Gary Bai

3. 5. 2023

Patrick Bet-David, generální ředitel společnosti Valuetainment, online média, nabídl v úterý bývalému moderátorovi Fox News Tuckerovi Carlsonovi smlouvu na 100 milionů dolarů na pět let a místo v představenstvu společnosti.

„Drahý Tuckere, přejdu rovnou k věci. Chceme, abyste se stal naším partnerem v tom, co považujeme za ušlechtilé a nezbytné úsilí k vymezení budoucnosti médií,“ napsal 2. května na Twitteru David, který kromě jiného moderuje podcast Valuetainmentu.

V dopise je uvedena Davidova nabídka Tuckerovi: 100 milionů dolarů během pěti let, podíl ve společnosti Valuetainment, pozice prezidenta Valuetainment, místo v představenstvu a další obsah, o který by Tucker mohl mít zájem.

„Co ještě? Jsme jedno ucho,“ napsal David. „Naše přesvědčení o svobodě a pravdě je hluboké a věříme, že jsme pro vás a Ameriku naprosto správnou volbou.“

Společnost Valuetainment v současné době publikuje svůj obsah, včetně podcastů a rozhovorů, na YouTube a dalších platformách sociálních médií. Její kanál na YouTube odebírají více než čtyři miliony uživatelů a její platformy sociálních médií, Instagram, TikTok a Twitter, sleduje více než 10 milionů lidí. Její PBD Podcast se v době psaní zprávy držel na 12. místě v kategorii byznys na Spotify.

Hosty podcastu jsou významné osobnosti z různých oblastí, včetně zesnulé basketbalové superhvězdy Kobeho Bryanta, klinického psychologa Jordana Petersona, současného prezidentského kandidáta Roberta F. Kennedyho mladšího, právníka Alana Dershowitze, slavného vědce Neila deGrasse Tysona a investora Roberta Kiyosakiho. Nejsledovanější video společnosti na YouTube, které obsahuje rozhovor s mafiánským bossem, má více než 18 milionů zhlédnutí.

Zájem o Carlsona mají mnohá média, úterní nabídka společnosti Valuetainment je ale první veřejnou nabídkou od doby, co se nejlépe hodnocená televizní osobnost minulé pondělí „rozešla“ se svým bývalým zaměstnavatelem.

V úterním rozhovoru s moderátorkou talk show Megyn Kellyové řekl David, který ve dvanácti imigroval z Íránu do Ameriky, že Tucker by s ním měl spolupracovat, protože má „správnou vizi, správnou věc a je opravdovým zastáncem toho, jak skvělá je Amerika, za kterou stojí za to bojovat“.

David také řekl, že Tuckera vnímá jako člověka, který skutečně věří v nějakou věc.

Hlavní webová stránka společnosti Valuetainment zveřejnila nabídku na své domovské stránce v úterý.

Screenshot webu společnosti Valuetainment 2. května 2023. (Snímek obrazovky pořídil The Epoch Times)

Nabídka se na první pohled pohybuje ve stejném řádu jako Tuckerův plat u společnosti Fox, který se podle článku zveřejněného v dubnu časopisem Forbes pohyboval mezi 15 a 20 miliony dolarů ročně.

Předtím, než byl Carlsonův pořad „Tucker Carlson Tonight“ na Fox News zrušen, patřil po léta k nejlépe hodnoceným pořadům kabelových televizí, který upoutával žádanou demografickou skupinu 25–54 let.

V roce 2022 se umístil jako druhý nejsledovanější pořad kabelové televize a mohl se pochlubit průměrnou sledovaností 3,3 milionu diváků za večer.

Podle údajů společnosti Nielsen, které sdílela stanice Fox News, v březnu Tuckerův pořad zaznamenal nejvyšší průměrnou sledovanost kabelové televize – 3,251 milionu diváků na pořad.

Dle výsledků sledovanosti zveřejněných agenturou Nielsen Research zaznamenal pořad „Fox News Tonight“, který nahradil Carlsonův pořad „Tucker Carlson Tonight“, mnohem nižší sledovanost. Minulé pondělí, tj. první den po nahrazení, se na něj dívalo 2,59 milionu diváků, v úterý 1,7 milionu diváků, ve středu 1,33 milionu diváků a ve čtvrtek 1,46 milionu diváků. Nejhůře pak dopadl pátek 28. dubna s 1,15 milionu diváky.

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa

Přečtěte si také

Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.