ČR: Zatímco válka na Ukrajině se v současnosti dosud odehrává, Ministerstvo práce a obchodu (MPO) vytvořilo platformu, aby pomohlo s poválečnou obnovou Ukrajiny. Vytvořilo místo, kde se budou potkávat české firmy se zájmem o rekonstrukci Ukrajiny s těmi, kteří jim mohou pomoci. Informační platforma Business klub Ukrajina (BKUA) v pondělí spustila své webové stránky a jejich prostřednictvím nabízí možnost registrace na business misi do ukrajinského Lvova.

Projekt BKUA slouží hlavně pro koordinaci zapojení českého byznysu a hledání konkrétních sektorových synergií a řešení pro potřeby rekonstrukce. Členství v Business klubu je otevřené jednotlivým firmám i sociálním partnerům a je zcela zdarma. Zapojení je jednoduché, stačí vyplnit krátkou přihlášku na webu, uvést sektor působnosti a základní kontaktní údaje. Informace o zajímavé příležitosti v daném sektoru (např. akce, mise nebo konkrétní projekt), poté dorazí prostřednictvím e-mailu, informuje ministerstvo průmyslu.

Členové na webu najdou aktuální novinky v oblasti spolupráce s ukrajinskou stranou a rekonstrukčního procesu. Dočtou se o konkrétních projektech, do kterých se lze zapojit, o regionech a jejich potřebách. Naleznou zde možné partnery pro své projekty z řad dalších členů, i řadu kontaktů z ukrajinské státní správy i businessu.

„Platforma Business klub Ukrajina bude připravovat byznysové projekty pro jednání česko-ukrajinské mezivládní komise a fungovat jako přímý kontakt s ukrajinskou stranou na úrovni B2G. To vše vedoucí k politické, sociální a ekonomické stabilitě země skrze efektivní spolupráci českého podnikatelského prostředí při rekonstrukci Ukrajiny,“ uvádí stránky Svazu průmyslu a dopravy ČR a dodává:

„Česká republika se bude aktivně podílet na obnově Dněpropetrovské oblasti na Ukrajině. Důvodem jsou předválečné vysoké alokace českých firem právě v této oblasti.“

Business klub Ukrajina plánuje cestu do Lvova

Od 12. září se firmy mohou například zapojit do nově připravované mise pod vedením MPO ČR do Lvova, která proběhne ve dnech 26. a 27. září. Mise bude zaměřena na firmy, které se specializují v sektorech zdravotnictví, energetiky, infrastruktury a stavebnictví.

Další informace jsou k dispozici na www.businessklubukrajina.cz.