Účast bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na CNN ve středu večer mnohonásobně zvýšila sledovanost této kabelové televize.

Podle serveru Mediaite, který se odvolává na údaje společnosti Nielsen, sledovalo diskuzi s Trumpem ve 20:00 hodin celkem 3,12 milionu diváků – mnohonásobně více, než obvykle stanice ve všední den večer přitahuje.

V březnu sledovalo CNN v hlavním vysílacím čase v průměru jen 473 000 diváků, což je daleko méně než konkurenční MSNBC i Fox News.

Ve středu večer se „za Trumpem“ na druhém místě umístil pořad „Fox News Tonight“ s Kayleigh McEnanyovou, který sledovalo 1,41 milionu diváků a MNSBC přilákala 1,37 milionu diváků. Za zmínku stojí, že pořad bývalého moderátora Fox News Tuckera Carlsona ve 20:00 měl v březnu v průměru více než tři miliony diváků.

První údaje společnosti Nielsen pravděpodobně nebudou odrážet celkovou sledovanost pořadu. Nezahrnují také sledovanost pořadu online z webu CNN.com a streamovacích aplikací CNN, které jej vysílaly.

Záznamy z pořadu se také ve velkém šířily na sociálních sítích a mnozí z jeho odpovědí a komentářů vytvořili memy.

V pořadu Trump představil svůj předvolební program, přel se s moderátorkou CNN Kaitlin Collinsovou a odpovídal na otázky publika v New Hampshire.

Například Trump slíbil, že omilostní mnoho protestujících, kteří byli odsouzeni v souvislosti s událostmi v Kapitolu 6. ledna 2021. Rovněž se vyjádřil k dluhové krizi a řekl, že republikánští zákonodárci by neměli ustupovat požadavkům Bílého domu.

Reagoval i na to, že ho newyorská porota v občanskoprávním procesu vedeném spisovatelkou E. Jean Carrollovou neshledala odpovědným za znásilnění, ale za ublížení na zdraví. Exprezident uvedl, že Carrollovou nezná, že byl „umlčen“, aby o případu veřejně nemohl hovořit, a že Carrollová je „blázen“, který si celou báchorku „vymyslel“.

Sestřih některých momentů z pořadu CNN.

CNN za pozvání Trumpa sklidila kritiku od řady demokratů a levicově zaměřených odborníků, kteří tvrdili, že Trump v této televizi neměl dostat prostor k vystoupení. Generální ředitel CNN Chris Licht reagoval a tvrdil, že Trump se těší široké podpoře napříč Spojenými státy.

„I když nám všem mohlo být nepříjemné slyšet lidi tleskat, i to byla důležitá součást vysílání,“ řekl Licht podle zpráv v konferenčním hovoru. Poznamenal, že lidé, kteří tleskali, jsou „velkou částí Ameriky“, a tvrdil, že korporátní média tyto lidi po léta neuznávala.

Překlad a redakční zkrácení původní zprávy: Juraj Skovajsa