Redakce Epoch Times

14. 6. 2021

Virtuoska Jitka Hosprová dokázala „na poslední chvíli“ sestavit program svých Procházek uměním, které zahrnují řadu jejích vystoupení s různými hosty, sólisty a hudebními uskupeními.

Letním hudební program dnes již IX. ročníku festivalu Procházky uměním bude celkem šest koncertů. Pozvání přijaly mimořádné
české hudební osobnosti a významné české komorní soubory.

„Věřím, že společně prožijeme krásné léto a užijeme si Procházky uměním, které více než jindy přinášejí duchovní rozměr našim životům. Opět je na místě motto festivalu ,přežije-li kultura, přežije národ‘ a mám nesmírnou radost, že se můžeme ve zdraví sejít,“ říká Jitka Hosprová.


Vstupné: 250 Kč – studenti a senioři / 150 Kč – děti do 15 let zdarma.

Deník The Epoch Times je mediálním partnerem festivalu.

Program vystoupení

Sbírka na podporu studentů

Jitka Hosprová pravidelně svá kulturní vystoupení věnuje na podporu dobročinných akcí. Ať už na opravu významných českých památek nebo jiných bohulibých akcí.

Letošním koncertním turné podpoří české studenty hudby. „Letošní rok poznamenal mimo jiné všechny děti. Zvláště ty, které se věnují hudbě, měly
výuku po skypu nebo neměly žádnou,“ říká Jitka Hosprová. „Rozhodla jsem
se proto mimořádně letošní dobrovolnou festivalovou sbírku nasměrovat
ke dvěma talentovaným českým houslistům.“

„Přežije-li kultura, přežije národ!“

Virtuoska podpoří Romana Červinku (15 let) a Daniela Matějču (16 let), kteří se po svých předešlých úspěších připravují na významnou mezinárodní
houslovou soutěž Wieniawski – Lipinski v Polsku.

„Rádi bychom společně s nadačním fondem Milénium pomohli těmto dvěma talentovaným mladíkům, přispěli na studijní cesty a na náklady
spojené s jejich zářijovou účastí v soutěži,“ vysvětluje virtuoska záměry pro letošní dobrovolnou sbírku.

Oba mladí hudebníci také vystoupí společně s Jitkou Hosprovou v rámci letošního festivaliu.


Čtěte také: Tajemství klasické hudby tkví v rozpoložení mysli, říká virtuoska Jitka Hosprová


Motto festivalu

Záměrem mezinárodního festivalu Procházky uměním je především vytvoření stabilního uměleckého zázemí pro potřeby moderního evropského kulturního člověka 21. století.

„Naším posláním je zpřístupnit klasickou hudbu širší veřejnosti a mládeži a šířit povědomí o její dostupnosti atraktivní formou, plně využít nové komunikační prostředky v rámci propagace a rozvinout potenciál vizuálního přenosu koncertů díky sociálním sítím. 

Přinášíme originální hudební dramaturgie, které posunují představy o klasické hudbě a podporují získání respektu festivalu v rámci domácího a evropského kontextu. Usilujeme o vytvoření silného zázemí pro realizaci a tvoření uměleckých projektů,“ uvádějí stránky projektu.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu
Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu

Vědci se uchylují k autocenzuře, aby vůbec mohli publikovat v prestižních časopisech. Patrick T. Brown, sám autor vědeckých článků, mimo jiné pro časopis Nature, to vysvětluje a mluví z vlastní zkušenosti. Politická agenda vydavatelů však podkopává důvěru ve vědu.

Česko je mistrem světa v hokeji 2024
Česko je mistrem světa v hokeji 2024

Český hokejový tým na mistrovství světa pořádaném v České republice vyhrál těžké finále se Švýcarskem a stal se mistrem světa roku 2024.

Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 
Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 

Může se to stát kterýkoliv všední den: zatímco si s rodinou vychutnáváte večeři, vaše dospívající dcera vám náhle oznámí, že se narodila ve špatném těle...

Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby
Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby

Podle plánu konzervativců, by mladí lidé, měli na výběr, zda sloužit 12 měsíců v armádě, nebo pomáhat jeden víkend v měsíci po dobu jednoho roku ve zdravotnictví, sociálních či jiných veřejných službách.

Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu
Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu

Šéf japonské vlády Fumio Kišida dnes v rozhovoru s čínským premiérem Li Čchiangem zdůraznil, jak je pro Japonsko a celé mezinárodní společenství důležité zachování míru a stability v Tchajwanském průlivu.