Podobně jako Václav Havel, poté, co se nastěhoval na Pražský hrad, shledal prezident Petr Pavel  hradní prostory tak rozsáhlé, že musel řešit, jak se po hradních prostorách pohybovat. Možná si vzpomněl na dávnou pohádku Jana Wericha Koloběžka první, kterou zfilmoval Ludvík Ráža, o obyčejné dívce, která dostane za úkol ke králi: přijet-nepřijet, oblečená-neoblečená a přinést dar-nedar. Její obdobou je pohádka O chytré horákyni, kterou zapsala Božena Němcová.

Možná také nahlédl do Guinessovy knihy rekordů, která uvádí, že náš Pražský hrad je se svou plochou téměř 70 000 m² největším souvislým hradním komplexem na světě. A tehdy se rozhodoval, jak se po hradě pohybovat. Na motorce to nejde, na vozíku – na to je ještě brzy, a tak sáhl po – koloběžce. Koneckonců, dostal ji darem již při volební kampani. Takže koloběžka proto rozhodně přijde vhod.

Prezident Pavel Na Koloběžce
Prezident na své první jízdě ke kancléřce. (Meta, Markétiny zprávičky)

Na sociálních sítích se objevily fotky i video, jak se prezident elegantně pohybuje na bezmotorovém dopravním prostředku, doprovázen štěkajícím psem od někoho z jeho týmu. A jak prohlašuje, že pojede za kancléřkou, a jízdu ukončí u paní Vohralíkové.

Komentáře samozřejmě neberou konce, ať už pozitivní nebo ty negativní. Mnozí vzpomínají, jak pohyb po hradě řešil již Václav Havel, který dostal koloběžku od Báry Štěpánové. Někteří se ptají, jaktože nemá elektro-koloběžku, která je nyní tak „in“. Jiní štiplavě míní, že „už se po tom Havlovi opičí příliš“.

Objevily se také srovnání s fotografiemi T. G. Masaryka na koni před Hradem a Petra Pavla při jízdě na koloběžce. Někteří kvitují, že je to známkou toho, že už se „zabydlel na Hradě“.

Každopádně se koloběžka jeví ideálním řešením hradní dopravy, aby prezident neztrácel čas dlouhými pochody po hradních chodbách.