Podle investigativní novinářky je transgenderismus nejen trhem pro průmysl technologické reprodukce, ale také cestou k transhumanismu.

Péče o osoby, které se domnívají, že jejich pohlavní identita je v rozporu s jejich pohlavím při narození, vytváří velmi výnosný trh pro průmysl technologické reprodukce, který zahrnuje zmrazování vajíček, náhradní mateřství, genetické manipulace a další technologie, zejména pro velké farmaceutické a technologické společnosti, uvedla investigativní novinářka Jennifer Bileková.

Cílem transgenderismu je však celou dobu asimilovat muže a ženy, řekla Bileková v pořadu Epoch TV „American Thought Leaders“ (pořad můžete zhlédnout zde). Západní společnost nyní mění zákony a jazyk, aby z něj vymazala ženy a přesunula muže do všech ženských prostor a sportů, dodala.

„Ve skutečnosti to není tak, jak si lidé myslí. Vůbec nejde [o] lidská práva marginalizovaných. Sedí to pod praporem hnutí za občanská práva LGBT, protože lesby a gayové budou také potřebovat technologii asistované reprodukce, až si budou vytvářet vlastní rodiny.“

Aktivista drží odznaky o genderových zájmenech v kampusu Wyomingské univerzity, 13. srpna 2022. (Patrick Fallon / AFP via Getty Images)

„Lidská práva nevycházejí z té nejsvrchovanější společnosti,“ jak by si člověk mohl myslet, když vidí vlajku transgenderu vyvěšenou na Bílém domě a dalších vládních institucích, vysvětlila Bileková a dodala: „Lidská práva přicházejí ze spodních pater společnosti, z řad občanských organizací.“

Zrušení pohlaví

Klíčovým principem genderové ideologie je „genderové spektrum“, řekla Bileková. „Chtějí, aby lidé věřili a přijali přesvědčení, že nejsme pohlavně dimorfní druh, že existujeme na spektru pohlaví,“ vysvětlila.

To se učí po celé Americe ve školách, ukazuje se to v hollywoodských filmech a je to přítomno v médiích, knihovnách a knihách, líčí žurnalistka. Dokonce i formuláře, které žádají lidi, aby vyplnili své pohlaví, dnes poskytují kromě „mužského“ a „ženského“ pohlaví také možnost nazvanou „X“, dodala.

Představitelé města Ft Lauderdale odhalili 10. února 2023 novou vlajku „Pokroková Pride“ namalovanou na veřejné komunikaci poblíž pláže Ft Lauderdale. (Chris Nelson pro The Epoch Times)

„To, co dělají, je systematická dekonstrukce pohlaví v rámci kultury,“ tvrdí Bileková s tím, že: „Celá ta sexualizace dětí, která se děje kolem LGBT, je toho součástí.“ Novinářka si také povšimla, že genderová ideologie se neprotlačuje starším lidem, ale zaměřuje se na mládež, na nastupující generaci.

Dětem se říká, že s pomocí lékařské technologie se z chlapců mohou stát dívky a z dívek chlapci, pokud se tak rozhodnou, popisuje Bileková. Cílem je podle ní vypěstovat si lidské bytosti, kterým bude možné dále zasahovat do biologie. „Všechny pokroky, které se v biotechnologiích dělají, jsou o genetickém inženýrství a o zásazích do lidského těla.”

Bileková je znepokojena nedávným schválením nové neurotechnologie Elona Muska, který ji nazývá „čipováním lidí“. „Jedná se o obrovský zásah do naší psychologie [a] do našich těl. A bude toho čím dál víc,“ varuje žurnalistka. 

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v květnu schválil klinickou studii mozkových implantátů u lidí, kterou by prováděla neurotechnologická společnost Neuralink Elona Muska. Podle svých internetových stránek se Neuralink snaží vytvořit „první nervový implantát, který vám umožní ovládat počítač nebo mobilní zařízení kdekoli na světě“ prostřednictvím své mysli.

Porucha pohlavní identity

Bileková uvedla, že podle jejího názoru, pokud by cílem změny pohlaví byla pomoc lidem, kteří zažívají poruchu pohlavní identity, nebyla by prezentována jako „pozitivní životní styl“.

„Nedává to žádný smysl, kromě kontextu [rozpuštění] pohlavního dimorfismu. To je to, oč tu běží,“ myslí si žurnalistka. „Lidé dnes mají nejrůznější tělesné dysforie, protože žijeme ve velmi disociovaném prostředí. Tím, že lidé žijí velmi daleko od sebe a komunikují prostřednictvím strojů,  mají podle ní přerušené vazby k zemi, k potravinám a jejich zdrojům a díky technologiím i sami k sobě. „To všechno se ještě zhoršilo v důsledku covidové epidemie, jenže my neoslavujeme jiné identity kolem dysforie … jako je anorexie.“ 

Na transgenderismu není „nic vědeckého ani skutečného“, namítá Bileková. „Je to systém přesvědčení, který má lidi přimět k asimilaci mužů a žen, protože se chystají přesunout reprodukci do technologického sektoru. V takovém případě jsou muži a ženy irelevantní … mužské a ženské reprodukční systémy budou vytvořeny technologií.“

Přivlastňování si pohlavních znaků jedince opačnému pohlaví nepřinese společnosti podle ní nic dobrého. „Je zřejmé, že to vytváří zmatek a poškozuje to všechny zúčastněné.“

Od transgenderu k translidem

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti United Therapeutics a spoluzakladatelka společnosti Sirius XM Martine Rothblattová hovoří na pódiu během Liberty Science Center Genius Gala 8 v Liberty Science Center, 13. května 2019. (Eugene Gologursky / Getty Images for Liberty Science Center )

Jednou z klíčových osobností ve vývoji transgenderismu je dr. Martine Rothblattová, americká podnikatelka, upozorňuje novinářka. Rothblattová je biologický muž, který se identifikuje jako žena a je také členkou správní rady prestižní zdravotní instituce Mayo Clinic. 

Rothblattová vedla biopolitický projekt Mezinárodní asociace právníků, jehož cílem bylo vypracovat pro OSN Všeobecnou deklaraci o lidském genomu a lidských právech. Deklaraci přijalo UNESCO v roce 1997 a o rok později ji schválilo Valné shromáždění OSN.

Rothblattová v pořadu TED Talks uvedla, že rozhodnutí učinit tranzici uskutečnila až po konzultaci se svou ženou a čtyřmi dětmi. „S každým z nich jsem diskutovala o tom, že cítím, že moje duše byla vždycky ženská,“ řekla Rothblattová na TEDu v roce 2015.

Bileková poznamenává, že Rothblattová „psala o tom, že transgenderismus je cestou k transhumanismu“. Transgenderové technologie jsou velmi podobné transhumánním technologiím s tím rozdílem, že stát se transgenderem mění pouze pohlavní charakteristiku jedince, zatímco transhumánní technologie mění genetickou charakteristiku člověka, řekla Rothblattová ve svém hlavním projevu na transgenderové konferenci pořádané v roce 2016 University of Victoria v Kanadě. 

Konečným stádiem technologického transhumanismu má být stažení mysli člověka (jako když se stahují soubory), aby bylo možné replikovat jeho osobnost a vzpomínky na volby v sociálních médiích, vysvětluje Rothblattová ve své knize „Od Transgenderu k transhumanismu: Manifest o svobodě formy“.

Rothblattová pro TED vysvětlila, že lidé by si mohli vytvořit „myšlenkový soubor“, což je „soubor jejich chování, osobnosti, vzpomínek, pocitů, přesvědčení, postojů a hodnot“, které „nasypali“ na sociální média.

„Ať už si uvědomujete, že stahujete svou mysl, nebo ne, poprvé v historii je velká část toho, co máme v mysli, ve skutečnosti uložena mimo naši mysl na serverech,“ řekla Rothblattová na University of Victoria.

Technologie pro rekonstrukci této internetové mysli dnes podle Rothblattové neexistuje, nicméně všechny trendy naznačují, „že bude existovat před polovinou tohoto století“.

Rothblattová si představuje, že poté, co bude tělo člověka „odhozeno“, může stažená mysl nabýt fyzické charakteristiky živé bytosti pomocí mikroskopických dronů, tzv. nanobotů, které budou vytvořeny s rozvojem technologie dronů. Tisíce těchto nanobotů, jako roj, „létající koordinovaně prostřednictvím bezdrátové sítě, která by je všechny propojila … by byly schopny nabývat různých tvarů a forem,“ vylíčila Rothblattová své představy na konferenci.

Dokonce pověřila společnost zabývající se umělou inteligencí a robotikou, aby vytvořila robotickou verzi jeho manželky. V budoucnu si každý člověk na světě „bude moci vytvořit myšlenkové klony sebe sama, které budou mít svůj vlastní život na síti,“ řekla Rothblattová na akci TED.

anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.