Jack Phillips

15. 7. 2022

První manželka bývalého prezidenta Donalda Trumpa Ivana Trumpová – matka jeho tří nejstarších dětí – ve čtvrtek zemřela. Bylo jí 73 let.

„Naše matka byla neuvěřitelná žena – silná v podnikání, prvotřídní sportovkyně, zářivá kráska a starostlivá matka a přítelkyně,“ uvedla rodina Trumpových v prohlášení k jejímu úmrtí.

„Ivana Trumpová dokázala přežít. Utekla před komunismem a přijala tuto zemi,“ pokračovali. Ivana Trumpová se narodila v bývalém Československu. Byla matkou Donalda Trumpa mladšího, Ivanky Trumpové a Erika Trumpa. Donald Trump má další dvě děti – Barrona a Tiffany Trumpovy.

Ivana Trumpová „učila své děti odvaze a houževnatosti, soucitu a odhodlání“, dodala rodina Trumpových. „Bude velmi chybět své matce, svým třem dětem a deseti vnoučatům.“

Na stránkách Truth Social pochválil Trump Ivanu jako „úžasnou a krásnou ženu, která vedla skvělý a inspirativní život … odpočívej v pokoji, Ivano!“.

„S velkým zármutkem oznamuji všem, kteří ji milovali, a těch je mnoho, že Ivana Trumpová zemřela ve svém domě v New Yorku,“ napsal také bývalý prezident Trump.

Po odchodu z Československa se v roce 1977 provdala za Donalda Trumpa. Pár se rozvedl v roce 1992.

Po rozvodu Ivana Trumpová rozvíjela vlastní řady oblečení, šperků a dalších výrobků. Je také autorkou několika knih, včetně jedné s názvem „Jak vychovat Trumpa“, a také sloupku s radami.

V rozhovoru pro deník New York Post Ivana Trumpová vzpomínala na případ, kdy bývalý prezident Ronald Reagan koncem 80. let údajně poslal jejímu manželovi dopis, v němž mu říkal, že by měl kandidovat na prezidenta.

„Pravděpodobně pět let před naším rozvodem mu Reagan nebo někdo jiný přinesl dopis a řekl: ,Měl bys kandidovat na prezidenta,‘“ řekla listu v roce 2016.

A dodala: „Takže o tom přemýšlel. Ale pak… přišel rozvod, skandál a americké ženy mě milovaly a jeho nenáviděly… takže v tu chvíli nebylo možné, aby šel do [politiky]. Ale pořád si s tou myšlenkou pohrával.“

Její poslední bývalý manžel Rossano Rubicondi zemřel v roce 2021. Časopisu People tehdy potvrdila, že je jeho odchodem „zdrcena“.

Příčinu Ivaniny smrti rodina nezveřejnila.

Úřady uvedly, že policie v New Yorku reagovala na telefonát o osobě se zástavou srdce na Východní 64. ulici na Upper East Side ve 12:40 SELČ. Podle televize ABC7 byla osoba identifikována jako Ivana Trumpová.

Její smrt není považována za podezřelou. Úřady sdělily ABC7, že zřejmě zemřela přirozenou smrtí.

Další informace rodina ani úředníci neposkytli.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil: MiC

Související témata

Přečtěte si také

Evropský soud rozhodl, že Švýcarsko porušilo lidská práva občanů svou nečinností v oblasti změny klimatu
Evropský soud rozhodl, že Švýcarsko porušilo lidská práva občanů svou nečinností v oblasti změny klimatu

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že švýcarská vláda porušila lidská práva svých občanů, protože nepřijala dostatečná opatření na jejich ochranu před klimatickými riziky. Úterní rozhodnutí soudu ve francouzském Štrasburku je vítězstvím spolku Verein KlimaSeniorinnen Schweiz.

Budou země EU posílat migranty do třetích zemí po vzoru Itálie?
Budou země EU posílat migranty do třetích zemí po vzoru Itálie?

„Uvidíme, zda vůbec se Itálii bude dařit žadatele o azyl přemísťovat do Albánie. Uvidíme, zda bude plánovaná kapacita přijímacích středisek v Albánii dostačovat. Také bude zajímavé sledovat, zda a jak bude Albánie bránit odmítnutým migrantům v útěku z Albánie do zemí EU.“

„Tohle není můj přítel. Je to jiný člověk!“ Soudní případ dvojí identity
„Tohle není můj přítel. Je to jiný člověk!“ Soudní případ dvojí identity

Přinášíme zajímavý případ ze soudní síně, který se točí kolem vystěhování a údajné dvojí identity.

Místo hasicího přístroje speciální deka. Vědci z Univerzity Karlovy představili svůj nový vynález
Místo hasicího přístroje speciální deka. Vědci z Univerzity Karlovy představili svůj nový vynález

Univerzita Karlova jménem své dceřiné společnosti Charles University Innovations Prague a firmy Walk on Water představila 10. dubna svůj poslední vynález –hasební deku nemající obdoby.

Rodiče si nepřipouštějí zdravotní následky nadváhy u dětí, upozorňují pediatři
Rodiče si nepřipouštějí zdravotní následky nadváhy u dětí, upozorňují pediatři

Problém s váhou, který umocnila koronavirová pandemie, má stále asi čtvrtina dětí. Praxe lékařů nenasvědčuje tomu, že by se situace zlepšila, spíše naopak.