Zachary Stieber

7. 10. 2021

Trojice vědců ze společnosti Pfizer byla nahrána, jak hovoří s reportéry v utajení o existenci přirozené imunity proti viru, který způsobuje onemocnění covid-19. Jeden z nich uvedl, že zaměstnanci dostali pokyn o ochraně veřejně nehovořit.

Přirozená imunita se vztahuje k ochraně, kterou mají lidé po uzdravení z wuchanského viru po prodělání covidu-19.

„Když je někdo přirozeně imunní – jako když prodělal covid – má pravděpodobně lepší, ne přímo lepší, ale více protilátek proti viru,“ podotkl Nick Carl, jeden z vědců.

„Takže vaše protilátky jsou v tu chvíli pravděpodobně lepší než po očkování,“ dodal později.

Chris Croce, další vědec společnosti Pfizer, řekl reportérovi v utajení, že lidé jsou „pravděpodobně více“ chráněni přirozenou imunitou ve srovnání s očkováním.

„Jste chráněni s největší pravděpodobností déle, protože došlo k přirozené reakci,“ uvedl.

Třetí vědec, který údajně pracuje pro společnost Pfizer, Rahul Khandke, uvedl, že zaměstnanci museli absolvovat mnoho seminářů, kde jim bylo řečeno, že očkování vakcínou společnosti je bezpečnější než dostat covid a že o rozdílech nemohou veřejně diskutovat.

„Logicky však platí, že pokud máte vytvořené protilátky, měli byste být schopni prokázat, že je máte vytvořené. Nevím, potenciálně mi to nepřipadá až tak šílené,“ míní.

Vědci hovořili s tajnými reportéry z neziskové zpravodajské skupiny Project Veritas.

Společnost Pfizer neodpověděla na e-mail ani hlasovou zprávu s žádostí o komentář.

Společnost vyrábí nejpoužívanější vakcínu proti covidu-19 ve Spojených státech. Od 5. října bylo podáno více než 230 milionů dávek. Federální vláda USA nakupuje covidové vakcíny od společností Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson a poskytuje je zdarma Američanům, kteří je dostanou. Tyto společnosti si do roku 2022 zajistily více než 60 miliard dolarů a jsou připraveny vydělat další miliardy na posilujících dávkách očkování.

Pfizer Veritas
Na snímku z videa je Nick Carl, vědecký pracovník společnosti Pfizer, na nedatovaném tajném videozáznamu. (Se svolením projektu Veritas)

Je publikováno stále více studií, které ukazují na sílu přirozené imunity, zejména u určitých skupin. Někteří odborníci tvrdí, že důkazy ukazují, že přirozená imunita je podobná nebo lepší než imunita získaná po očkování. Američtí federální úředníci a někteří další odborníci však tvrdí, že by se měl nechat očkovat prakticky každý, bez ohledu na předchozí infekci. Argumentují tím, že vakcíny zvyšují ochranu, kterou poskytuje prodělání covidu.

Vedoucí pracovníci výrobců vakcín, jako je společnost Pfizer, o přirozené imunitě hovoří jen zřídka, pokud vůbec.

Croce pracuje pro společnost Pfizer jako vědecký pracovník pro výzkum a vývoj vakcín, jak vyplývá z archivní verze jeho účtu na Twitteru, který byl po zveřejnění videí Project Veritas smazán.

„Jsem #pfizerproud (pfizerhrdý – pozn. překl.), že jsem součástí společnosti, která chápe, že pomoc pacientům je víc než jen medicína, je to zlepšování zdravotní gramotnosti, aby lidé nepotřebovali lékařský titul nebo slovník, aby se správně rozhodovali o zdravotní péči,“ napsal v jednom příspěvku.

Podle svého profilu na síti LinkedIn, který byl po zveřejnění videí stažen z internetu, pracuje Carl jako biochemik ve společnosti Pfizer v New Yorku. Byl uveden jako člověk, který do firmy nastoupil v srpnu. Carl se odmítl vyjádřit k výrokům, které v soukromí sdělil Jamesi O’Keefovi, šéfovi Project Veritas, když byl osloven v restauraci.

Ověření Khandkeho zaměstnání u společnosti Pfizer se nepodařilo dohledat.

Republikánský senátor Rand Paul, který je lékařem, řekl, že tajná videa jsou „bombou pravdy“.

„Vědci společnosti Pfizer otevřeně přiznávají, že přirozeně získaná imunita vůči covidu-19 je stejně účinná jako vakcína nebo i lepší,“ napsal Paul na Twitteru.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil (mic)

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu
Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu

Vědci se uchylují k autocenzuře, aby vůbec mohli publikovat v prestižních časopisech. Patrick T. Brown, sám autor vědeckých článků, mimo jiné pro časopis Nature, to vysvětluje a mluví z vlastní zkušenosti. Politická agenda vydavatelů však podkopává důvěru ve vědu.

Česko je mistrem světa v hokeji 2024
Česko je mistrem světa v hokeji 2024

Český hokejový tým na mistrovství světa pořádaném v České republice vyhrál těžké finále se Švýcarskem a stal se mistrem světa roku 2024.

Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 
Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 

Může se to stát kterýkoliv všední den: zatímco si s rodinou vychutnáváte večeři, vaše dospívající dcera vám náhle oznámí, že se narodila ve špatném těle...

Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby
Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby

Podle plánu konzervativců, by mladí lidé, měli na výběr, zda sloužit 12 měsíců v armádě, nebo pomáhat jeden víkend v měsíci po dobu jednoho roku ve zdravotnictví, sociálních či jiných veřejných službách.

Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu
Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu

Šéf japonské vlády Fumio Kišida dnes v rozhovoru s čínským premiérem Li Čchiangem zdůraznil, jak je pro Japonsko a celé mezinárodní společenství důležité zachování míru a stability v Tchajwanském průlivu.