Zachary Stieber

27. 6. 2022

Společnost Twitter pozastavila účet lékaře, který sdílel studii, jež ukazuje, že muži, kteří dostali vakcínu proti covidu-19 od společnosti Pfizer, měli nižší hladinu spermatu a pokles počtu pohyblivých spermií.

Dr. Andrew Bostom z Centra primární péče a prevence Brownovy univerzity sdílel 19. června recenzovanou studii.

Podle zprávy, kterou si deník The Epoch Times prohlédl, Twitter Bostoma informoval, že jeho příspěvek porušuje zásady firmy proti „šíření zavádějících a potenciálně škodlivých informací týkajících se covidu-19“. Kvůli příspěvku poté Twitter pozastavil Bostomův účet.

„Zdá se, že to zapadá do celého vzorce umlčování otevřené diskuse,“ řekl Bostom listu The Epoch Times.

Twitter na žádost o komentář nereagoval.

Bostomův příspěvek obsahoval odkaz na izraelskou studii, která analyzovala sperma a spermie u mužů, kteří dostali dvě dávky, tedy primární sérii vakcíny, od společnosti Pfizer.

Studie byla zveřejněna online před publikací v časopise Andrology.

Vědci zjistili, že muži měli po přijetí vakcíny nižší koncentraci spermatu a nižší počet spermií.

Uvedli dále, že tyto problémy se vyřešily po 150 dnech, ale údaje z článku ve skutečnosti naznačují, že tomu tak nebylo. Autoři napsali, že hodnoty „nedosahovaly statistické významnosti“.

Bostom ve svém příspěvku napsal, že primární očkování vakcínou společnosti Pfizer „dočasně zhoršuje koncentraci spermatu a celkový počet pohyblivých spermií u dárců spermatu, se zjevným odezněním do ~5mos, ale bez údajů o účinku posilujících dávek“.

„Přináší posilující dávka (booster) další pokles?“ ptal se dále.

„Tak nějak jsem pochopil, co vlastně ukázali, a to, že některé ukazatele, ať už šlo o počty nebo pohyblivost, byly stále snížené,“ řekl Bostom deníku The Epoch Times. „A použil jsem jejich terminologii … neudělal jsem nic, čím bych jejich zjištění zveličil.“

Autoři uvedli, že vyloučili muže, kterým byla podána posilující dávka.

„Jen jsem poukázal na to, že pokud se to stane při první sérii očkování, možná kdyby vzali tyto muže a měli údaje o lidech, kteří byli dárci spermatu a měli booster, když by je sledovali po boosteru, viděli byste další kolo poklesu, a kdo ví, možná by došlo k poklesu ještě většímu? Byl by pokles menší? Trval by účinek déle? O tom prostě nemáme žádné údaje,“ řekl Bostom. „Takže to byla jediná další věc, kterou jsem do svého tweetu vložil – že prostě nevíme, jaký bude účinek posilujících dávek. Nevím, proč by něco z toho mělo být tak velkým problémem.“

Nejméně jedna další významná osobnost se o studii podělila bez negativních postihů.

Dr. Peter McCullough, kardiolog, sdílel na Twitteru snímek obrazovky článku The Epoch Times o výsledcích studie spolu s obrázkem ze studie, který upozorňoval na to, že muži mají stále nižší koncentraci spermatu a počet spermií, když se měří 150 a více dní po podání vakcíny.

„Bezhlavé používání namísto cíleného, rizikově stratifikovaného zavádění EUA vedlo k nesčetným obavám. Nikdy plošně neaplikujte zcela nový experimentální biologický přípravek na velkou populaci bez posouzení stratifikace rizika,“ napsal McCullough. „Nadměrné používání a nyní nežádoucí obavy u mladých mužů.“

Přeloženo z původního článku newyorské redakce. (jas)

Související články

Přečtěte si také

Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie
Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie

Zařadit propagaci komunistické ideologie mezi trestné činy opět navrhli bývalí senátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina, kteří s podobnou snahou v letech 2006 a 2008 neuspěli.

Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze
Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze

Počítá s izraelskou bezpečnostní kontrolou nad tímto palestinským územím, jež dosud ovládá radikální hnutí Hamás, a s civilní samosprávou prostřednictvím nezávislých palestinských zástupců.

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně
Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně, a přiblížil se tak zase o něco republikánské nominaci na prezidenta.

Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí
Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí

Čistá (netto) spotřeba elektřiny dosáhla celkové hodnoty 57,8 TWh, což je nejméně za 14 let, uvedl Energetický regulační úřad ve své tiskové zprávě. Meziročně se spotřeba snížila o 4,1 %. Výroba elektřiny vloni klesla takřka o 10 procent.

Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout
Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout

Láska zanechává v mozku chemický otisk, který je poháněn dopaminem – dokonce i myšlenka na toho, koho...