Zachary Stieber

19. 4. 2023

Spojené státy vyplatily první „kompenzace“ lidem, kteří utrpěli újmu na zdraví v důsledku očkování anticovidovou vakcínou.

Podle aktualizace seznamu kompenzací nároků obdrželi prostřednictvím vládního programu CICP, který spadá pod ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, odškodnění tři lidé.

Jedna osoba, která utrpěla těžký alergický šok, obdržela 2 019 dolarů. Druhá osoba, která utrpěla zánět srdce neboli myokarditidu, dostala 1 582 dolarů a další osoba, která utrpěla zánět myokardu, dostala 1 032 dolarů.

Výrobce vakcín zveřejněn nebyl, a stejně tak ani informace o osobách, které obdržely platby, rovněž nebyly zveřejněny.

Jde o první platby, které vláda USA realizovala lidem, kteří byli poškozeni anticovidovými vakcínami, u nichž bylo zaznamenáno, že mohou způsobit vážné zdravotní problémy i úmrtí. Vakcíny byly poprvé uvedeny na trh koncem roku 2020.

V rámci programu CICP mohou lidé, kteří přežijí své zranění způsobené vakcínou, získat peníze za neuhrazené léčebné výlohy a ušlý příjem ze zaměstnání.

Wayne Rohde, autor knihy The Vaccine Court, sdělil pro Epoch Times, že přiznané odškodnění se nejspíše týká pouze léčebných výloh.

„Tyto částky jsou tak nízké, že se lze věrohodně domnívat, že šlo pouze o neuhrazené léčebné výlohy, a to je vše,“ řekl Rohde. „To, co dělají, je bezohledné, ale takový je tento program.“

Většina plateb programu CICP v minulosti se týkala lidí poškozených vakcínou proti H1N1, včetně Guillainův-Barrého syndromu. Tehdy dostali někteří i stovky tisíc dolarů. Nejvyšší zaznamenaná platba byla 2,2 milionu dolarů.

Úřad pro zdravotní zdroje a služby, který program řídí, na žádost o komentář nereagoval.

Překlad a redakční zkrácení původní zprávy: Juraj Skovajsa

Související články

Přečtěte si také

Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.