Trestní oznámení na Policii ČR a současného ministra vnitra Víta Rakušana, které se týká zásahu policie ze dne 11. března 2023 u budovy Národního muzea

Hovoří JUDr. Zdeněk Kašpárek, CSc. z Advokátní kanceláře Kašpárek. Uvádí okolnosti a důvody trestního oznámení na Polici České republiky a ministra vnitra.

„Máme tu člověka, který byl protiprávně zbit policisty, musel vyhledat zdravotní pomoc a dodnes se nedovolal žádné morální či jiné satisfakce. Máme tu tři policisty, kteří zbili nevinného člověka, velitele zásahu, který nařídil protiprávní akt, a ministra vnitra, který je za policii odpovědný,“ uvádí JUDr. Kašpárek.

Poškozený pan Karel Kočí se obrátil na advokátní kancelář o pomoc při sepsání návrhu na zahájení trestního řízení s ministrem, velitelem zásahu a policisty.

Ministr Rakušan nebyl podle JUDr. Kašpárka „schopen odpovědět“ na 11 konkrétních otázek poslance MUDr. Jiřího Maška (ANO), který je místopředsedou Výboru pro bezpečnost.

Důvodem pro zveřejnění trestního oznámení je podle JUDr. Kašpárka „mlčení médií, prohlášení policejního prezidenta a ministra vnitra, a také výsledky šetření parlamentního výboru“.

TIP: Rozhovor s Karlem Kočím o tom jak proběhl zákrok policie