Vlastimil Veselý

20. 7. 2022

Po 3 letech na textu níže nemusím měnit ani slovo. Snad jen dodat, že už jsme svobodu skoro vyměnili. A že teprve začínáme ochutnávat hořké plody nové klimatické ideologie, která – zabalená do vzletných slov o záchraně planety – nás má připravit o svobody, práci i majetky. Pokud mám uvěřit strašáku Ruska, chci nejdřív vidět konec emisních povolenek a zrušení zákazu spalovacích motorů.

Níže článek z 16. července 2019

Myslím, že mladší generace podceňuje (a není to její chyba, ve školách se o tom moc nedozvědí) důležitý kontext o přelomu 40. a 50. let. Vědí, jaká zvěrstva komunisté páchali a že občanské svobody postupně osekávali. Ne všem ale dochází, proč lidé zpočátku brali omezování svobod na lehkou váhu a mnozí tu převýchovu společnosti dokonce podporovali.

Protože to celé bylo zabaleno do krásných slov a vznešených ideálů a zaštítěno důvěryhodnými osobnostmi typu básníků nebo hereček, kterým lidé intuitivně věřili. Protože většina byla přesvědčena, že budovatelské nadšení tažené mladými svazáky je dobro samo. Cestu do pekla dláždily jejich dobré úmysly a víra v to, že vyvolená avantgarda ví nejlépe, jak lidem zregulovat jejich životy. A protože se ti ostatní báli veřejně oponovat, aby neztratili kariéru, později svobodu a život.

Kupředu za světlými zítřky, boj za mír, za spravedlivější společnost, proti kapitalistickému vykořisťování a zpátečnickým reakcionářům, internacionálně a pokrokově…

Kupředu za světlými zítřky, boj za mír, za spravedlivější společnost, proti kapitalistickému vykořisťování a zpátečnickým reakcionářům, internacionálně a pokrokově atd. Některé z frází jsou podobné těm dnešním, jiné se upravily. Kulaky, antisocialistické živly a imperialistické agenty dnes nahradili protiunijní populisté, ruští trollové a různí -fobové.

TIP: Muzeum komunismu v Praze

A v tom je právě ten háček. Jsme ostražití na rudé hvězdy a strašidla minulých dob, ale nové hrozby v zelené, modrožluté nebo duhové nás zatím nelekají. V heslech jako klimatická spravedlnost, nikdo není ilegální nebo předsudečná nenávist ještě nevidíme zákazy, tresty a vyhazovy.

V Berlíně a Barceloně už vyvlastňují byty a v Paříži oceňují kriminální jednání německé pašeračky proti Itálii, ale kdo zvedá varovně prst? Veřejnoprávní média to dokonce chválí jako pokrokovou přeměnu v lepší svět. Vedoucí úlohy strany jsme se zbavili před 30 lety, ale vidíte sami, kolika lidem (a vzdělaným) je líto, že jejich vedoucí roli kazí výsledky demokratických voleb. Mně se ty naše také nelíbí, ale přece kvůli tomu nevyměníme demokracii za diktaturu eurokratů, hrstky novinářů a neomarxistických aktivistů. Stačí k tomu jen mlčet.

Zdroj

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty
Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty

Studentské volby do Evropského parlamentu letos vyhrála koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 15,2 procenta hlasů.

Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje
Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje

Palestinu nemá smysl uznat jako stát, když není jasné, kdo a na jakém území ji představuje, řekl dnes premiér Petr Fiala.

Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci
Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci

Podle průzkumu se mnoho Francouzů obává dopadu sociálních sítí a chce přísnější regulaci. Šéf vlády Macron je také pro celoevropské stanovení věkové hranice pro dosažení plnoletosti v oblasti digitálních technologií na 15 let.

Čínská armáda uvedla, že zahájila manévry kolem Tchaj-wanu
Čínská armáda uvedla, že zahájila manévry kolem Tchaj-wanu

Čínská armáda dnes v okolí Tchaj-wanu zahájila cvičení, do kterého zapojila různé druhy vojsk.

Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit
Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit

Nikki Haleyová, která se do března ucházela o republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb, dnes řekla, že svůj hlas dá Donaldu Trumpovi.