Jack Phillips

2. 5. 2023

Po odchodu Tuckera Carlsona z Fox News se sledovanost stanice v prime timu během uplynulého týdne propadala. Nahrazující pořad přilákal méně než polovinu diváků oproti ve srovnání s posledním Carlsonovým týdnem.

Z výsledků zveřejněných agenturou Nielsen Research vyplývá, že pořad „Fox News Tonight“, který nahradil Carlsonův pořad „Tucker Carlson Tonight“ v osm večer, sledovalo 28. dubna 1,15 milionu diváků. Carlsonův poslední pořad 21. dubna sledovalo 2,65 milionu diváků a průměrná sledovanost všech dní v onom týdnu byla kolem 3 milionů diváků.

Pořad „Fox News Tonight“, který zatím nemá stálého moderátora, zaznamenal podle společnosti Nielsen v pondělí (první den po rozchodu s Carlsonem) sledovanost 2,59 milionu diváků, v úterý 1,7 milionu diváků, ve středu 1,33 milionu diváků a ve čtvrtek 1,46 milionu diváků. V prohlášení z minulého týdne, v němž Fox News oznámila Carlsonův odchod, uvedla, že pro dočasný pořad využije rotující moderátory.

Mluvčí Fox News minulý týden sdělil deníku The Epoch Times, že „Fox News v pondělí a úterý vedla v kabelovém zpravodajství jak v denním, tak prime čase u diváků a [ve věku] 25 až 54 let“, což je demografická skupina žádaná inzerenty i sítěmi.

„Již více než 21 let je Fox News Channel nejsledovanější kabelovou zpravodajskou stanicí ve všech kategoriích, kterou nyní ladí více demokratů, nezávislých a republikánů než CNN nebo MSNBC,“ uvedla Fox News v pondělí v prohlášení pro Washington Post o své sledovanosti.

Situaci u Fox News včera komentovala pro The Hill i kongresmanka Marjorie Taylor Greeneová: „Proti Fox News se zvedla obrovská vlna odporu. Skoro každý, koho znám, zrušil svou aplikaci Fox News. Stáhli si ji z telefonu. Zrušili si předplatné Fox Nation a řekli, že od Fox News odcházejí.“

Greeneová, častý host Carlsonova večerního pořadu, uvedla, že Carlson se věnoval tématům, o kterých se jinde nepsalo, a vyhýbal se narativům, které přinášely jiné mainstreamové zpravodajské kanály.

„A já se těm Američanům ani trochu nedivím. Tucker Carlson ve svém pořadu ‚Tucker Carlson Tonight‘ a ve svém pořadu na stanici Fox Nation pokrývá zpravodajské události, které Američané zoufale chtějí slyšet, protože je z velké části neslyšíme od levicově orientovaných mainstreamových médií v této zemi,“ dodala Greeneová.

Greeneová naznačila i něco z nepotvrzených zpráv, podle nichž Fox News drží Carlsona svázaného smlouvou a nedovolí mu z televize odejít. Minulý týden podcasterka Megyn Kellyová tvrdila, že vedení Fox News Carlsonovi sdělilo, že „Tucker Carlson ve skutečnosti nebyl propuštěn“ a že je „stále zaměstnancem“ stanice, a tvrdila, že mu zatím nebude umožněno pokračovat v jeho pořadu.

„Tucker Carlson je někdo, kdo se vrátí,“ řekla Greeneová. „Ale Fox News musí udělat správnou věc a pracovat s Tuckerem Carlsonem, a ne mu držet ústa zalepená lepicí páskou. Musí ho pustit a uvolnit ze smlouvy, aby mohl dělat svůj pořad a pokračovat ve větších a lepších věcech. A my se těšíme, až se vrátí.“

Když jsme mluvčí Fox News požádáni o komentář, odkázal The Epoch Times na původní oznámení Fox News, že se s Carlsonem jejich cesty rozdělily. Od jeho odchodu se společnost Fox k moderátorovi dále nevyjádřila, včetně důvodů, proč odešel, nebo zda byl propuštěn.

Carlson mezitím veřejně nereagoval na tvrzení, že nebyl propuštěn nebo že je vázán smlouvou s Fox News.

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce. Juraj Skovajsa

Související články

Přečtěte si také

Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu
Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu

Vědci se uchylují k autocenzuře, aby vůbec mohli publikovat v prestižních časopisech. Patrick T. Brown, sám autor vědeckých článků, mimo jiné pro časopis Nature, to vysvětluje a mluví z vlastní zkušenosti. Politická agenda vydavatelů však podkopává důvěru ve vědu.

Česko je mistrem světa v hokeji 2024
Česko je mistrem světa v hokeji 2024

Český hokejový tým na mistrovství světa pořádaném v České republice vyhrál těžké finále se Švýcarskem a stal se mistrem světa roku 2024.

Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 
Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 

Může se to stát kterýkoliv všední den: zatímco si s rodinou vychutnáváte večeři, vaše dospívající dcera vám náhle oznámí, že se narodila ve špatném těle...

Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby
Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby

Podle plánu konzervativců, by mladí lidé, měli na výběr, zda sloužit 12 měsíců v armádě, nebo pomáhat jeden víkend v měsíci po dobu jednoho roku ve zdravotnictví, sociálních či jiných veřejných službách.

Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu
Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu

Šéf japonské vlády Fumio Kišida dnes v rozhovoru s čínským premiérem Li Čchiangem zdůraznil, jak je pro Japonsko a celé mezinárodní společenství důležité zachování míru a stability v Tchajwanském průlivu.