Čtenářský deník, jak ho znáte ze základní školy, je passé. Chcete se znovu začíst? Vyzkoušejte Knihoblok, říkají online antikvariát spolu s českým papírnictvím. Nabízený Knihoblok zřejmě ocení knihomolové, ale i začínající čtenáři.
Udělat si poznámky při čtení knihy, rozebrat děj nebo analyzovat knižní postavy – stačí mít po ruce Knihoblok – a můžete začít psát svoje postřehy. A nejenom psát, ale třeba i k tomu něco nakreslit. Pomůže vám to vrátit se k dobrým knihám, vybírat knižní perly nebo dějové příběhy déle prožívat.
Existují knihy, jejichž útržky a myšlenky si stojí zato zapamatovat. Internetový antikvariát Knihobot a papírnictví Papelote představili tohoto pomocníka pro poznámky a rozbory čtenářů. Knihoblok i v této digitální době vám může pomoci vytvořit si v životě prostor pro literaturu.
Knihoblok jako flexibilní doplněk pro všechny čtenáře doporučuje Kateřina Šachová, kreativní ředitelka Papelote. Zápisník nabízí desatero, jak se o knihy starat. Můžete si ho vést jako klasický deník, nebo si do něj kreslit.
„Je v něm mnoho prostoru pro zápisky, spousta inspirace, ale pravidla žádná,” přibližuje čtenářský zápisník Šachová. Papírnictví podporuje tvůrčí přístup k životu a věří, že psaní rukou a kreslení rozvíjí myšlení, paměť, schopnost reflexe i kreativitu.
Knihoblok, zápisník pro všechny čtenáře, vám pomůže uchovat to nejzajímavější z oblíbených knih i vyzkoušet něco nového.
„Naše mise spočívá v provětrání knihoven a zdravému přístupu k nakupování i čtení knih. Mnohdy nám opravdu stačí zapsat si jen pár myšlenek a poslat knihu dál. K tomu by měly čtenářské deníky sloužit,” vysvětluje motivaci vzniku deníku Kristýna Hladíková, marketingová ředitelka Knihobotu a dodává, že další jejich motivací bylo vymanit čtenářské deníky z představ o školní povinnosti.
Díky grafickému zpracování a ilustracím od Hany Laušmanové jsou nabízené deníky také vizuálně přitažlivé.
Podle zdroje: PR agentura FYI Prague