Po překvapivém odchodu Tuckera Carlsona z Fox News se po moderátorské hvězdě začínají ohlížet konkurenční zpravodajské stanice Newsmax a One America News Network (OAN).

Společnost OAN vydala prohlášení, v němž uvádí, že její vedení se chce s Carlsonem setkat.

„Zakladatel a generální ředitel One America News Robert Herring by rád Carlsona pozval na schůzku za účelem jednání o tom, zda by se mohl stát součástí týmu OAN,“ uvedla společnost v pondělním prohlášení.

„Možná by ztráta Fox News mohla být ziskem @OANN,“ uvedla společnost na Twitteru.

Chris Ruddy, generální ředitel televizní sítě Newsmax, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že „by měl zájem o rozhovor“ s Carlsonem po jeho odchodu z Foxu.

„Myslím, že to mnoha divákům Foxu otevírá dveře k tomu, aby se podívali na Newsmax,“ dodal.

Ruddy také řekl, že rozhodnutí Foxu rozloučit se s Carlsonem „nedává smysl“ vzhledem k jeho velké sledovanosti.

Carlson na žádost o komentář nereagoval a do doby publikace se na svém Twitteru či webu k odchodu dosud nevyjádřil.

Stanice Fox oznámila Carlsonův odchod v pondělním prohlášení, v němž uvedla, že se stanice a Carlson „dohodli na rozdělení cest“, a dodala: „Děkujeme mu za jeho služby stanici jako moderátorovi a dříve jako přispěvateli.“

Společnost vlastněná Rupertem Murdochem dodala, že časový úsek od 20:00, který byl vyhrazený pro „Tucker Carlson Tonight“ nahradí „Fox News Tonight“. Pořad „budou zastřešovat rotující osobnosti FOX News, dokud nebude vybraný nový moderátor,“ dodala společnost.

Brian Kilmeade, který moderuje pořad „Fox & Friends“, vedl v pondělí první pořad „Fox News Tonight“.

Mezi možné náhradníky za Carlsona patří kromě Kilmeadea také Jesse Watters, Laura Ingraham, Maria Bartiromo a Sean Hannity.

Překlad redakční zkrácení původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa