Zachary Stieber

28. 7. 2022

Americký senátor Ron Johnson (republikáni) žádá americké vládní Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), aby objasnilo rozporuplná prohlášení o tom, zda se provádí výzkum bezpečnosti vakcíny proti onemocnění covid-19.

Senátor Johnson požádal ředitelku CDC Rochelle Walenskou o podrobnosti poté, co deník The Epoch Times uvedl, že lékař CDC doktor John Su tvrdí, že CDC provádí analýzy proporcionálního poměru na datech ze systému hlášení nežádoucích účinků vakcín od února 2021. (zdroj)

Jeho prohlášení bylo v rozporu s prohlášením CDC, které neziskové organizaci Children’s Health Defense sdělilo, že nejenže tyto analýzy neprovádí, ale že tato metoda „nespadá do kompetence agentury“.

„Tvrzení CDC a prohlášení doktora Su nemohou být obě pravdivá,“ píše senátor Johnson ředitelce CDC v dopise, který byl zveřejněn 26. července a datován 25. července. (zdroj)

„Americký lid si zaslouží pravdu a vy jste mu ji neposkytovala. Proto jsem spolu s miliony Američanů zcela ztratil důvěru v CDC a další federální zdravotnické agentury. Je načase začít znovu získávat jejich důvěru a integritu vaší agentury tím, že se očistíte, budete transparentní a budete říkat pravdu,“ napsal Johnson.

Požádal Walenskou, aby okamžitě odpověděla na jeho předchozí dopis, který jí zaslal dříve a v němž žádal o informace o výzkumu bezpečnosti vakcín prováděném CDC. Rovněž ji požádal, aby potvrdila, zda je prohlášení doktora Su pravdivé, a pokud ano, proč CDC tvrdí, že analýzy neprovedlo.

A pokud je prohlášení dr. Su pravdivé, chce Johnson všechny analýzy proporcionálního poměru, které CDC provedlo od února 2021.

Nakonec Johnson požádal, aby byl dr. Su k dispozici pro rozhovor s jeho úřadem ohledně zkoumání dat.

CDC ani Walenská na žádosti o komentář bezprostředně nereagovali.

Dr. Rochelle Walenská, ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), hovoří 16. června 2022 ve Washingtonu. (Joe Raedle / Getty Images)

Pozadí události

CDC v dokumentu s operačními postupy z 29. ledna 2021 (zdroj) uvedlo, že „bude provádět“ Proportional Reporting Ratio (PRR), což je typ analýzy dat, která porovnává počty hlášení nežádoucích příhod po očkování jednou vakcínou s těmi, které byly hlášeny po přijetí jiné vakcíny nebo vakcín.

Stejná formulace byla obsažena v aktualizovaném dokumentu vydaném v únoru 2022. (zdroj)

V nedávné odpovědi na žádost organizace Children’s Health Defense (Obrana dětského zdraví) podle zákona o svobodném přístupu k informacím však pracovník CDC pro záznamy Roger Andoh uvedl, že hovořil s Úřadem pro imunizaci a bezpečnost CDC, který ho informoval, „že CDC žádné PRR neprovádělo“. (zdroj)

„Navíc vytěžování dat nespadá do kompetence agentury,“ dodal Andoh.

Vedoucím Úřadu pro imunizaci a bezpečnost CDC je právě dr. John Su, který vede tým VAERS.

Mluvčí CDC v dřívějším e-mailu zaslaném deníku The Epoch Times obhajoval snahy agentury o monitorování bezpečnosti vakcín s tím, že agentury v létě 2021 zjistily zánět srdce po očkování a srážlivost krve.

„CDC provádí PRR od února 2021 a pokračuje v tom dodnes,“ uvedl Su pro The Epoch Times prostřednictvím e-mailu.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci
Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci

Jeden z deseti mladých dospělých v průzkumu přiznává příznaky těžké deprese, střední příznaky zhruba 16 procent.

Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu
Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu

Na výrobě součástky pro americké letouny páté generace F-35 by se v budoucnosti mohlo podílet konsorcium českých firem PBS Velká Bíteš, One3D a HiLASE.

Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla
Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla

„V krásně zrekonstruované Vindyšově továrně jsem dnes diskutoval s osobnostmi českého byznysu na konferenci reVize Česka,“ uvedl v pondělí prezident Petr Pavel na svém účtu X.

Žáci se mohou přihlásit do druhého kola přijímaček na SŠ, termín je do pátku
Žáci se mohou přihlásit do druhého kola přijímaček na SŠ, termín je do pátku

Uchazeči o studium na středních školách, kteří doposud neuspěli v přijímacím řízení, mohou od dnešního rána podat v systému DiPSy přihlášku do druhého kola.

EU chce zahájit přístupová jednání s Ukrajinou v červnu, přesvědčuje Maďarsko
EU chce zahájit přístupová jednání s Ukrajinou v červnu, přesvědčuje Maďarsko

Evropská unie usiluje o formální zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem do konce června.