Díky vrchním státním zástupcům Eriku Schmittovi z Missouri a Jeffu Landrymu z Louisiany víme, že mnohé úřady Bidenovy administrativy aktivně spolupracovaly s platformami sociálních médií na cenzuře a potlačování postů o covidu-19, které úředníci považovali za dezinformace.

Schmitt „obdržel řadu dokumentů, které jasně dokazují, že federální vláda má incestní vztahy se společnostmi provozujícími sociální média a jasně koordinuje cenzuru svobody slova“. V nedávném soudním podání Schmitt označil cenzurní aktivity za „masivní, rozsáhlý federální ‚cenzurní podnik‘, který zahrnuje desítky federálních úředníků v nejméně jedenácti federálních úřadech“.

Do tohoto cenzurního podniku jsou zahrnuti představitelé Bílého domu, ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, ministerstva vnitřní bezpečnosti, Agentury pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), CDC, Fauciho Národního institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID) a Úřadu vedoucího zdravotnické služby.

Schmitt poznamenal, že se na tom zřejmě podílejí i další federální úřady, včetně Úřadu pro sčítání lidu, Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), FBI, ministerstvo zahraničí, ministerstvo financí a Komise pro podporu voleb v USA – oddělení v rámci CISA. Tento cenzurní podnik sahá až do nejvyšších pater americké vlády.

Již víme, že generální ředitel Mety (Facebooku) Mark Zuckerberg přiznal, že FBI sdělila Facebooku, že informace o notebooku Huntera Bidena považuje za ruskou dezinformaci, přestože FBI v tu dobu držela notebook Huntera Bidena již 11 měsíců s plným vědomím, že notebook je pravý.

Načasování Zuckerbergova přiznání v podcastu Joea Rogana podtrhly e-maily zveřejněné Schmittem a Landrym, které ukazují, že Facebook koordinoval svou činnost se členy Bidenovy administrativy na bázi týdenních a měsíčních hovorů, v nichž se diskutovalo o tom, co by mělo být na platformě Facebooku aktivně cenzurováno.

Víme také, že stejně jako Fauci koordinoval svou kampaň s cílem falešně zdiskreditovat teorii o původu úniku nového koronaviru z wuchanské laboratoře, vyměňoval si Fauci se Zuckerbergem e-maily týkající se kontroly a šíření informací o covidu-19. Po vzájemné e-mailové korespondenci začal Facebook cenzurovat příspěvky, které tvrdily, že nový koronavirus pochází z laboratoře.

Obzvláště pozoruhodný je e-mail zaslaný z Facebooku neznámému příjemci ministerstva zahraničí již v únoru 2020, ve kterém se uvádí: „Na žádost Marka Zuckerberga byla zorganizována skupina, která má pomoci vytvořit a realizovat nové nápady ‚útočného‘ přístupu k tomu, jak může Facebook pomoci v globální reakci na koronavirus.“ V e-mailu se tvrdilo, že Facebook již podnikl proaktivní i reaktivní kroky ke kontrole informací a dezinformací souvisejících s covidem-19. V e-mailu se uvádělo, že platforma zavedla odkazy směřující na stránku WHO i odstranění současného obsahu, který považovala za dezinformaci.

Tato opatření byla rozsáhlá. CDC zašlo tak daleko, že naplánovalo takzvané „hlídací hovory“ s blíže neurčenou řadou sociálních médií. Jeden z vysokých představitelů Facebooku zaslal vedoucímu zdravotnické služby (surgeon general) e-mail, v němž uvedl: „Vím, že se dnes naše týmy sešly, abychom lépe pochopili rozsah toho, co od nás Bílý dům v oblasti dezinformací očekává do budoucna.“

Vedoucí zdravotnické služby později odpověděl: „Budu rád, když si přímo promluvíme o tom, jak budeme postupovat dál. Dejte mi vědět, kdy nejlépe naplánovat nějaký čas koncem tohoto týdne.“ Twitter oficiálně naplánoval schůzku k informování vrcholných představitelů Bílého domu o „dezinformacích o vakcínách“, a projednal způsoby, jak by Bílý dům mohl s Twitterem spolupracovat. Clarke Henry, ředitel Bidenova reakčního covidového týmu v Bílém domě, dokonce vyjádřil své znepokojení nad parodickými účty vůči Faucimu a koordinoval s Facebookem jejich odstranění.

Schmitt a Landry ve svém 711stránkovém podání uvedli ještě další příklady probíhající koordinace mezi „cenzurním podnikem“ Bidenovy administrativy a řadou velkých technologických firem a korporátních médií.

Jeden z nejvíce alarmujících e-mailů, který je v podání, je od úředníka CDC, který popisuje partnerství mezi Twitterem a CDC, v jehož rámci Twitter umožnil úředníkům CDC přímo označovat obsah, který chtěli, aby Twitter cenzuroval. V jedné e-mailové odpovědi Twitter vítal CDC na svém portálu partnerské podpory s tím, že „v loňském roce to velmi dobře fungovalo pro naše kolegy z úřadu pro sčítání lidu“.

Zprávy a e-maily z onoho několikasetstránkového podání dokládající přímou a aktivní koordinaci mezi širokou škálou federálních úřadů a velkými internetovými společnostmi a také ukazují, jak se hranice mezi vládou a „Big Tech“ stírá.

Vrchní státní zástupci Missouri a Lousiany již dříve podali žalobu, která obsahovala řadu příkladů výhrůžek Bílého domu – ať už implicitních, nebo jiných – namířených proti technologickým gigantům, pokud nebudou následovat požadavky Bidenovy administrativy.

Patřily mezi ně hrozby zrušením sekce 230 (která poskytuje sociálním sítím určitý druh ochrany před žalobami, pozn. red.), pokud nepřistoupí na cenzurní požadavky či snahy Bidenovy tiskové mluvčí Bílého domu Jen Psakiové a vedoucího zdravotnické služby Murphyho „označovat problematické příspěvky pro Facebook“.

Tato starší žaloba obsahovala také hrozbu z ministerstva vnitřní bezpečnosti v podobě záměru „spolupracovat se soukromými firmami na monitorování nepohodlných projevů na internetu“.

Tyto e-maily ukazují, že velké technologické společnosti se spojily s těmi, kdo jsou u moci – jak z Demokratické strany, tak z byrokratického aparátu ve Washingtonu – v koordinovaném úsilí umlčet konzervativce a kontrolovat tok informací.

Ukazují také obrovský rozsah této spolupráce a zcela reálné kontrolování informací ze strany Bidenovy administrativy. Vládou podporovaná cenzura je nejen nezákonná, ale také nesmírně nebezpečná právě proto, že cenzory nikdo nekontroluje. První dodatek ústavy USA je snad nejcennějším ze všech našich práv. Jako takový ho musíme bránit.

Celý díl pořadu Truth Over News o těchto nejnovějších odhaleních sledujte ve čtvrtek 8. září na EpochTV.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.