Robin Čumpelík

3. 3. 2023

TÉMA: Diskuse a protiepidemických opatřeních

„Infekci přenášejí očkovaní i neočkovaní, i když na začátku všechny vlády západní Evropy, střední Evropy a například Severní Ameriky uváděly, že pokud se člověk naočkuje, tak nebude infekci přenášet. Od samého začátku je tato informace zásadním způsobem dezinformační a vedla k tomu, k čemu nakonec i došlo, že se nakoupila za velmi drahé peníze vakcína a za velmi drahé peníze se vakcíny pálí, což znamená, že pak chybí peníze v sociálním systému. Toto je podstata, kterou zažíváme v současné době. Krize se potom projevuje v sociální oblasti,“ vysvětluje v rozhovoru svůj odborný pohled český profesor MUDr. Vojtěch Thon, Ph.D., který je mezinárodně uznávanou kapacitou v oblasti imunologie.

V rozhovoru s projektem Inovace republiky odpovídá na následující otázky: Proč jsme vymlčeli slizniční imunitu? Jaké jsou potenciální a reálné vedlejší účinky? Proč byla špatná očkovací strategie? Proč veřejnost ztrácí důvěru? Jaké je veřejné mínění ke covidové situaci a řešení pandemické situace?

Profesor Vojtěch Thon dále uvádí, že v rámci dlouhodobé studie shromáždil tým expertů „exaktní data, která jsou přenositelná i pro ostatní země světa například v rámci koordinace Světové zdravotnické organizace (WHO)“.

„Informace jsou globálního charakteru. Česká data jsou precizní. Data publikována v mezinárodních vědeckých časopisech, které jsou peer review, což znamená, že všechna tato data prošla procesem, který je kontrolovaný mezinárodní kritikou,“ uvádí profesor Thon. „Veškerá tato data jsou k dispozici nejen pro českou část populace, ale zejména pro světovou část veřejnosti.“

Studie, o které profesor Thon hovoří, není pouze lokální záležitostí. „Celá studie faktickým způsobem na úrovni evidence besed medicine neboli medicíny založené na důkazech charakterizuje situaci v rámci České republiky, tím i střední Evropy.“

Studie, o které je řeč, je podle Thona největší studií na světě, „která je takto prospektivně provedená“.

„Má charakteristiku v těchto fázích: I. fáze bez vakcinace, II. fáze s vakcinací v době, kdy zde žádné infekce nebyly. Data a informace z těchto fází studie jsou publikována v prestižních vědeckých časopisech ve Spojených státech a Evropě,“ říká profesor Thon s tím, že se data již brzy objeví ve veřejném prostoru.

První fáze studie PROSECO byla zveřejněna zde.

Studie publikovaná v angličtině na stránkách Social Science Research Network (SSRN) zde.

Rozhovor s profesorem Thonem

Související články

Přečtěte si také

Další zelený předpis z Bruselu tentokrát míří na náklaďáky. Diesel bude postupně odstaven
Další zelený předpis z Bruselu tentokrát míří na náklaďáky. Diesel bude postupně odstaven

Nová evropská legislativa si v rámci boje s emisemi hodlá tentokrát posvítit na nákladní vozy a autobusy. Evropský parlament schválil ve středu předběžný návrh zákona, který drasticky sníží počet nových těžkých vozidel jezdících na naftu.

Celé vedení ODS v Ostravě obhájilo mandát, novou místopředsedkyní je Decroix
Celé vedení ODS v Ostravě obhájilo mandát, novou místopředsedkyní je Decroix

Jedinou novou tváří v nejužším vedení strany tak je místopředsedkyně poslaneckého klubu Eva Decroix.

Schillerová si neumí přestavit, že by ANO po volbách vytvořilo vládu s SPD
Schillerová si neumí přestavit, že by ANO po volbách vytvořilo vládu s SPD

Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová si neumí přestavit, že by hnutí po příštích sněmovních volbách vytvořilo vládu s SPD.

Roste podíl černošských voličů, kteří se odvracejí od Joea Bidena a přecházejí k Trumpovi
Roste podíl černošských voličů, kteří se odvracejí od Joea Bidena a přecházejí k Trumpovi

S ohlédnutím se na preference voličů v prezidentských volbách 2020 současné průzkumy ukazují, že Joeu Bidenovi klesají u černošského etnika preference a Trumpovi naopak rostou.

Izraelský válečný kabinet se zatím neshodl na reakci na útok Íránu
Izraelský válečný kabinet se zatím neshodl na reakci na útok Íránu

Izraelský válečný kabinet dnes několik hodin jednal o reakci na noční íránský dronový a raketový útok na Izrael, na postupu se však zatím neshodl.