Milan Kajínek

9. 6. 2021

Petiční výbor poslanecké sněmovny uspořádal veřejné slyšení, kde vystoupilo několik expertů na Čínu a zástupců nevládních organizací, a zprostředkovaně podávaly svá svědectví také oběti násilných represí komunistické strany v Číně.

Jedním z nich byl William Huang, muž který vyrůstal v Číně, kde studoval elektrotechnický obor. Během studií na vysoké škole byl zatčen a uvězněn za svoji víru ve Falun Gong, tradiční čínskou metodu pro rozvoj těla a mysli obsahující meditativní cvičení a nauky o zušlechťování charakteru.

Během 5 let odnětí svobody byl jako politický vězeň zadržován ve dvou táborech nucených prací, kde v místnosti o rozloze 30 čtverečních metrů pracoval spolu s dalšími 20 vězni na výrobě celé řady produktů, zahrnující vánoční osvětlení, dětské hračky, židle a stoly nebo umělé květiny.

Poté, co byl propuštěn, emigroval do Spojených států, kde zjistil, že výrobky, které v pracovním táboře se spoluvězni vytvářeli během 18hodinových pracovních směn, se volně prodávají v amerických obchodech, aniž by prodejci a zákazníci znali podmínky, ve kterých jsou v Číně vyráběny.

Přepis celé výpovědi

„Vážení poslanci Parlamentu České republiky, jmenuji se William Huang. V současné době žiji v Pensylvánii v USA a pracuji jako vedoucí elektrotechnik v americké společnosti. Praktikuji Falun Gong. Cvičit jsem začal v roce 1998, když jsem byl studentem na Pekingské univerzitě Tsinghua, jednom z nejlepších čínských technických institutů, nazývaném také ,Čínský MIT‘.

V červenci 1999 tehdejší vůdce čínské komunistické strany Ťiang Ce-min zahájil brutální perzekuci metody Falun Gong, aby ji úplně vymýtil. V té době jsem byl kandidátem na titul PhD na stejné univerzitě. Jen kvůli mé víře v pravdivost, soucit a snášenlivost, což jsou principy Falun Gongu, jsem byl uvězněn na 5 let, od prosince 2000 do prosince 2005.

Byl jsem držen ve vazebním středisku Ču-chaj v provincii Kuang-tung po dobu 2 let, poté další 3 roky ve vězení Sihui v provincii Kuang-tung. Během těch 5 let jsem zažil mnohá muka.

Nucená práce

Zadržovací středisko je doslova živoucím peklem. Asi 20 vězňů bylo namačkáno v cele o ploše 30 metrů čtverečních. Stravování, spaní, toaleta a to nejdůležitější – otrocká práce – se v tom malém prostoru odehrává každý den. Byli jsme nuceni každý vykonávat otrocké práce po dobu 18 hodin. Požadavky byly velmi vysoké. Žádné víkendy, žádné svátky.

Byli jsme nuceni vyrábět všechny druhy výrobků: ozdobné plastové květiny, barevné světelné řetězy na vánoční stromeček, pletené ratanové stoly a židle, hračky Spider-Man a tak dále. Nejhorší práce byla louskání tvrdých skořápek pistáciových ořechů pomocí velkých železných kleští. Pot, slzy, krev a puchýře, vše nasáklo do tohoto potravinářského produktu.

Vězni byli kvůli této otrocké práci tak nešťastní, že dokonce používali svoji moč ke změkčení ořechů před tím, než se je pokoušeli rozlousknout.

Když jsem přišel do USA, viděl jsem, že se v obchodech prodávají přesně ty samé výrobky, které jsme vyráběli, označené jako „Made in China“, za nízké ceny. Dokážete si představit, v jakém jsem byl šoku!

Mučení

Jakmile jsem na protest proti pronásledování započal hladovku, odmítl jsem již dále vykonávat otrockou práci. Po 5 dnech hladovky jsem byl donucen sedět v podřepu po dobu 3 dnů. Skoro se mi zlomily nohy.

Poté jsem byl donucen klečet před stovkami dalších vězňů, spoutaný na zádech, poté jsem byl zasahován více než 10 vysokonapěťovými elektrickými obušky současně. Celé moje tělo se stále křečovitě svíjelo, cítil jsem, jak mým tělem prochází horký proud a zároveň extrémní bolest. Skoro jsem přišel o život!

Také mi po dobu jednoho měsíce zamezovali ve spánku jen proto, že jsem se odmítl vzdát své víry. Policie mi chtěla vymýt mozek. Přinutili mě sledovat video démonizující Falun Gong, číst knihy démonizující Falun Gong. Odmítl jsem. Pak jsem byl před ostatními slovně napadán, bit a urážen.

Nakonec jsem nespal po celých 30 dní! Skoro jsem se psychicky zhroutil! Kdykoliv jsem se pokusil spát, okamžitě mě probudili spoluvězni, kteří mě měli sledovat 24 hodin denně.

Téměř celý rok jsem byl fyzicky a psychicky izolovaný. Většinu času jsem byl držen v malé cele s dalšími 11 vězni. Všichni byli pověřeni, aby mě pozorně sledovali a zaznamenávali každý můj pohyb. Takové prostředí na mě rozhodně vytvářelo velký psychologický tlak. Byla to moje víra ve Falun Gong, která mě podporovala, abych prošel takovým soužením.

Pronásledování stále probíhá

Pouze na univerzitě Tsinghua, kde jsem studoval, bylo přes 30 mých spolužáků odsouzeno k dlouhodobému vězení nebo pracovnímu táboru jen proto, že věřili ve Falun Gong. A dokonce několik z nich kvůli pronásledování přišlo o své drahocenné životy.

Pronásledování, které jsem zažil, se v Číně stále odehrává. Dokonce se dopouštějí nucených odběrů orgánů od žijících praktikujících Falun Gongu. To je zlo, jaké se na této planetě nikdy předtím nestalo.

Čínský komunistický režim tam nebude navždy, zatímco čínští lidé tam budou navždy. Vlády ostatních zemí by se proto měly více zabývat čínskými občany, nejen vládou čínské komunistické strany.

Pronásledování Falun Gongu je v Číně stále rozšířené. Doufáme, že čestný parlament České republiky přijme usnesení o odsouzení brutálního pronásledování Falun Gongu v Číně. To rozhodně pomůže pronásledovaným čínským lidem a bude dobrým příkladem i pro další evropské země.

Děkuji mnohokrát!“

Související články

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.