Podle úřadů a svědků byla zatčena žena, která údajně projížděla místem na očkování proti covidu-19 ve východním Tennessee a křičela „žádné očkování“.

Policie uvedla, že podezřelá Virginia Christine Lewis Brownová v pondělí údajně projela svým vozidlem „vysokou rychlostí“ očkovacím stanem, který byl postaven v Maryville ve státě Tennessee.

Úřad šerifa okresu Blount uvedl, že šestatřicetiletá Brownová byla zatčena a obviněna ze sedmi trestných činů ohrožení z nedbalosti, uvádí se v prohlášení zveřejněném ve čtvrtek 27. 5.

„Dva zástupci šerifa okresu Blount, kteří pracovali na místě, byli svědky toho, jak paní Brownová v automobilu Chrysler Pacifica projela ohrazenou částí a skrz uzavřený vakcinační stan,“ uvádí se v prohlášení. „Zástupci uvedli, že paní Brownová nezastavila u odbavovacího prostoru u vchodu do stanu, ale pokračovala vysokou rychlostí přes stan, poté stan opustila a vyjela z parkoviště.“

Svědci sdělili šerifovým zástupcům, že žena údajně křičela „žádné očkování“, když kolem nich projížděla, přičemž několik z nich těsně minula, uvedla WSMV.

Žena byla zatčena poté, co ji zástupce sledoval, zatímco projížděla místem s vakcínami.

Zástupci uvedli, že Brownová, když seděla na zadním sedadle policejního vozu, pronesla několik prohlášení k úředníkům o tom, že chce protestovat proti anticovidové vakcíně, uvedl WSMV. Brownová také tvrdila, že když projížděla stanem, jela rychlostí pouze 8 km/h.

„Několik poškozených mi řeklo, že je málem srazila, když vysokou rychlostí uháněla stanem,“ napsal zástupce do zprávy o incidentu. „Bylo mi sděleno, že se nacházeli ve vzdálenosti do třiceti centimetrů od vozidla, když stanem projížděla. Několik obětí uvedlo, že si mysleli, že se je řidička chystá zabít.“

Zástupce také dodal, že Brownová „uvedla, že projížděla cestou, a jakmile se dostala ke stanu, řekla pracujícímu personálu, že tam není kvůli očkování“.

Zprávy uváděly, že Brownová byla propuštěna na kauci 21 000 dolarů a datum soudu bylo stanoveno na 7. června. Není jasné, zda má právníka.

Další podrobnosti o incidentu nebyly poskytnuty.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times.