Jaroslav Pešta

8. 11. 2022

Analytický komentář

Dinesh D’Souza ve své knize „2000 Mules” poukazuje na fakt, že „kurýři“ vyzvedávali ilegálně vhozené hlasovací lístky v levicových neziskových organizacích, které dlouhodobě prosazují agendu progresivní levice, tedy amerických demokratů, a proto je velmi nepravděpodobné, že by zrovna tyto organizace usilovaly o protlačení Donalda Trumpa do Bílého domu.


Česká vláda si do svého programového prohlášení napsala prosazení korespondenčního hlasování. Ve Spojených státech tento druh volby provozují již řadu let a sklízejí kyselé ovoce. Pro úplnost dodávám, že u nás se zatím hovoří o korespondenční volbě pouze pro Čechy žijící v zahraničí, zatímco v USA je tato forma volby umožněna i pro občany žijící v zemi. Korespondenční forma hlasování je prosazována hlavně progresivní levicí a ta, jak známo, se svými požadavky nikdy nekončí.

Může se tedy stát, že korespondenční volba pro Čechy žijící v zahraničí pootevře pověstné Overtonovo okno, kdy se dříve nemyslitelné postupně stane normou, a pak se debata přesune ke korespondenční volbě pro všechny české občany. Důsledky takových voleb můžeme sledovat ve Spojených státech. Téma je to aktuální, jelikož 8. listopadu 2022 proběhnou tzv. průběžné volby do amerického Kongresu (midterm elections), tedy volby konané v polovině funkčního období hlavy státu. Níže popsané volební podvody se týkaly posledních prezidentských voleb v roce 2020, nicméně princip je stejný pro jakékoliv volby. Ovlivní podvody i letošní volby do Kongresu?

Americký konzervativní spisovatel a filmař Dinesh D’Souza představil 2. a 3.května 2022 premiéru dokumentárního filmu „2000 Mules”, volně přeloženo jako „2000 kurýrů”, který mohli diváci shlédnout ve třech stovkách kin napříč Spojených států. Film bylo také možné vidět na zpoplatněných internetových platformách Rumble a Locals (záměrně nebyly vybrány servery Amazonu, aby nedošlo k cenzuře), kde film za necelé dva týdny shlédlo přes milion lidí a vydělal deset milionů dolarů, čímž se stal nejúspěšnějším politickým dokumentárním filmem za poslední desetiletí (nakonec film shlédlo cca 20 milionů Američanů). 45. prezident USA Donald Trump rovněž zveřejnil film stovkám příznivců ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě 4. května a několika tisícům účastníků setkání „Save America Rally” ve městě Greensburg v Pensylvánii 6. května.

TIP: Fim 2000 kurýrů (s českými titulky on-line)

Dinesh D’Souza v rozhovoru pro deník The Epoch Times řekl: „Prostřednictvím filmu 2000 kurýrů se pouštíme do největšího tabu v současné americké politice. Tvrdíme, že volby v roce 2020 byly ukradeny systematickým a organizovaným podvodem spáchaným demokraty a levicí.“ Filmař dále uvedl, že vyšetřovací tým True The Vote (TTV) použil data pro sledování mobilních telefonů a oficiální videozáznamy z klíčových států, aby prokázal, že neoprávnění zprostředkovatelé, tzv. „kurýři“, vybírali od voličů tisíce korespondenčních hlasovacích lístků a za peníze je vkládali do sběrných volebních schránek, což je ve všech 50 státech USA nezákonné.

Dinesh na svém profilu na Locals a ve stejnojmenné knize uvádí, že „důkazy zveřejněné ve filmu 2000 kurýrů jsou dostatečné na to, aby zvrátily výsledky voleb” a jako důkaz k tomu uvádí počty neplatných volebních lístků vs. počty hlasů v jednotlivých kolísavých státech, díky kterým „zvítězil” Joe Biden.

Neuplyne týden či měsíc, kdy by v USA nevypadnul nějaký kostlivec ze skříně s velkým nápisem „Nejbezpečnější prezidentské volby v dějinách”. Tento slogan opakují korporátní levicová média a kdokoli se odchýlí od této jediné správné pravdy, je automaticky označen za extremistu a dezinformátora. Volební podvody během prezidentských voleb v USA v roce 2020 popsané v tomto článku však nelze jen tak snadno smést ze stolu, jelikož jsou podloženy geo prostorovými daty mobilních telefonů kurýrů – kšeftařů s volebními lístky -, a dále videozáznamy bezpečnostních kamer místních úřadů.

Média hlavního proudu proto zvolila jinou taktiku – ohlušující mlčení. Případně provedla “fact checking” ve stylu, že to, co lidé shlédli na videozáznamu z veřejných kamer místních úřadů, se vlastně nestalo. A protože tento dokumentární film zavrhla americká korporátní (levicová) média hlavního proudu, která jsou de facto PR oddělením Demokratické strany, nedočtete se o něm ani český čtenář. Čest výjimkám, na českém internetu o filmu psaly pouze české Epoch Times či server otevrisvoumysl.cz.

V tomto článku se podíváme podrobně na chaos, který vznikl při posledních prezidentských volbách v roce 2020. Pod záminkou „ochrany proti covidu” bylo vytištěno a rozesláno o cca 37 milionů korespondenčních lístků více než v předešlých volbách. Navíc byl těsně před volbami v mnoha státech vyřazen jediný kontrolní mechanismus korespondenčních voleb, totiž kontrola pravosti podpisů. Další novinkou byly soukromé finanční injekce neziskovým organizacím, které měly za úkol „zefektivnit volby”, v řádu miliard korun od šéfa Facebooku Marka Zuckeberga.

Než se pustíme do rozplétání volebních podvodů, ve kterých figurovaly Zuckerbergem financované sběrné boxy na vhazování volebních lístků, levicové neziskové organizace, nafouknuté volební registry a velké peníze, je potřeba nejdříve vysvětlit, co jsou to tzv. geoprostorová data mobilních telefonů. Jedná se o jedinečný a identifikovatelný signál, tzv. ping, který mobilní telefony vysílají každých cca 3-5 sekund. Vyťukejte na vašem telefonu do pole pro telefonní číslo následující znaky – * # 0 6 # – tedy hvězdička křížek nula šest křížek bez mezer a zobrazí se vám číselné kódy, jež jsou unikátní pro váš mobilní telefon. Kódy obsazují informace o vaší poloze, čas apod.

Na základě těchto dat lze vytvořit velice přesné vzorce vašeho chování – kam během dne chodíte, s kým se stýkáte, v jakém patře budovy se nacházíte, kam chodíte k lékaři, s kým trávíte noci apod. Mobilní aplikace tato data sbírají a odesílají je z vašeho telefonu. Většina lidí o tom neví, ale souhlasí s těmito praktikami při stažení aplikace do telefonu. Data jsou pak prodávána dál v rámci marketingu, aby vám firmy mohly servírovat reklamy „šité na míru” podle toho, kde se zrovna nacházíte.

Technologii sledování lidí pomocí geoprostorových dat mobilních telefonů například využilo americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) při kontrole dodržování proticovidových opatření. Nebo ji běžně využívá FBI. Naposledy tuto technologii použila při identifikaci příznivců Trumpa, kteří se pohybovali kolem budovy Kapitolu během demonstrace 6.ledna 2021, aby je mohla stíhat za přestupek neoprávněného vstupu. Je zajímavé, že v případě volebních podvodů s metodou identifikace lidí pomocí pingů mobilních telefonů nepřišla FBI, ale až nevládní organizace TTV. FBI měla zřejmě plné ruce práce s ukrýváním notebooku plném kompromitujících materiálů na Huntera Bidena. Měla ho v držení více než rok a jaksi zapomněla vyšetřovat syna Joea Bidena. Že by to bylo tím, že bylo právě před volbami?

Zpět k volebním podvodům. Na konci ledna 2022 se objevily záběry z bezpečnostních kamer zachycující nezákonný sběr volebních lístků, k němuž došlo během prezidentských voleb v roce 2020. Organizace TTV strávila poslední rok shromažďováním více než 27 terabajtů geo prostorových a časových dat – celkem 10 bilionů pingů mobilních telefonů. Data jsou z období od 1. října do 6. listopadu z vybraných oblastí Georgie, Arizony, Michiganu, Wisconsinu a Pensylvánie. Obsahují geograficky chráněné body zájmu, jako jsou místa volebních schránek, ale i provozovny UPS a vybrané budovy vládních, nevládních i komerčních organizací.

Organizace TTV dohlížející na zákonnost voleb se sídlem v Houstonu v Texasu dokázala z pingů mobilních telefonů sestavit obrazy pohybu s tím, že více než 2000 lidí podezřelých ze sběru hlasovacích lístků podnikalo cesty postupně k několika hlasovacím schránkám na ulicích (drop boxes). Na základě toho pak organizace shromáždila 24 terabajtů videozáznamů z oficiálních bezpečnostních kamer u volebních schránek a porovnala je s daty z mobilních telefonů.

TTV vynaložila 2 miliony dolarů na nákup veřejně dostupných údajů mobilních telefonů, které umožňují určit polohu jednotlivce s přesností do metru. Poté své pátrání omezila na cíle, které během týdnů předčasného hlasování začaly navštěvovat volební schránky a zároveň kanceláře levicových nevládních organizací, což předtím nedělaly. V Georgii bylo zvoleno jako minimum deset a více návštěv volebních schránek a pět návštěv nějaké neziskové organizace.

Catherine Engelbrechtová, jež založila organizaci TTV v roce 2009, popsala filtrování takto: „Chtěli jsme parametry, které by se vymykaly běžnému chování tak výrazně, že už na první pohled budou hlasitě křičet. Chtěli jsme přesvědčivé hranice, jasnou linii. Proto jsme se nakonec zaměřili na skupiny, které v Georgii chodily k volebním schránkám v průměru 23krát – aby to bylo jasně viditelné.“ A jak doplňuje Gregg Phillips, „Tyto osoby museli také navštěvovat nevládní organizace. Dál jsme se už zaměřovali jen na ty, kdo opakovaně splňovali obě kritéria.“ TTV zároveň sledovala geoprostorová data kolem sběrných boxů několik týdnů před volbami, aby vyloučila například lidi venčící psy, kteří mohli kolem sběrných boxů často procházet.

„Čím více jsme se procházeli data z různých států, začalo být zřejmé, že se jedná o koordinovanou nezákonnou činnost napříč mnoha státy, jelikož aktivity spojené s vhazováním volebních lístků do schránek měly stejný průběh. Každá operace měla skupinu vyzvedávačů či sběračů, sběrné místo nebo skrýš sesbíraných lístků a jejich rozdělení mezi kurýry, kteří lístky roznášeli do hlasovacích schránek,” vysvětlil Gregg Phillips z TTV.

Mnoho z těchto kurýrů pochází z neziskových levicových center, která jsou organizacemi podle paragrafu 501(c)(3), což znamená, že mají zakázané volební aktivity. Jsou to lidé, kteří mají od finančního úřadu (IRS) daňovou výjimku podmíněnou tím, že se nebudou přímo zapojovat do volební agitace. V Georgii měli kurýři podle geo prostorových dat navíc ještě stanoviště v centrále guvernérské kandidátky za Demokratickou stranu Stacey Abramsové, kde se pravidelně zastavovali na cestě k volebním schránkám.

Na videích lze například vidět, jak si kurýři před vhozením hlasovacích lístků do schránky fotí ruku, v níž mají lístky srovnané do vějíře jako důkaz, aby dostali zaplaceno. Nebo mají latexové rukavice, aby nezanechali otisky prstů (začali je používat až poté, co byl jeden kurýr v Arizoně usvědčen na základě otisku prstů). Zákony v Georgii přísně zakazují aktivistům třetích stran vyzvedávat a doručovat hlasovací lístky jiných voličů, což je právě taktika zvaná „sběr hlasovacích lístků“ (ballot harvesting). Ve všech státech USA platí, že volební lístky, které jsou sbírány od lidí za peníze, jsou neplatné. Ve prezidentských volbách v roce 2020 však byly započítány statisíce takto nelegálně sebraných lístků.

Jeden z těchto kurýrů v Georgii vynesl informace (whistleblower), jak tato ilegální aktivita probíhala. Uvedl, že sběrači volebních lístků byli placeni 10 dolarů za lístek (jinde kurýři dostávali až 40 dolarů). Přiznal, že za sběr hlasovacích lístků v oblasti Atlanty dostal zhruba 45 000 dolarů. Podle odměny 10 dolarů za jeden hlasovací lístek lze spočítat, že tento kurýr vhodil kolem 4500 volebních lístků do sběrných boxů.

Organizace TTV rovněž zjistila, že v Georgii takto pracovalo 242 kurýrů, kteří podnikli k volebním schránkám celkem 5662 cest. Jestliže byla průměrná výplata 45 000 dolarů, 242 kurýrů si v Georgii celkem přišlo na odměnu ve výši zhruba 11 milionů dolarů. A to se bavíme pouze o jednom ze pěti států, kde se podařilo tyto ilegální praktiky identifikovat.

Jaký vliv měly kšeftaři s lístky na výsledky prezidentských voleb? Dinesh ve své knize provedl následující výpočet: průměrný počet návštěv sběrných boxů na jednoho kurýra se v jednotlivých státech lišil, a proto použil pro výpočet číslo 38, což je průměr pěti sledovaných států. Co se týče počtu nelegálně vhozených volebních lístků během jednoho vhození do sběrného boxu, pohybuje se toto číslo mezi 3 a 10. Pro výpočet bylo tedy použito konzervativní číslo 5. Když tato čísla vynásobíme, získáme 76 000 návštěv sběrných boxů v těchto klíčových státech, krát 5 lístků při jednom vhození, a dostaneme se k číslu 380 000 nelegálních hlasů, což je nejvíce konzervativní odhad míry podvodů ve sledovaných regionech těchto pěti států.

Pokud bychom to rozpočítali na jednotlivé státy (čísla byla zaokrouhlena pro jednodušší sledování výpočtu), v Michiganu TTV spočítala 500 kurýrů, jež provedli 50 návštěch sběrných boxů, což je 25 000 návštěch, krát 5 lístků během jednoho vhození, se rovná 125 000 nelegálně vhozených lístků, což je velké číslo, nicméně nestačí na Bidenův náskok v podobě 154 000 hlasů, a tím pádem 16 volitelů Michiganu jdou za Bidenem.

Wisconsin: 100 kurýrů, krát 28 návštěv, se rovná 2800 návštěch, krát 5 lístků na jedno vhození, se rovná 14 000 nelegálně vhozených lístků, což je o 6000 hlasů méně, než Bidenův náskok, a proto i 10 volitelů za Wisconsinu jde za Bidenem. Další na řadě je stát Georgia: 250 kurýrů, krát 24 návštěv, se rovná 6000 návštěv, krát 5 lístků, se rovná 30 000 nelegálně vhozených lístků, což je o 18 000 hlasů více, než byl Bidenův náskok, a proto 16 volitelů za Georgii by šlo za Trumpem. V Arizoně jsou počty podobné: 200 kurýrů, krát 20 návštěv, krát 5 hlasů, se rovná 20 000 nelegálních hlasů, což je cca dvakrát tolik, než byl Bidenův náskok. 11 volitelů za Arizonu by šlo ve prospěch Trumpa.

Ve Filadelfii bylo více než 1100 kurýrů, krát 50 návštěv, krát 5 lístků, vyprodukuje 275 000 nelegálních hlasů, což pohodlně překročí Bidenův náskok ve volbách, který činil 80 000 hlasů. 20-ti členné kolegium volitelů Pennsilvánie by se tedy přičetlo Trumpovi. Suma sumárum by Donald Trump zvítězil s 279 voliteli a Joe Biden by prohrál s 259 voliteli. Počty kšeftařů s volebními lístky však budou pravděpodobně mnohem vyšší, jelikož TTV použila velmi „jemné síto”, skrze které vypadlo pouze 2000 kurýrů, jež navštívili sběrné boxy více než 10-krát a zároveň navštívili neziskové organizace 5-krát. Pokud bychom použili větší síto, to znamená, že kritériem by bylo 5 a více návštěv sběrných boxů, celkové číslo kurýrů by se dramaticky zvýšilo: 5 571 ve Wisconsinu, 6 178 v Georgii, 13 829 v Arizoně, 13 967 v Pensylvanii a 15 106 v Michiganu, celkem tedy 54 651 kurýrů!

Dinesh ve své v knize uvádí, že pokud bychom použili konzervativní odhad – 3 volební lístky při jednom vhození do sběrného boxu, a vynásobili toto číslo počtem kurýrů, a výsledek vynásobili 5, tedy počtem návštech sběrných boxů na jednoho kurýra, dostali bychom následující počty nelegálních hlasů v jednotlivých státech: 83 565 ve Wisconsinu, 92 670 v Georgii, 209 505 v Pennsylvánii, 226 590 v Michiganu, a 207 435 v Arizoně. Celkové číslo nelegálních hlasů v těchto pěti státech by se vyšplhalo na neuvěřitelných 819 765. I toto číslo je však podhodnocené, protože kritériem pro 54 651 kurýrů bylo 5 a více návštěch sběrných boxů, ale ve výpočtu jsme použili pouze pět návštěch.

Dále vyšlo najevo, že ve všech sledovaných státech tvořily nelegálně vhozené volební lístky cca 7% všech korespondenčních lístků, což v celostátním měřítku znamená 4,8 milionu nelegálních hlasů. Pokud bychom použili tento více komplexní výpočet, Trump by vyhrál všech pět sledovaných států. Získal by 305 volitelů a Joe Biden pouze 233.Kritici filmu 2000 kurýrů například namítají, že nelegální hlasy mohly být také pro Trumpa. Na to Dinesh ve své knize odpovídá, že kurýři vyzvedávali lístky v levicových neziskových organizacích, které dlouhodobě prosazují agendu progresivní levice, tedy amerických demokratů, a proto je velmi nepravděpodobné, že by zrovna tyto organizace usilovaly o protlačení Donalda Trumpa do Bílého domu.

Pokračování naleznete ve druhém díle

Přeložil Tomáš Staněk, výsledný text upravil Jaroslav Pešta.

Názory a postoje vyjádřené v tomto článku jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.


Zdroje:

Oficiální stránky dokumentárního filmu „2000 Mules” (2000 kurýrů)

https://2000mules.com/

VIDEO: Upoutávka na film „2000 Mules” (ukázky z filmu)

https://rumble.com/v1238uc-2000-mules-trailer.html

Kniha „2000 Mules” (2000 kurýrů)

https://www.amazon.com/gp/product/B08JMB7P44/ref=dbs_a_def_rwt_bibl_vppi_i0

Shlédnout film za poplatek na Locals.com

https://dinesh.locals.com/post/2083099/2000-mules

2000 kurýrů: Dokument o volebních podvodech v USA
https://otevrisvoumysl.cz/2000-kuryru-dokument-o-volebnich-podvodech-v-usa/

Film „2000 Mules” nejúspěšnějším dokumentárním filmem za poslední desetiletí
https://www.businesswire.com/news/home/20220511006114/en/

Charlie Kirk Show: Interview s Catherine Engelbrechtovou and Greggem Phillipsem

https://rumble.com/v10ajh2-how-the-did-it-true-the-votes-catherine-engelbrecht-and-gregg-phillips-on-t.html?_nlid=7aqV7ZWg5B&_nhids=%25recipient.hids

Charlie Kirk Show: Interview s filmařem Dineshem D’Souzou (od 17:20)
https://omny.fm/shows/the-charlie-kirk-show/explosive-election-fraud-news-previewing-2-000-mul

EpochTimes: Důkazy o nelegálním obchodování s hlasy v USA
https://www.epochtimes.cz/2022/04/28/tento-dokumentarni-film-dokazuje-ze-v-roce-2020-dochazelo-k-rozsahlemu-nelegalnimu-obchodovani-s-hlasy-v-usa-rika-reziser/

Kurýři v Georgii měli stanoviště v kancelářích Demokratické strany

https://amgreatness.com/2022/04/06/report-ballot-harvesters-in-georgia-stopped-at-democrat-offices-in-between-runs-to-drop-boxes-during-2020-election/

New York Post: Jak Mark Zuckerberg pomohl změnit výsledek voleb
https://nypost.com/2021/10/13/how-mark-zuckerberg-helped-swing-the-electorate-in-the-2020-election/

Liberty Overwatch: True The Vote přináší detaily ohledně nelegálního hlasování
https://electionfraud20.org/2000-mules/

UncoverDC: Kurýr vypovídá, jak byl placen za vhazování lístků do sběrných boxů

https://uncoverdc.com/2022/05/02/true-the-vote-has-rico-ballot-trafficking-evidence-americans-should-care/

TheGateWayPundit: Interview s dalším whistleblowerem
https://www.thegatewaypundit.com/2022/06/true-vote-drops-new-bombshell-video-whistleblower-give-ballot-opened-can-see-voting-supposedly-vote/

FOX News: Tucker Carlson zpovídá zakladatelku organizace True The Vote

https://rumble.com/v13qlbn-catherine-engelbrecht-joins-tucker-to-discuss-the-groundbreaking-technology.html

Epoch Times: Ředitel Facebooku daroval 500 milionů dolarů volebním úředníkům

https://www.epochtimes.cz/2020/12/18/zuckerberg-reditel-facebooku-daroval-500-milionu-dolaru-volebnim-urednikum-podle-tms-tak-nezakonne-ovlivnoval-volby-v-usa/

Washington Times: Zuckerberg platí za sčítání hlasů napříč USA
https://www.washingtontimes.com/news/2020/oct/29/zuckerberg-paying-election-operations-vote-countin/

VOLBY: Korespondenční hlasování, proč ne!
https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/volby-korespondencni-hlasovani-proc-ne.A220212_165239_p_politika_wag

USA: Povstání proběhlo už v den voleb (1)

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-povstani-probehlo-uz-v-den-voleb-1.A220201_124349_p_zahranici_wag

USA: Povstání proběhlo už v den voleb (2)

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-povstani-probehlo-uz-v-den-voleb-2.A220201_125818_p_zahranici_wag

Novinky a zprávy od True The Vote

https://www.thegatewaypundit.com/?s=True+the+Vot

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli
Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli

Dlouhodobá neobjektivita novin při informování o Izraeli a židovských otázkách se podle odborníků zhoršila s přílivem mladých uvědomělých „woke“...

Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou
Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou

Co se tedy mají žáci naučit a kdo revizi vzdělávacích programů dlouhodobě připravoval? Bylo to ministerstvo školství nebo již moc výkonnou ovládají neziskovky? Kdo to všechno platí? Na tyto otázky odpovídám v následující analýze.

„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz
„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz

Tým Archy 21 pořádal setkání známých osobností a veřejnosti, které má být „první z řady akcí k občanskému poučení a posílení z covidové krize“. Řečníci zavzpomínali na tehdejší události...

Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra
Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra

Jaderná fúze je považována za ideální způsob výroby energie, ale navzdory velkému počtu výzkumných projektů se zdá, že její realizace je vzdálena ještě 50 let. Současný průlom je také charakterizován tím, že „je před námi ještě hodně práce“.

„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků
„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků

Nikotin užívá třetina Čechů starších 15 let, přičemž mezi mladými ve věku 15–24 let jde o 50 procent osob. Stabilně roste také oblíbenost ochucených elektronických cigaret a nikotinových sáčků. Vyplývá to z průzkumu NAUTA, který každoročně uveřejňuje Státní zdravotní ústav.