PR článek

16. 2. 2023

Ať už jste rozhodli rekonstruovat svépomocí nebo jste stavební firma či živnostník, je samozřejmé, že veškeré stavební vybavení a nářadí prostě ve svém inventáři nemáte. Pokud je jej potřeba, bude nutné si jej buďto zakoupit nebo vypůjčit. Podle čeho byste se měli rozhodnout?

Rozdíl mezi pořizovací cenou a cenou vypůjčení

Velmi důležitým aspektem je při tomto rozhodování pořizovací cena a cena za pronájem daného nářadí nebo zařízení. Ve většině případů zaplatíte v kvalitních půjčovnách za zapůjčení stavebního zařízení či nářadí zlomek pořizovací ceny. Vhodné je se tak zamyslet, jak často budete asi dané nářadí nebo stavební vybavení potřebovat a teprve pak se rozhodnout, jakým způsobem si jej obstaráte.

Máte dostatečné prostory na uskladnění?

Nákup některého stavebního zařízení sice můžete považovat za investici do budoucna, je však nutné počítat i s vhodnými skladovacími prostory. Nejenže zařízení ochrání před nenechavci, ale poskytne jim i ochranu proti nepříznivým vlivům počasí, pokud nebude zrovna využíváno. Tuto otázku byste si měli promyslet především u velké stavební techniky nebo běžného lešení.

Právě klasické lešení je totiž poměrně špatně skladovatelné a nechat jej složené na zemi na volném prostranství se nemusí vyplatit. Pořizovací cena se samozřejmě značně liší dle zpracování lešení, ale především podle jeho velikosti. Klasické lešení, které znáte z mnoha staveb pak ustupuje jeho modernějším, bezpečnějším a praktičtějším variantám. Oblíbenou volbou jsou stále častěji pojízdná hliníková lešení, která si můžete zapůjčit jen v opravdu kvalitních půjčovnách stavebního vybavení. Zkuste se podívat třeba na nabídku společnosti Boels, kde jistě najdete lešení. Jež splní všechny vaše nároky.

V oblasti uskladnění nářadí a jiného stavebního vybavení vám pak mohou kvalitní půjčovny nářadí také vypomoci, protože zpravidla nabízejí i různé kontejnery. K těm si pak můžete zvolit nejen odpovídající vybavení, ale především i zabezpečení ve formě bezpečnostního zámku.

Nezapomeňte na náklady na údržbu

Některé stavební stroje a nářadí mají sice minimální náklady na údržbu u jiných se však tyto částky mohou vyšplhat na desetitisíce korun ročně. V případě vážnější závad mohou být částky ještě vyšší. Tyto náklady samozřejmě s vlastnictvím, přecházejí na vás a mohou tak vzniknout nepříjemné komplikace, a to nejen s ohledem na finance, ale i nedodržení harmonogramu prací. Než bude stroj či jiné zařízení opravené pravděpodobně se budete muset poohlédnout po náhradě, což znovu zatíží váš rozpočet a může vás to stát mnoho času.

Osvědčená půjčovna stavebních strojů se vždy postará, aby zapůjčená zařízení fungovala a veškeré náklady přebírají na sebe. Navíc vám v případě poruchy poskytnou náhradní vybavení, aby vaše práce nestála.

Přečtěte si také

„Chceme znát hlas lidu, skutečný hlas lidu,“ říká Musk. Za nejzhoubnější manipulaci považuje, pokud média neříkají celou skutečnost
„Chceme znát hlas lidu, skutečný hlas lidu,“ říká Musk. Za nejzhoubnější manipulaci považuje, pokud média neříkají celou skutečnost

Elon Musk, zakladatel firem SpaceX a Tesla a většinový vlastník sociální sítě X, se domnívá, že některé zprávy mohou být technicky přesné, ale nemusí odrážet celou skutečnost.

Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu
Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu

Vědci se uchylují k autocenzuře, aby vůbec mohli publikovat v prestižních časopisech. Patrick T. Brown, sám autor vědeckých článků, mimo jiné pro časopis Nature, to vysvětluje a mluví z vlastní zkušenosti. Politická agenda vydavatelů však podkopává důvěru ve vědu.

Krajské a senátní volby se uskuteční 20. a 21. září, termín vyhlásil prezident
Krajské a senátní volby se uskuteční 20. a 21. září, termín vyhlásil prezident

Volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev krajů se uskuteční v pátek a v sobotu 20. a 21. září. Termín dnes vyhlásil prezident Petr Pavel, oznámil na webu odbor komunikace prezidentské kanceláře.

Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 
Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 

Může se to stát kterýkoliv všední den: zatímco si s rodinou vychutnáváte večeři, vaše dospívající dcera vám náhle oznámí, že se narodila ve špatném těle...

„Tuhle knížku by si měli poslechnout všichni, kdo s Čínou pracují, na všech úrovních,“ říká herec Martin Myšička
„Tuhle knížku by si měli poslechnout všichni, kdo s Čínou pracují, na všech úrovních,“ říká herec Martin Myšička

Mezi nejvýznamnější hlasy, které ke čtenářům doléhají ze současné Číny, patří bezesporu hlas advokáta Kao Č'-šenga a jeho kniha Za Čínu spravedlivější.