Bývalý nejbohatší člověk světa Bill Gates kritizoval záměr současného nejbohatšího člověka Elona Muska s odkoupením Twitteru, kroku, který dle něj může umožnit větší šíření takzvaných „dezinformací“.

V rozhovoru pro deník Wall Street Journal Gates v souvislosti s dezinformacemi řekl, že Musk „by to vlastně mohl ještě zhoršit“.

Gates neupřesnil, jakým způsobem by Musk umožnil šíření dezinformací. Miliardář uvedl, že se často stává terčem toho, co považuje za dezinformace.

Na druhou stranu Gates také řekl, že „o Elonovi můžu říct jen pozitivní věci. Pokud se Twitteru bude vést hůře, dobrá, vyjádřím se k tomu, ale nepředpokládal bych, že se tak stane“.

Nedávno se Musk a Gates dostali do křížku kvůli akciím Tesly.

Minulý týden Musk a představenstvo společnosti Twitter oznámili, že dospěli k dohodě, která Muskovi umožní koupit sociální platformu za 44 miliard dolarů. Zatím není jasné, kdy bude dohoda finalizovaná, a výkonný ředitel Twitteru Parag Agrawal stále řídí činnost společnosti.

Musk před svou nabídkou ke koupi společnosti často kritizoval zásady Twitteru a nedávno zpochybnil rozhodnutí platformy, která koncem roku 2020 zablokovala šíření článku New York Post o zahraničních obchodní transakcích Huntera Bidena – informací získaných z jeho laptopu.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.