Alexander Zhang

5. 11. 2022

Britský ministr pro policejní dohled Chris Philp kritizoval „drzost“ ilegálních přistěhovalců, kteří si stěžují na podmínky ve svých dočasných ubytovacích zařízeních, zatímco britští daňoví poplatníci na jejich péči každoročně vynakládají miliardy.

Proimigrační aktivisté hrozí ministryni vnitra Suelle Bravermanové právní žalobou kvůli podmínkám v záchytném centru pro nelegální přistěhovalce v Manstonu v Kentu, kde bylo v jednu chvíli zadržováno až 4 tisíce lidí v místě určeném pro pouhých 1 600 osob.

Právníci jménem nevládní organizace Detention Action a jedné ženy zadržované v Manstonu zaslali 1. listopadu ministerstvu vnitra naléhavý dopis před podáním žaloby, v němž kritizují „nezákonné zacházení s lidmi zadržovanými v tomto zařízení“ a „hrozivě závadné podmínky“.

Chris Philp, ministr pro policejní dohled, však prohlásil, že středisko je „v souladu s právními předpisy“ a že ubytovací podmínky pro azylanty ve Spojeném království jsou „lepší než ve většině evropských zemí“.

V rozhovoru pro Times Radio Philp 4. listopadu řekl: „Pokud se lidé rozhodnou vstoupit do země nelegálně a zbytečně, je tak trochu drzost si pak začít stěžovat na podmínky, když jste do země vstoupili nelegálně a bez nutnosti.“

„Ročně vydáváme něco kolem dvou nebo tří miliard liber na péči o lidi, kteří do země vstoupili nelegálně a zbytečně,“ dodal ministr.

Soucit a respekt

Philpovy komentáře kritizovaly opoziční strany. Mluvčí liberálních demokratů pro vnitřní záležitosti Alistair Carmichael uvedl, že „ministrovy poznámky odhalují šokující a bezcitnou samolibost vůči katastrofě, která se odehrává v Manstonu“.

Zdá se, že i Downing Street se od Philpových komentářů distancuje. Na otázku, zda Philp mluví jménem vlády, oficiální mluvčí premiéra Rishi Sunaka odpověděl, že nelegální přistěhovalci „si zaslouží, aby se s nimi zacházelo se soucitem a respektem“.

„Je zřejmé, že současný přístup nefunguje a vytváří obrovský tlak – jak na vládu, tak na místní oblast – a to představuje značné problémy. Proto pokračujeme ve spolupráci jak s francouzskými kolegy, tak v širším měřítku, abychom se pokusili tento problém vyřešit,“ prohlásil mluvčí.

Downing Street uvedla, že počet lidí v Manstonu klesl na 2 600, přičemž 1 200 osob bylo odvezeno během posledních čtyř dnů.

Z anglického originálu na The Epoch Times přeložil O. H.

Související články

Přečtěte si také

Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky
Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky

První možností je zkrátit pracovní týden na 35 hodin, druhou zavést volné pátky.

Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami
Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami

Divoké květiny jsou úžasným doplňkem každé zahrady, protože propojí i tu nejformálnější zahradu s přírodním prostředím.

Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci
Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci

Brzy zjistil, že věda, v niž pevně věřil, je chybná a chybí jí klíčové důkazy pro její teorie, přestože tyto teorie byly vydávány za fakta.

Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog
Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog

Účast ve volbách do Evropského parlamentu je obvykle v České republice i dalších unijních státech nižší než v případě hlasování do národních parlamentů.

Tajemství a kouzlo cremonských houslí
Tajemství a kouzlo cremonských houslí

Housle, nejcennější a nejprestižnější z rukodělných nástrojů, dominovaly hudbě po staletí. Mají dlouhou historii a jejich počátky zůstávají zahaleny tajemstvím.