Níže zveřejněné video bylo 5. ledna 2021 platformou YouTube smazáno s odůvodněním: „zdravotnická dezinformace”. Video mimo jiné obsahuje výpovědi českých politiků a prezidenta České lékařské komory MUDr. Milana Kubka.

Iniciativa Zdravé fórum video nahrála na platformu YouTube, kterou vlastní a provozuje společnost Google. Toto video bylo platformou smazáno s odůvodněním, že obsahuje „zdravotnické dezinformace”. Informaci sdělil deníku The Epoch Times zakladatel iniciativy Jan Tománek.

Jedná se o video-sestřih proslovů nejvyšších vládních představitelů, kteří vysvětlují, jak se vytvářejí statistiky a jak vznikají oficiální počty úmrtí na onemocnění covid-19.

Autoři video-sestřih na několika místech podbarvili seky z audio-knihy 1984 od spisovatele George Orwella.

Hovoří zde ministři zdravotnictví, předseda České lékařské komory a další.

Video také ukazuje, jak se od doby prasečí chřipky H1N1 změnily postoje předsedy České lékařské komory na povinné očkování.

Možná nemá smysl se zabývat videem, které označí „ověřovatelé faktů“ společnosti YouTube za „zdravotnickou dezinformaci”, ale jedná se skutečně o dezinformaci nebo interpretaci faktů způsobem, který je zavádějící? Pro ty, kteří se chtějí rozhodnout sami, zveřejňujeme video níže.

Video-sestřih podbarvený čtením z knihy 1984 od spisovatele George Orwella.