Zažít zoo jinak! To je cílem speciálních komentovaných prohlídek zoologické zahrady, která návštěvníkům nabízí několik druhů prohlídek. Největší zájem je pravidelně o ty večerní se zoologem, kdy uvidíte soumračná zvířata.

Víte co má společného dikobraz s poletuškou? Na první pohled nic, ale jedná se o obě soumračná zvířata, která přes den jen málokdy uvidíte. A dozvíte se mnoho zajímavého, uvádí Simona Kubičková, mluvčí zoo.

„Večerní prohlídky jsou specifické, jelikož aktivují zvířata, která přes den spíš odpočívají,“ zve na akci ředitel. „Projdeme prakticky celou zahradu. Jaká zvířata cestou uvidíme, se předem říct nedá, ale pokaždé jich je mnoho. Proto je možné přijít na večerní povídání opakovaně, jelikož je to pokaždé originální a jiné,“ láká Vašák. Na cestě zahradou vás někdy může provázet i ředitel zoo Jan Vašák.

Se zoologem se můžete večerní zoo projít vždy třetí čtvrtek v měsíci. Ta nejbližší prohlídka bude  20. dubna, začátek je v 19 hodin.

Večerní prohlídky nabízí zoologická zahrada od března do října, vždy třetí čtvrtek v měsíci. Na prohlídku je nutné objednat se předem, počet míst je totiž omezený. Prohlídky jsou vhodné pro dospělé a mladé zoologické nadšence od 12 let.