Frank Yue

26. 12. 2021

Do psychiatrické léčebny byla násilně umístěna poté, co se zastala jiné propuštěné učitelky

Těhotná učitelka zmizela v krátce poté, co tajně odeslala svůj poslední vzkaz o pomoc z psychiatrické léčebny, kam byla podle svých slov násilně převezena.

„Najděte způsob, jak mě zachránit,“ zněla poslední prosba o pomoc, kterou zaslala paní Li Tchien-tchien, učitelka z venkovského okresu Jung-šun ve středočínské provincii Chu-nan.

Na internetu napsala několik příspěvků, v nichž uvedla, že jí místní úřady od 18. prosince vyhrožují. Školské úřady, policie a zaměstnanci nemocnice ji přinutili podepsat dokumenty, v nichž se ke svým projevům na internetu přiznává. Nakonec byla umístěna do psychiatrické léčebny.

Její příspěvky, které popisovaly vyhrožování, se objevily poté, co se postavila na podporu jiné učitelky ze šanghajské odborné školy Čen-tan, jménem Song Keng-i.

Paní Songová během vyučování zpochybnila věrohodnost počtu obětí Nankingského masakru, který se oficiálně uvádí jako 300 000 mrtvých Číňanů. Odvolávala se na nedostatek historických záznamů, které by tento závěr potvrzovaly.

Škola učitelku Songovou okamžitě propustila. Udala ji jedna z jejích žákyň kvůli tomu, že její výroky nebyly v souladu s postoji Komunistické strany týkající se této historické události.

Kdybych zemřela, byly by to dva životy“

„Songová nepopírala násilí během samotného nankingského masakru,“ vyjádřila paní Liová 17. prosince svou podporu kolegyni na čínské blogovací platformě Weibo podobné Twitteru. „Pouze prezentovala svůj osobní pohled na věc.“

Liová uvedla, že na jednání její kolegyně není nic špatného. Prohlásila tak, že problémem je spíše to, že studentka udala svou učitelku, že úřady zmanipulovaly zpravodajství, a intelektuálové, kteří o incidentu mlčeli.

Krátce poté začala Liová podle uživatele internetu jménem „Bratr Lou“ dostávat výhrůžky od úředníků komunistické strany. Tento uživatel zveřejnil 18. prosince po 18 hodině zprávu, ve které učitelka Liová prosí o pomoc.

Uvedla, že se u jejích dveří náhle objevilo sedm nebo osm úředníků z místních školských a policejních úřadů a podle předané zprávy ji nutili, aby podepsala dokumenty, v nichž přiznává svou vinu. Pokud by odmítla, přišla by o práci a byla by zatčena. Řekli jí, že guvernér provincie vydal pokyn k jejímu potrestání.

19. prosince v 16:51 zveřejnil Bratr Lou druhou zprávu, ve které uvedl, že místní vzdělávací úřad a nemocnice poslaly své zaměstnance, kteří ji obtěžovali a požadovali, aby vyhledala nemocniční péči kvůli injekcím a lékům, přičemž se podle zprávy odvolávali na její duševní zdraví.

„Prosím společnost o pomoc,“ napsala těhotná venkovská učitelka. „Kdybych zemřela, byly by to dva životy!“

V příspěvku, který se šířil na sociálních sítích, se uvádí, že Li Tchien-tchien je ve čtvrtém měsíci těhotenství.

Z jejího vzkazu z téhož dne v 19:43 navíc vyplývá, že více než deset lidí vniklo do její ložnice a násilím ji odvedli, než se stačila obléknout.

Ve 21:20 se její poslední zpráva dostala k učiteli jménem Čchen, který ji přeposlal bratru Louovi.

„Pane učiteli Čchene, jsem Li Tchien-tchien,“ napsala. „Jsem násilím držena v psychiatrické léčebně v okrese Jung-šun místní policií.“ Uvedla, že telefon, ze kterého zprávu posílá, propašovala ve spodním prádle. „Můj mobilní telefon se vybíjí. Najděte způsob, jak mě zachránit!“

Deník The Epoch Times se kvůli případu opakovaně obracel na místní úřad veřejné bezpečnosti a úřad pro vzdělávání, ale nedostal od nich žádnou odpověď.

Personál psychiatrické nemocnice v prefektuře Siang-si odmítl poskytnout informace o klientovi nebo o jeho telefonním čísle s odkazem na ochranu soukromí.

Přeložil M. K.; zdroj zde.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel
Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, především v technologiích, které se mu nedostávají.

Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci
Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci

Vládní návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků dnes ve Sněmovně opět kritizoval předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Astmatem trpí na celém světě téměř 340 milionů lidí, z toho přibližně 800 tisíc v České republice. Počet nemocných stále roste.

Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“
Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“

Analýza výsledků parlamentních voleb ve Francii: Nová lidová fronta na čele, Macronova strana na druhém místě.

Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu
Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu

Začíná léto a s ním i doba nošení sandálů, pantoflí či „žabek“. Jak se starat o naše chodidla, aby vypadala krásně a zdravě, nám poradí spolumajitelka pedikérského salonu v Prešově Andrea Prokopčáková.