Redakce Epoch Times

19. 8. 2021

Nadační fond Svědomí národa nedávno zveřejnil rozhovor s vědcem, farmakologem, imunologem a vakcinologem v jedné osobě, prof. RNDr. Jaroslavem Turánkem, CSc., DSc.

Jaroslav Turánek sleduje aktuální dění ve společnosti se znepokojením jako vědec i jako občan. Poslední kapkou, která ho podle jeho slov přiměla vystoupit veřejně se svými názory, byly reakce oficiálních míst a médií na vystoupení viroložky MUDr. Soni Pekové.

V následujícím rozhovoru odpovídá profesor Turánek na otázky: Co víme a co nevíme o koronaviru a vakcinaci proti němu? Jaká rizika s sebou nesou aktuálně používané technologie distribuce vakcín v organismu? Dává smysl plošné očkování, očkování dětí? Co víme o dlouhodobých účincích vakcín? Je potřeba mít v dnešní době jako vědec odvahu? V jakém stavu je odborná diskuze a v jakém svoboda v naší zemi?

„Měla by se vést odborná diskuze názorových oponentů, v níž by se otevřeně probraly možnosti řešení a jejich rizika. Ne vést propagandistické kampaně rádoby zaštítěné panelem stále stejných odborníků, kteří ani nejsou odborníky na dané téma,“ říká profesor Jaroslav Turánek, který se již přes dvacet let zabývá mimo jiné vývojem vakcín a je renomovaným odborníkem na systémy a technologie distribuce léků v organismu.

„Chybějící odborná diskuze a zostuzování vědců, kteří vyjádří jiný názor než je ten propagovaný hlavním proudem, nás podle profesora Turánka vrací do doby před rokem 1989, a proto se i on rozhodl v našem rozhovoru veřejně promluvit na téma mediálně nejznámějšího viru posledních let a očkování proti němu,“ uvádějí stránky Nadačního fondu Svědomí národa.


prof. RNDr. Jaroslav Turánek, CSc., DSc.

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor biochemie, v roce 1982 zde získal titul RNDr. Po absolutoriu strávil několik let ve výzkumných ústavech Akademie věd, kde se věnoval enzymologii a získal titul CSc.

Více než třicet let pracoval postupně jako vedoucí několika laboratoří ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství, kde se věnoval praktickému výzkumu v oblastech protirakovinových a antimikrobiálních léčiv a rekombinantních vakcín.

Působí jako vysokoškolský pedagog a akademický pracovník na několika fakultách Masarykovy a Karlovy univerzity. V posledních dvaceti letech zorganizoval dvanáct odborných konferencí v oblasti imunologie, farmakologie a vakcinologie.

Aktuálně je vedoucím výzkumu a vývoje v soukromé společnosti C2P NEXARS. V roce 2021 byl na Karlově univerzitě jmenován profesorem. Je autorem nebo spoluautorem více než stovky odborných publikací a spoluautorem několika patentovaných technologií v oblasti farmakologie. Ve volném čase se angažuje v ochraně přírody a péči o krajinu v okolí své chalupy na Vysočině, věnuje se pěší turistice a lukostřelbě. Je otcem dvou synů a dnes už i dědečkem. (zdroj)

Související články

Přečtěte si také

Guvernér ČNB: Propustili jsme 5 % lidí, aby si ostatní začali vážit práce. Státu radí to samé

Jedinou cestou, jak změnit dotační ekonomiku Evropy, je „pokusit se vyrovnat veřejné rozpočty“, řekl Michl a dodal: „Sací reflex je velmi významný v celé evropské ekonomice.“

Hodnocení prezidenta Pavla kleslo, ukazuje průzkum

Podepsaly se spory kolem nejmenování Turka ministrem, SMS zpráv Macinky či summitu NATO na hodnocení prezidenta? Průzkum naznačuje, že mohly, míní zaměstnanec agentury.

Od příštího roku se zvedne rodičovský příspěvek, rozhodla dnes vláda

Vládní kabinet schválil zvýšení rodičovského příspěvku na 400 tisíc. Novela má platit od 1. ledna příštího roku.

Miroslav Hlaváč
Novým náčelníkem generálního štábu by se měl stát Řehkův první zástupce Hlaváč

Novým náčelníkem generálního štábu armády by se měl po Karlu Řehkovi stát Miroslav Hlaváč, jeho dosavadní první zástupce.

„Budeme se bránit.“ Spolek Milion chvilek se vyjádřil k žalobě, kterou podal europoslanec Bystroň

Milion chvilek reagoval na žalobu europoslance Bystroně. Výrok o „ruském politikovi“ se podle spolku zakládá na informacích z médií.

Havel, ne Hitler. Macinka přiblížil inspiraci svého výroku o „méněcenných lidech“

Macinka odmítl, že výraz o „méněcenných lidech“ převzal od nacistů. Tvrdí, že vycházel z citátu Václava Havla z roku 1990.

Čína odmítá účast Tchaj-wanu na zasedání Světové zdravotnické organizace

Peking, který považuje Tchaj-wan za součást svého území, dlouhodobě blokuje jeho účast na zasedáních WHO. To platí i pro výroční shromáždění, které se právě odehrává ve švýcarské Ženevě.

„Ďábel nosí Pradu 2“: Návrat tradiční žurnalistiky

Pokračování kultovního filmu sleduje krizi módních médií, úpadek tisku a návrat k poctivé, pravdivé žurnalistice.

Tři výrobky, které už nekupuji 

Autorka popisuje, jak postupně přestala kupovat čistič na sklo, aviváž, odstraňovače skvrn i různé univerzální spreje. Místo nich používá jednoduché směsi z octa, Jaru, lihu, peroxidu a jedlé sody – levněji, úsporněji a bez přeplněných skříněk.