Trojice vědců ze společnosti Pfizer byla nahrána, jak hovoří s reportéry v utajení o existenci přirozené imunity proti viru, který způsobuje onemocnění covid-19. Jeden z nich uvedl, že zaměstnanci dostali pokyn o ochraně veřejně nehovořit.

Přirozená imunita se vztahuje k ochraně, kterou mají lidé po uzdravení z wuchanského viru po prodělání covidu-19.

„Když je někdo přirozeně imunní – jako když prodělal covid – má pravděpodobně lepší, ne přímo lepší, ale více protilátek proti viru,“ podotkl Nick Carl, jeden z vědců.

„Takže vaše protilátky jsou v tu chvíli pravděpodobně lepší než po očkování,“ dodal později.

Chris Croce, další vědec společnosti Pfizer, řekl reportérovi v utajení, že lidé jsou „pravděpodobně více“ chráněni přirozenou imunitou ve srovnání s očkováním.

„Jste chráněni s největší pravděpodobností déle, protože došlo k přirozené reakci,“ uvedl.

Třetí vědec, který údajně pracuje pro společnost Pfizer, Rahul Khandke, uvedl, že zaměstnanci museli absolvovat mnoho seminářů, kde jim bylo řečeno, že očkování vakcínou společnosti je bezpečnější než dostat covid a že o rozdílech nemohou veřejně diskutovat.

„Logicky však platí, že pokud máte vytvořené protilátky, měli byste být schopni prokázat, že je máte vytvořené. Nevím, potenciálně mi to nepřipadá až tak šílené,“ míní.

Vědci hovořili s tajnými reportéry z neziskové zpravodajské skupiny Project Veritas.

Společnost Pfizer neodpověděla na e-mail ani hlasovou zprávu s žádostí o komentář.

Společnost vyrábí nejpoužívanější vakcínu proti covidu-19 ve Spojených státech. Od 5. října bylo podáno více než 230 milionů dávek. Federální vláda USA nakupuje covidové vakcíny od společností Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson a poskytuje je zdarma Američanům, kteří je dostanou. Tyto společnosti si do roku 2022 zajistily více než 60 miliard dolarů a jsou připraveny vydělat další miliardy na posilujících dávkách očkování.

Pfizer Veritas
Na snímku z videa je Nick Carl, vědecký pracovník společnosti Pfizer, na nedatovaném tajném videozáznamu. (Se svolením projektu Veritas)

Je publikováno stále více studií, které ukazují na sílu přirozené imunity, zejména u určitých skupin. Někteří odborníci tvrdí, že důkazy ukazují, že přirozená imunita je podobná nebo lepší než imunita získaná po očkování. Američtí federální úředníci a někteří další odborníci však tvrdí, že by se měl nechat očkovat prakticky každý, bez ohledu na předchozí infekci. Argumentují tím, že vakcíny zvyšují ochranu, kterou poskytuje prodělání covidu.

Vedoucí pracovníci výrobců vakcín, jako je společnost Pfizer, o přirozené imunitě hovoří jen zřídka, pokud vůbec.

Croce pracuje pro společnost Pfizer jako vědecký pracovník pro výzkum a vývoj vakcín, jak vyplývá z archivní verze jeho účtu na Twitteru, který byl po zveřejnění videí Project Veritas smazán.

„Jsem #pfizerproud (pfizerhrdý – pozn. překl.), že jsem součástí společnosti, která chápe, že pomoc pacientům je víc než jen medicína, je to zlepšování zdravotní gramotnosti, aby lidé nepotřebovali lékařský titul nebo slovník, aby se správně rozhodovali o zdravotní péči,“ napsal v jednom příspěvku.

Podle svého profilu na síti LinkedIn, který byl po zveřejnění videí stažen z internetu, pracuje Carl jako biochemik ve společnosti Pfizer v New Yorku. Byl uveden jako člověk, který do firmy nastoupil v srpnu. Carl se odmítl vyjádřit k výrokům, které v soukromí sdělil Jamesi O’Keefovi, šéfovi Project Veritas, když byl osloven v restauraci.

Ověření Khandkeho zaměstnání u společnosti Pfizer se nepodařilo dohledat.

Republikánský senátor Rand Paul, který je lékařem, řekl, že tajná videa jsou „bombou pravdy“.

„Vědci společnosti Pfizer otevřeně přiznávají, že přirozeně získaná imunita vůči covidu-19 je stejně účinná jako vakcína nebo i lepší,“ napsal Paul na Twitteru.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil (mic)