Michal Cabejšek

22. 1. 2023

Elon Musk řekl, že po druhé injekci posilovací dávky vakcíny proti covidu-19 měl pocit, že „umírá“.

„Po druhé posilovací injekci jsem měl velké vedlejší účinky,“ napsal nový šéf Twitteru v příspěvku na sociální síti. „Několik dní jsem se cítil, jako bych umíral. Doufejme, že nedošlo k žádnému trvalému poškození, ale nevím.“

Musk své tvrzení nepodložil lékařskými záznamy. Neřekl ani to, od jaké společnosti si nechal druhou posilovací dávku vakcíny vpíchnout.

Deník Epoch Times nemůže jeho tvrzení nezávisle ověřit.

Společnosti Moderna a Pfizer v době zveřejnění článku nereagovaly na žádosti o komentář.

Musk uvedl, že užíval anticovidovou vakcínu společnosti Johnson & Johnson a první mRNA posilovací dávka byla bez vedlejších účinků.

Musk zveřejnil řadu příspěvků na Twitteru v reakci na příspěvek Rasmussen Reports, který kritizuje tvrzení Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), že závažné vedlejší účinky po očkování vakcínou proti covidu-19 jsou „vzácné“.

Američané spojují anticovidové vakcíny se záhadnými úmrtími

Nový průzkum společnosti Rasmussen Reports, který byl zveřejněn 2. ledna a vychází z reprezentativního vzorku 1 000 dospělých Američanů, ukazuje, že téměř polovina Američanů se domnívá, že vakcíny proti covidu-19 pravděpodobně mohou za „značný počet nevysvětlitelných úmrtí“, zatímco více než čtvrtina uvedla, že osobně zná někoho, jehož smrt mohla být způsobena vedlejšími účinky očkování.

Průzkumníci položili lidem řadu otázek, mimo jiné zda se nechali očkovat vakcínou proti covidu a jak pravděpodobné je, že vedlejší účinky této vakcíny „způsobily významný počet nevysvětlitelných úmrtí“.

Čtyřicet devět procent respondentů odpovědělo, že si myslí, že je „pravděpodobné“, že vedlejší účinky anticovidové vakcíny jsou příčinou značného počtu úmrtí, která zůstávají nevysvětlena.

Velká většina (71 procent) uvedla, že sami byli očkováni vakcínou proti covidu-19, přičemž 38 procent z nich se domnívá, že vedlejší účinky vakcíny jsou alespoň do určité míry pravděpodobně zodpovědné za nevysvětlená úmrtí.

vakcina covid
Zdravotní sestra aplikuje v nemocnici ve městě Hines ve státě Illinnois posilovací dávku vakcíny proti covidu, 1. dubna 2022. (Scott Olson / Getty Images)

Mezi 26 procenty respondentů, kteří uvedli, že se nenechali očkovat, jich 77 procent uvedlo, že je přinejmenším do jisté míry pravděpodobné, že vedlejší účinky očkování způsobily značný počet záhadných úmrtí, zjistil průzkum.

Další otázka zněla, zda si lidé myslí, že existují „legitimní důvody“ k obavám o bezpečnost anticovidových vakcín, nebo zda lidé, kteří se obávají o bezpečnost vakcín, „šíří konspirační teorie“.

48 procent respondentů uvedlo, že si myslí, že existují legitimní důvody k obavám o bezpečnost vakcín proti covidu-19, 37 procent si myslí, že lidé, kteří se této problematiky obávají, šíří konspirační teorie, a 15 procent si není jisto.

Na této zprávě se podílel Tom Ozimek. Z originálního článku přeložil: MiC

Související témata

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.