Při příležitosti 65. výročí šmoulů vyrostla na výstavišti v Brně replika jejich vesnice v nadživotní velikosti (na ploše přes 3 000 m2). Návštěvníci ji mohou navštívit od 10. března.

„Šmoulové vás pozvou do své originální šmoulí vesnice, promění vás ve šmoulu, a spolu s nimi zachráníte les před čarodějem Gargamelem,“ uvádí pořadatel JVS Group.

„Nádherné houbové domečky jsou v nadživotní velikosti, aby do nich mohl pohodlně vejít i dospělý. Díky interaktivním prvkům pak budou mít návštěvníci pocit, že se sami stali šmouly,“ láká návštěvníky Květa Havelková z pořádající společnosti.

smouli vesnice
(JVS Group)

Park je také doplněn o vzdělávací stezku zaměřenou na ochranu přírody. Na tomto vzdělávacím programu se podílel tým odborníků a fotografů z National Geographic a je připraven v různých stupních odbornosti tak, aby se mohl přizpůsobit každé věkové skupině.

Pro návštěvníky je také připravena velká LEGO herna, dráha pro kolečkové brusle a dopravní hřiště. Celková plocha exhibice tak dosahuje až 7 000 m2.

Více informací k výstavě, kterou už mohli vidět lidé v Bruselu, Paříži, Kataru či německém Oberhausenu, naleznete zde.

Šmoulové (v originále Les Schtroumpfs) je název komiksové série belgického kreslíře Peya, podle které byl vyrobený i stejnojmenný americko-belgický animovaný televizní seriál. Děj příběhů se odehrává ve středověké Evropě, nejspíš na západním pobřeží Irska.