Imunita získaná prodělaním onemocnění covid-19 je lepší než ochrana, kterou poskytují vakcíny, říká prominentní vynálezce vakcinační technologie, dr. Robert Malone. Částečně při tom cituje nedávnou studii z Izraele.

Izraelští vědci zjistili, že lidé v jejich zemi, kteří byli naočkováni vakcínou proti covidu-19 od společnosti Pfizer, měli 13krát vyšší pravděpodobnost nákazy variantou delta a 27krát vyšší riziko symptomatického onemocnění ve srovnání s těmi, kteří se z covidu-19 zotavili.

„Tato práce a další nyní ukazují, že šíře této imunitní odpovědi ve smyslu paměťových populací T- a B-lymfocytů je rozmanitější a dlouhodobější než šíře imunitní odpovědi vyvolané vakcínami na bázi samotného spike-proteinu,“ uvedl dr. Robert Malone, vynálezce třídy vakcín založených na messengerové RNA, v pořadu The Epoch Times „American Thought Leaders“.

Zatímco protilátek časem ubývá, T-lymfocyty, což je typ bílých krvinek, které chrání před infekcí, a B-lymfocyty mohou přetrvat po celý život.

Federální zdravotnické orgány uznávají, že přirozená imunita existuje, ale nadále tvrdí, že ochrana, kterou poskytuje očkování, je lepší. Poukazují při tom na různé studie, včetně jedné z Kentucky, kterou zveřejnili výzkumníci z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Úřady nadále vyzývají všechny, bez ohledu na předchozí infekci, aby se nechali očkovat.

Někteří další vědci však tvrdí, že ve strategických diskusích o očkování musí hrát větší roli rostoucí počet důkazů o přirozené imunitě.

„Přirozená imunita je zatraceně dobrá. Nejlepší by bylo zaměřit naše úsilí na lidi, kteří nejsou očkovaní a zároveň se nezotavili z předchozí infekce,“ napsal o víkendu na sociální sítích dr. Vinay Prasad, profesor na katedře epidemiologie a biostatistiky Kalifornské univerzity v San Francisku.

Podle Maloneho izraelská studie „zřejmě naznačuje, že rozsah a trvanlivost imunitní odpovědi byly při zotavení z přirozené infekce lepší“.

„Jsou také důkazy, že existuje významné – v závislosti na časovém rámci – šestinásobné až dvacetinásobné zlepšení ochrany před infekcí a onemocněním, spojené s přirozenou imunitou získanou z předchozí infekce, ve srovnání s imunitou poskytnutou vakcínou,“ dodal.

Podle Maloneho jsou novější údaje klíčovou součástí toho, co popsal jako společenskou smlouvu mezi členy veřejnosti a vládními zdravotnickými agenturami.

Veřejnost „je konfrontována se situací, kdy jí bylo řečeno, že přirozená imunita neposkytuje až takovou ochranu, že se na ni nedá spoléhat; že pokud jste byli dříve nakaženi, měli byste přesto dostat obě dávky vakcíny; že toto očkování poskytne širokou a trvalou ochranu, ochrání vás a ochrání vaše prarodiče před tím, abyste na ně potenciálně přenesli nemoc,“ řekl.

CDC na žádost o komentář nereagovalo. Agentura v minulosti sdělila deníku The Epoch Times, že se nevyjadřuje k dokumentům, jejichž autorem není ona sama, a že úředníci „neustále vyhodnocují vědecké poznatky, které vedou k našim pokynům, a pokud je třeba je změnit, budeme vycházet z vlastního výzkumu a studií“.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce.