Pokud ještě nemáte vybranou pánskou bundu na zimu, jste tu správně. Na následujících řádcích si totiž povíme, podle jakých kritérií zimní bundu vybírat, aby byla nejen teplá, ale i trendy. Čtěte a nechte se inspirovat s námi.

Jaké vlastnosti by měla mít kvalitní zimní bunda a jak o ni vhodně pečovat?

Pokud hledáte kvalitní pánskou bundu, měla by splňovat několik důležitých kritérií. Jedním z nich je voděodolnost. Ta se značí na oděvech pomocí vodního sloupce. Důležitou vlastností zimního oblečení je také oděruodolnost a větruvzdornost. Díky zmíněným vlastnostem budete v zimní bundě v suchu a v teple za každého počasí. Nezaskočí vás ani sněhová přeháňka nebo silnější vítr. Vhodné je pak i to, bude-li mít vaše pánská zimní bunda praktickou kapuci. Ta slouží jako estetický i jako funkční prvek. Dobré je také, když má na sobě zimní bunda našité reflexní prvky. Ty zvýší vaši viditelnost např. na svahu nebo při noční procházce městem. Chcete-li, aby vám zimní bunda vydržela sloužit déle než jednu sezónu, bude o ni třeba dobře pečovat. Bundu perte na nízké otáčky a v ideálním případě se vyhněte používání sušičky. Ta by mohla narušit strukturu vláken a bunda by pak mohla po pár vypráních ztratit svůj původní tvar i vlastnosti. Na sportovní bundy lze pak koupit i speciální prací prostředek na funkční oděvy. Pokud budete bundu používat i na horách, můžete ji naimpregnovat. Tím zvýšíte její odolnost proti dešti i sněhu.

Z jakého materiálu a v jakém střihu vybrat pánskou zimní bundu? 

Pánská zimní bunda by měla být vyrobena jen z těch nejodolnějších materiálů. Vhodné jsou modely s funkční membránou. Ta totiž odvede přebytečný pot od těla na povrch a udrží vás v suchu a v teple. Na trhu jsou k mání bundy v syntetickém i v přírodním provedení. V posledních letech se těší velké oblíbenosti především ty přírodní. A není se čemu divit. Bundy z přírodních tkanin jsou nejen odolné, ale i vysoce módní. V neposlední řadě jsou pak bundy z přírodních materiálů i tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života není cizí velkým módním značkám. Je tak z čeho vybírat. Syntetické i přírodní kousky najdete např. i na oblíbeném e-shopu Bolf.cz. Tady si vybere kvalitní pánskou bundu na zimu každý z vás! Zaměříme-li se na střih pánské bundy, mohou muži volit mezi regular fit a slim fit provedením. Muži s normální nebo s vypracovanou postavou ocení bundu v zúženém slim střihu. Máte-li nějaké to kilo navíc, bude vám slušet bunda v regular fit verzi.

Podle jakých dalších kritérií volit trendy zimní bundu?

Pokud chceme, aby byl náš outfit vyšperkovaný do posledního detailu, měli bychom se orientovat i v módních barvách, vzorech a motivech pro danou sezónu. Tuto zimu pofrčí především přírodní a pastelové tóny barev. Oříšková, kanárkově žlutá i světle modrá bunda tak bude dobrou volbou i pro vás. Vyhýbat se určitě nemusíte ani černé nebo bílé klasice. Jedná se totiž o barvy univerzální, které z módy nevychází. Co se týče vzorů a motivu, budou in ty zvířecí. Pokud se tedy nebojíte být středem pozornosti, směle do toho! V bundě se zvířecími vzory budete nepřehlédnutelní.