Jack Phillips

28. 6. 2021

Lidé zodpovědní za audit volebních výsledků v arizonském okrese Maricopa sdělili, že dokončili přepočet téměř 2,1 milionu hlasů a jejich snímkování.

„Nové informace ohledně auditu: Prozkoumání a sčítání volebních lístků dnes skončilo,“ napsal auditorský tým 25. června na Twitter. „Děkujeme všem úžasným dobrovolníkům z Arizony, díky nimž bylo možné audit provést!“

Provedení auditu schválil arizonský Senát, ve kterém drží většinu republikáni. Započal koncem dubna po měsících dohadování a „právních bitev“ s představiteli okresu Maricopa. Republikáni najali několik firem, včetně floridské kyberneticko-bezpečnostní společnosti Cyber Ninjas, která měla vést některé části auditu.

Předsedkyně republikánů v Senátu, Karen Fannová, sdělila pro The Epoch Times, že během následujících dní „sestaví plán, dle něhož se bude dále postupovat“.

Bývalý republikánský státní tajemník Ken Bennett řekl, že po dokončení sčítání a prozkoumání procesu následuje další práce, jako porovnání dat z volebních strojů a serverů.

„Myslím, že na úkoly, které se prováděly zde v Coliseu, se kladl velký důraz, ale tohle nejsou jediné dva úkoly auditu,“ sdělil Bennett agentuře AP.

Zatímco exprezident Donald Trump a arizonští republikáni řekli, že audit je nevyhnutný pro ochranu a obnovení víry ve volební proces, státní demokraté, korporátní mediální domy a demokratická státní tajemnice Arizony Katie Hobbsová tvrdí, že audit se provádí protiprávním způsobem a že se při auditování vyskytly chyby podkopávající bezpečnost procesu.

Hobbsová v rozhovoru pro Bloomberg News zveřejněném 27. června audit kritizovala a tvrdila, že republikáni „podnikají jednostrannou agendu“.

„Nic z toho, co zde vidíme, neposiluje důvěru v to, že ať přijdou s jakýmkoliv výsledkem, bude validní a věrohodný,“ řekla Hobbsová.

Obvinila také ředitele Cyber Ninjas Douga Logana z toho, že je podporovatelem Trumpa.

Republikáni, včetně Karen Fannové, řekli, že účelem auditu nebylo otočit výsledek listopadových voleb, ale spíše obnovit důvěru ve volební systém.

Po vzoru auditu v okresu Maricopa by chtěli stejný audit provést i republikáni v některých dalších státech s těsným volebním výsledkem.

Počátkem tohoto měsíce řekl vysoce postavený senátor pensylvánského Kongresu Dave Argall, že je „velmi reálně možné“, že audit by mohl být proveden také v Pensylvánii.

„Jde o velmi pečlivý přepočet, forenzní audit, takže ano, nevidím v něm žádné nebezpečí,“ řekl Argall minulý týden novinářům. „Myslím, že by to vůbec nebyl špatný nápad, provést obdobný audit jako v Arizoně.“

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.


Special Live Q&A: Fear In China’s Leadership As Xi Demands Loyalty; Audit Update with Roman Balmakov

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů
Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů

Bouřkový pilot-fotograf Santiago Borja, zachytil z výšky 12 000 metrů sérii dechberoucích snímků nejintenzivnějších bouří.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.