Někteří ještě pamatují, jak loni během prezidentské kampaně Petr Pavel poznamenal na svém Twitteru: „Kampaň jde do tuhého, čas vytáhnout nejtěžší kalibr… Micku!“ A vyfotil se s kočkou na klíně. Už během kampaně se Micka stala populární postavu a vznikl dokonce slogan: „Micka na Hrad!“

Po vítězství ve volbách nyní mnoho lidí sleduje první dámu – jaké má Eva Pavlová outfity, jaký nosí účes, jaké nosí barvy a – že má ráda kočky. Tedy především svoji Micku, kterou kdysi jejich pes zachránil promrzlou v závějích. Mnozí další zase sledují, zda Micka půjde na hrad a zda bude doprovázet prezidentský pár a jestli tam bude mít možnost lovit myši v zahradách.

Eva Pavlová na svém Instagramu vyprávěla příběh Micky, jak ji jejich pes Bob vyčenichal ve sněhu. Micka byla tak promrzlá, že přišla o část ocásku, nicméně pes jí zachránil život.

Když se někteří na sociálních sítích poptávali po psovi, Petr Pavel sdělil, že Bob již nežije. Zůstala jim jen zachráněná Micka.

Micka je zřejmě již zkušená cestovatelka, jak uvádí Blesk: Pavlovi ji brali do zahraničí a doprovázela je do Bruselu, když Petr Pavel vykonával funkci náčelníka generálního štábu NATO. Potom podobně, jako flanelové košile, se Micka stala symbolem prezidentské kampaně. Na Twitteru se poté objevila fotografie, jak se Micka zatvářila po oznámení, že půjde na Hrad.

Velvyslanec Francie Alexis Dutertre v České republice poznamenal na svém twitterovém účtě: „Bedlivě sleduji diskuzi nad tím, jestli Micka bude pobývat i na Pražském hradě! Ke kočkám máme totiž ve Francii blízko. Na ministerstvu pro Evropu a zahraniční záležitosti v Paříži bydlí rovnou dvě lovkyně myší: Nomi a Noé. Znáte je?“

Pohled na vilu z Lumbeho zahrady. (Jklamo – Vlastní dílo / CC BY-SA 3.0)

Po prohlídce Lumbeho vily, ve které má prezidentský pár během všedních dnů bydlet, tweetnul Petr Pavel:

„Dnes jsme se šli poprvé podívat do Lumbeho vily a okolí. Evě se nejvíc líbilo ve sklenících, kde se kromě krásných květin, ovoce a zeleniny personál stará i o zdomácnělé kočky. U mě zabodovala půda, kde si dovedu představit ideální „man cave“ neboli chlapskou zašívárnu,“ přiznal se prezident ke svému záměru. Na fotografiích je vidět, jak jeho manželka hladí kočky, přebývající ve zmíněných sklenících.

Paní Pavlová teď mimo jiné uvažuje o přemístění Micky na Hrad. Kočka se nerada stěhuje, jak poznali již během cestování po Evropě, když ji brali s sebou. V současnosti navštěvují svoje obydlí v Černoučku s Mickou o víkendech. Přítomnost kočky na Pražském hradě není standardní, a když se v pondělí prezident stěhoval na hrad s krabicí, někteří hádali, zda v ní není ukrytá Micka. Pavlovi zatím věří, že se pro jejich Micku na hradě najde pelíšek i další prostor k soužití.