Soudní cestou získaná e-mailová komunikace ukazuje, že instituce a její vedoucí osoba, která silně ovlivňovala diskusi o původu viru, zatajovala celou řadu významných informací, čímž ovlivnila běh událostí nejenom v USA, ale i v Evropě a České republice. Řeč je o bývalém řediteli amerického Národního institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), doktoru Anthonym Faucim.
Redaktoři investigativního pořadu Truth over news analyzovali e-mailovou komunikaci mezi doktorem Faucim a kruhem jeho spolupracovníků.
Tato e-mailová komunikace byla sice původně státními úřady zveřejněna, ale některé části textu byly začerněny.
Organizace US Right to Know nyní pomohla odhalit, co státní úřady v původních e-mailech „začernily“, protože soudně vymohla od Národního institutu pro alergie a infekční nemoci další sadu e-mailové komunikace. To umožnilo doplnit chybějící data.
Jedná se o několik zásadních bodů, které odhalují, co všechno věděl doktor Fauci o pokusech ve Wuchanském virologickém institutu a o virech, které v něm uchovávaly a s nimiž experimentovali na humanizovaných myších.
Podrobný rozbor obsahu e-mailové komunikace nabízí Hans Manchke, který můžete s českými titulky sledovat zde.
V tomto článku zmíníme pouze hlavní body toho, co si doktor Anthony Fauci nutně musel uvědomovat, ještě před tím, než vystoupil na tiskové konferenci, na níž prohlásil, že virus SARS CoV 2 je „s největší pravděpodobností přirozeného původu“.
Ukazují také na to, co věděl, když jednal s kongresem USA nebo s Bílým domem a týmem, který dostal na starost řešení otázky epidemie nového koronaviru. Přesto, zdá se, nikomu z nich informace, které měl k dispozici, nesdělil.
TIP: Fauci tvrdí, že nemá co skrývat, tak proč jsou jeho e-maily redigovány?
Co dostal Fauci do e-mailu 27. ledna 2020
Shrňme si, co nám nově odhalený e-mail říká. Informace, které Fauci obdržel 27. ledna 2020, nade vši pochybnost dokazují, že Fauci věděl:
- že jeho úřad financoval pokusy s netopýry v laboratoři ve Wu-chanu,
- že laboratoř přechovávala více než 10 000 vzorků netopýrů, což nikdy nezveřejnila,
- že laboratoř měla stovky nových koronavirů, jejichž existence byla utajena,
- že laboratoř přechovávala nejbližšího příbuzného viru SARS CoV 2,
- že laboratoř používala pokročilou americkou biotechnologii v podobě humanizovaných myší, které používal k adaptaci viru na lidské buňky
- že laboratoř tyto myši infikovala nebezpečnými viry, a že laboratoř tak činila za účelem vývoje vakcíny,
- že 3 % populace čínského venkova, který je zamořen netopýry, vykazovala známky toho, že byla v kontaktu s přirozeně se vyskytujícími viry SARS, ale že nebyl zjištěn žádný důkaz o tom, že by někdo v Číně byl v kontaktu s covidem, alespoň do doby, než se objevil ve Wu-chanu.
Z nově zveřejněného e-mailu jasně vyplývá, že měl všechny informace, které potřeboval k tomu, aby dospěl k závěru, že virus není přírodního původu a téměř jistě pochází z laboratoře ve Wu-chanu, a že tuto informaci měl velmi brzy.
Další podrobnosti a vysvětlení jednotlivých bodů naleznete v pořadu Truth over news.
Fauciho skupina uvedla v omyl Národní akademii věd
Z předešlého vyšetřování je také patrné, že 1. února 2020, se Fauci a malá skupinka špičkových vědců sešli, aby prodiskutovali problematiku původu nového koronaviru. Přestože měli k dispozici důkazy a interní odborné posudky, které poukazovaly na možnost úniku viru z laboratoře ve Wu-chanu a na schůzce je vyjádřili, začali následně na veřejnosti prosazovat teorii o „přirozeném původu viru“.
3. února 2020, den poté, co se tři vědci z této skupiny podělili o své názory se staršími členy, se Fauci zúčastnil zasedání Národní akademie věd, inženýrství a medicíny (NASEM). Tato schůzka byla naléhavě svolána na žádost ředitele pro vědu a technologie Bílého domu Kelvina Droegmeiera, který napsal, že hledá odpovědi na otázky týkající se „původu covidu-19“.
Setkání, jehož součástí byla i Fauciho prezentace, se zúčastnili také Peter Daszak – osoba, jejímž prostřednictvím Fauci financoval Wuchanský institut virologie – a Kristian Andersen. Fauci a jeho skupina před akademií prosazovali „teorii přirozeného původu“, přestože jim bylo právě na telekonferenci a v následných e-mailech sděleno, že nejpravděpodobnější vysvětlení původu viru je únik z laboratoře.
Zatímco Fauci a jeho skupina prosazovali v Národní akademii a následně i v Bílém domě svou verzi o přirozeném původu viru, nezmínili se o svých soukromých diskusích – které probíhaly ve stejné době – že virus s největší pravděpodobností vznikl v laboratoři ve Wu-chanu.
Nově odhalená e-mailová komunikace, o níž jsme diskutovali na začátku článku, ukazuje, že rozsah toho, co Fauci a skupina lidí okolo něho věděli, byl mnohem větší, než se předpokládalo, a že Fauci disponoval ještě pádnějšími důkazy ukazujícími na únik viru z laboratoře ve Wu-chanu.