Dle nové zprávy výzkumného centra Media Researcher Center Business (MRC) má levicový miliardář George Soros vazby na 253 světových mediálních organizací.

Podle v úterý vydané zprávy, kterou sepsali Joseph Vasquez, zástupce šéfredaktora MRC, a Dan Schneider, viceprezident MRC Business, může Soros díky svým mezinárodním kontaktům „formovat veřejné mínění prakticky na všech kontinentech“. Tyto vazby navázal díky svým „mnohamilionovým snahám“ k prosazování jeho „programu otevřené společnosti“, který podle zprávy zahrnuje „některé z nejradikálnějších levicových myšlenek v oblasti potratů, marxistické ekonomiky, antiamerikanismu, ‚definancování‘ policie, ekologického extremismu a LGBT fanatismu“.

„Jeho globální mediální vliv je obrovský,“ napsala dvojice. „Rozsáhlá analýza společnosti MRC Business objevila nejméně 253 zpravodajských a aktivistických mediálních organizací po celém světě financovaných Sorosovými filantropickými organizacemi. Tyto skupiny mají obrovskou moc nad informacemi v mezinárodní politice.“

Zpráva také tvrdí, že Sorosovy vazby na globální mediální organizace mu poskytují přátelštější vztahy s novináři, kteří ho nemusí považovat za „cíl vyšetřování“.

Ona zpráva s názvem „Car propagandy: Soros financuje 253 skupin, aby ovlivňoval globální média“, je prvním ze tří dílů, které se zabývají Sorosovými vztahy s mezinárodními médii.

„Když se podíváte na dnešní média, zdá se, že velká část z nich zpívá stejnou písničku,“ řekl Schneider pro Daily Caller News Foundation (DCNF). „Jejich útoky proti běžným Američanům se zdají být koordinované a cílené. Chtěli jsme se tedy podívat, jak k tomu dochází, a zjistili jsme, že spousta peněz přitéká těmto aktérům z celého světa i v USA od George Sorose. Oni skutečně koordinovaně útočí proti svobodě a americkým hodnotám, na nichž jsme všichni vyrostli.“

Mezi organizacemi označené za Sorosem ovlivněné uvádí např. organizace pro vzdělávání novinářů The Poynter Institute, která měla v letech 2016–2020 obdržet od Sorose 492 000 dolarů na financování své sítě fact-checkerů „International Fact-Checking Network“, nebo Project Syndicate, známý též jako „Světová stránka názorů“, který ve stejném období obdržel 1 532 105 dolarů.

Ve zprávě byly rovněž uvedeny organizace Free Press, openDemocracy a Media Democracy Fund. Americký veřejnoprávní rozhlas (NPR) údajně v roce 2016 obdržel „600 000 dolarů od Sorosovy nadace“.

„Řeč peněz. Je tak jasné, že neziskové organizace, které potřebují prostředky na udržení se, budou plnit příkazy svých dárců, kteří jim poskytují platy,“ řekl Schneider pro DCNF. „To je to, co jsme viděli u těchto 253 organizací, které Soros financuje. Tito lidé v těchto organizacích denně na ruku Georgi Sorosovi.“

Druhý díl bude pojednávat o tom, „kolik peněz George Soros nalil do 253 zpravodajských a aktivistických mediálních organizací v jeho globální mediální síti“, zatímco třetí díl se ponoří do toho, „kdo z velkých zavedených médií je napojen na George Sorose“.

Soros byl hlavním dárcem demokratických kandidátů během uplynulých amerických průběžných voleb 2022, uvedla CNBC. Daroval více než 128 milionů dolarů, většinou prostřednictvím svého liberálního akčního výboru Democracy II.

Jeho nadace Open Society Foundations také během léta 2020 věnovala 220 milionů dolarů na vznikající organizace pro rasovou spravedlnost.

„Americká veřejnost musí pochopit, že pokud se neprobudí a nezačne jednat, pak George Soros a lidé jako George Soros zvítězí a jejich vize světa bude realizována,“ řekl Schneider pro DCNF.

Nadace Open Society Foundation, Poynter Institute, Project Syndicate, Free Press, openDemocracy, Media Democracy Fund a NPR na žádost Daily Caller News Foundation o komentář bezprostředně nereagovaly.


Veškerý obsah vytvořený nadací Daily Caller News Foundation, která je nezávislou a nestranickou zpravodajskou službou, je bezplatně k dispozici všem legitimním vydavatelům zpráv s velkým dosahem. V případě jakýchkoli dotazů týkajících se našich směrnic nebo spolupráce s námi se obraťte na adresu licensing@dailycallernewsfoundation.org.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.