„Zoo Jihlava je inspirativním místem, obzvlášť pak Centrum environmentální výchovy PodpoVRCH. Děti se tady mohou v učebnách podobných jeskyni nebo lodi dozvědět víc o zvířatech, přírodě i ekologii,“ ujistil se ministr životního prostředí Petr Hladík během své páteční návštěvy v centru PodpoVRCHem.

Vzdělávací centrum PodpoVRCH, které je součástí Zoologické zahrady Jihlava, bylo otevřeno v roce 2011. Za tu dobu prošly jeho prostorami tisíce dětí a každoročně zde absolvují stovky programů. Kromě vzdělávacích programů a akcí pro veřejnost slouží centrum i pro různá setkání.

V pátek 14. dubna poskytlo svoje prostory diskuzi na téma vodíkových technologií. U kulatého stolu se zástupci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva dopravy diskutovali zástupci města Jihlava, Kraje Vysočina a také zástupci firem a soukromého sektoru, kteří se vodíkem zabývají.

Ministerstvo podporuje výukové programy i další aktivity vzdělávacího centra, jako třeba vydání karet Poklady jihlavské zoo nebo samoobslužný program Zoo v kufru.

„Proto jsme byli velice rádi, že jsme ministrovi mohli představit naše prostory a ukázat mu, kde se děti vzdělávají,“ řekla vedoucí centra PodpoVRCH Pavla Jarošová.

Ministra zaujaly tematicky laděné učebny a třeba i zmiňovaný samoobslužný kufr a zmínil:

„Je skvělé, jak je centrum přímo propojeno se zoo a děti tak mohou být v přímém kontaktu se zvířaty. Fakt, že tu výukou projde ročně deset tisíc dětí, mi přijde skvělý. Bezkonkurenčně je právě centrum PodpoVRCH jedno z nejlepších míst, kde se děti mohou vzdělávat.”

Ministr si odvezl i jeden z nových ekosuvenýrů, hmyzí hotel. (Daniela Oberreiterová)

„Potěšilo nás, že ministr ocenil naše prostory i práci v oblasti vzdělávání,“ zkonstatoval ředitel jihlavské zoo Jan Vašák. Jako poděkování za podporu centra i zahrady zaměstnanci připravili pro ministra balíček, ve kterém objevil i novinky z ekosuvenýrů – hmyzí hotel.“

„Předám ho svým dětem, oni si ho už postaví samy, předpokládám, že to nebude tak složité,“ řekl ministr s úsměvem na závěr.