla zapleteni do zastrašování a obtěžování volebního dohledu v den voleb.

„Soud ponechá na příslušných orgánech, aby určily, zda jednání Maurice Howarda, Henryho Randlea a S. Nicholase Hollidaye bylo na úrovni stíhatelných zločinů,“ uvádí soudní spis.

„Soud je toho názoru, že existuje pravděpodobná příčina toho, že několik osob zapojených do výtržností během volebního dne na volebním okrsku ,úmyslně a korupčně porušilo‘ jeden nebo více trestních zákonů,” uvedl soudce.

volby usa podvod
Notářka Dallas Jonesová na fotografii poskytnuté oddělením šerifa okresu Monroe ve státě Mississippi. (Oddělení šerifa okresu Monroe)

Mezitím vydal soudce Weill zvláštní soudní příkaz a stanovil kauci na 500 dolarů pro notářku Dallas Jonesovou, která notářsky ověřila dotyčné hlasovací lístky, uvedl Northeast Mississippi Daily Journal.

Později byla podle zpráv notářka propuštěna na kauci. Podle soudních dokumentů se Dallas Jonesová přiznala, že porušila své notářské povinnosti, a údajně řekla, že napomáhala jednotlivci nebo jednotlivcům.

Jonesová při výslechu vypověděla, že byla předvolána do domu tehdejší radní Lady Garthové, aby opravila absenční volební lístek jejího otce. Jonesová uvedla, že notářsky ověřila „asi 30 volebních lístků“, uvedla televize WCBI a dodala, že soudce zjistil, že 83 řádných hlasovacích lístků bylo sečteno, aniž by byly parafovány pracovníky voleb.

Ze soudních spisů vyplývá, že další notářka, Lu Stephensová, učinila svědectví, které bylo vyhodnoceno jako nedůvěryhodné. Uvedl to Northeast Mississippi Daily Journal. Soudce konstatoval, že byly zaznamenány další nesrovnalosti týkající se mimo jiné neporušenosti hlasovacích uren a včasného certifikování volebních výsledků.

„Když máte absenční hlasovací lístek, jeho součástí je obálka, hlasujete, skládáte hlasovací lístek, dáváte ho do obálky, olizujete chlopeň, podepisujete se přes chlopeň, pak notářka podepisuje váš volební certifikát. Vypověděla, že se před nikým nepodepsala, neviděla nikoho, jak obálku podepisuje, prostě to notářsky ověřila, prostě to orazítkovala,“ řekla Lydia Quarlesová, advokátka kandidáta na starostu Roberta Devaulla, který dal volby k soudu, televizi WCBI.

Právní zástupce druhého kandidáta Nicholase Hollidaye řekl WCBI, že „prozkoumají všechny opravné prostředky, které může Holliday podle zákona využít, zahrnující mimo jiné žádost, aby soud přehodnotil svá zjištění; rozsudek bez ohledu na verdikt nebo nové řízení; nebo odvolací řízení“.


POZNÁMKA *: Hlasovací lístky zaslané poštou nebo podané v nepřítomnosti voliče. V USA se nazývají absentee ballots – překládáme jako absenční hlasovací lístky.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související články

Přečtěte si také

Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv
Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv

Antidepresiva se předepisují více než jen na depresi a jejich důsledkem je zvýšené riziko sebevražd.

„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky
„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky

Dnes je tomu právě 80 let od narození „malého velkého muže“ Karla Kryla, jedné z ikon odporu proti okupaci v srpnu 1968 i sametové revoluci v roce 1989. Hluboké myšlenky, které zaznívají v jeho písních, dodávaly odvahu těm, kteří se nebáli jim naslouchat za doby totality, a promlouvají k lidem i dnes.

Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně
Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně

Dlouhotrvající kauzy kolem prezidentova syna přitom zahrnují mnoho úrovní, od etických otázek ohledně jeho podnikání, přes trestní vyšetřování až po informace o jeho zapojení do korupčních aktivit.

Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury
Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury

Objevte pražské architektonické skvosty na festivalu Open House Praha. Připraven je bohatý program a zpřístupněno bude 115 budov zdarma.

Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA
Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA

Zatímco miliardář Bill Gates se v době koronaviru proslavil především svým zapojením do očkování, spoluzakladatel Microsoftu se od té doby stal největším vlastníkem zemědělské půdy v USA. Nadace Billa a Melindy Gatesových je největším propagátorem genetického inženýrství na světě. Blíží se změna doby v zemědělství?