PR článek

8. 11. 2022

Pokud ještě nemáte vybranou pánskou bundu na zimu, jste tu správně. Na následujících řádcích si totiž povíme, podle jakých kritérií zimní bundu vybírat, aby byla nejen teplá, ale i trendy. Čtěte a nechte se inspirovat s námi.

Jaké vlastnosti by měla mít kvalitní zimní bunda a jak o ni vhodně pečovat?

Pokud hledáte kvalitní pánskou bundu, měla by splňovat několik důležitých kritérií. Jedním z nich je voděodolnost. Ta se značí na oděvech pomocí vodního sloupce. Důležitou vlastností zimního oblečení je také oděruodolnost a větruvzdornost. Díky zmíněným vlastnostem budete v zimní bundě v suchu a v teple za každého počasí. Nezaskočí vás ani sněhová přeháňka nebo silnější vítr. Vhodné je pak i to, bude-li mít vaše pánská zimní bunda praktickou kapuci. Ta slouží jako estetický i jako funkční prvek. Dobré je také, když má na sobě zimní bunda našité reflexní prvky. Ty zvýší vaši viditelnost např. na svahu nebo při noční procházce městem. Chcete-li, aby vám zimní bunda vydržela sloužit déle než jednu sezónu, bude o ni třeba dobře pečovat. Bundu perte na nízké otáčky a v ideálním případě se vyhněte používání sušičky. Ta by mohla narušit strukturu vláken a bunda by pak mohla po pár vypráních ztratit svůj původní tvar i vlastnosti. Na sportovní bundy lze pak koupit i speciální prací prostředek na funkční oděvy. Pokud budete bundu používat i na horách, můžete ji naimpregnovat. Tím zvýšíte její odolnost proti dešti i sněhu.

Z jakého materiálu a v jakém střihu vybrat pánskou zimní bundu? 

Pánská zimní bunda by měla být vyrobena jen z těch nejodolnějších materiálů. Vhodné jsou modely s funkční membránou. Ta totiž odvede přebytečný pot od těla na povrch a udrží vás v suchu a v teple. Na trhu jsou k mání bundy v syntetickém i v přírodním provedení. V posledních letech se těší velké oblíbenosti především ty přírodní. A není se čemu divit. Bundy z přírodních tkanin jsou nejen odolné, ale i vysoce módní. V neposlední řadě jsou pak bundy z přírodních materiálů i tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života není cizí velkým módním značkám. Je tak z čeho vybírat. Syntetické i přírodní kousky najdete např. i na oblíbeném e-shopu Bolf.cz. Tady si vybere kvalitní pánskou bundu na zimu každý z vás! Zaměříme-li se na střih pánské bundy, mohou muži volit mezi regular fit a slim fit provedením. Muži s normální nebo s vypracovanou postavou ocení bundu v zúženém slim střihu. Máte-li nějaké to kilo navíc, bude vám slušet bunda v regular fit verzi.

Podle jakých dalších kritérií volit trendy zimní bundu?

Pokud chceme, aby byl náš outfit vyšperkovaný do posledního detailu, měli bychom se orientovat i v módních barvách, vzorech a motivech pro danou sezónu. Tuto zimu pofrčí především přírodní a pastelové tóny barev. Oříšková, kanárkově žlutá i světle modrá bunda tak bude dobrou volbou i pro vás. Vyhýbat se určitě nemusíte ani černé nebo bílé klasice. Jedná se totiž o barvy univerzální, které z módy nevychází. Co se týče vzorů a motivu, budou in ty zvířecí. Pokud se tedy nebojíte být středem pozornosti, směle do toho! V bundě se zvířecími vzory budete nepřehlédnutelní.

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.