Juraj Skovajsa

26. 9. 2023

Když před dvěma dny oznámila ústecká pizzerie Zebra, že nebude rozvážet do ústeckého Mojžíře, média začala informovat o problémových obyvatelích. Kdo jsou oni problémoví obyvatelé?

„Už nám došla trpělivost a rozhodli jsme se absolutně vynechat toto místo z rozvozové zóny. První incident kopání do vozu a vyhrožování násilím… Druhý incident včera i na zastávce. Dobývání se řidičce do auta, rozkopnuté světlo u vozu, vyhrožování. Absolutně nezvladatelná lokalita plná lidí, kteří nemají morální kodex, natož chování,“ popsala svou zkušenost pizzerie na své facebookové stránce a omluvila se „slušným zákazníkům“ za výpadek.

V příspěvku, pod kterým místní popisují své vlastní negativní zkušenosti s oblastí, pizzerie dodala: „A doufáme, že s tím naše město začne něco dělat, když už se tam bojí jezdit i autobusáci 🤔.“

V této souvislosti server novinky.cz informoval o tom, že řidiči ústeckého dopravního podniku začali odmítat jezdit do Mojžíře poté, co „neukáznění cestující“ poplivali řidičku.

Do problémové části, jejímž ohniskem je ulice Jindřicha Plachty, nechtějí jezdit ani taxíky.

Problémová ulice Jindřicha Plachty v Mojžíři. (screenshot mapy.cz)

Jednatel společnosti ChilliFox, která provozuje ústeckou taxislužbu Fox Taxi, řekl v telefonátu pro Epoch Times, že oni problémoví občané jsou jak Romové, tak i jiní problémoví lidé – nerozlišuje je podle svých slov na základě rasy, ale podle toho, zda jsou problémoví, či nikoliv.

Byť tam údajně několik „ověřených slušných klientů“ má a jezdí s nimi, oblasti se vyhýbá již od roku 2013. Za tu dobu, jak uvedl, se setkal s tím, že do jeho taxíků problémoví občané házeli kameny, vajíčka či jablka.

Yveta Tomková, starostka městské části Neštěmice, do které Mojžíř spadá, sdělila telefonicky pro Epoch Times, že na „problémovém sídlišti“ žije kolem 2 000 až 2 500 Romů a spolu s dalšími „problémovými“ občany jsou tam přesídlováni již delší dobu.

Starostka uvedla, že roky na problém upozorňuje, a dodala, že „ministři se sem chodí jen fotit a nikdo s problémem nepomůže“.

Ze situace starostka viní sociální politiku státu. „Všechno dostávají, na všechno mají právo, cítí se beztrestně. Všude je nepořádek,“ sdělila pro Epoch Times.

Její úřad také intenzivně spolupracuje s policií, jejíž složky mají v oblasti i detašované pracoviště.

Letos v únoru navštívil místní školu prezident Petr Pavel.

Deník Epoch Times se obrátil s žádostí o komentář také na občanské sdružení ROMEA.

Související témata

Přečtěte si také

COP28 – změny v zemědělství a potravinářství kvůli „klimatickým změnám“. Gates podporuje roušky pro krávy, umělé maso a hmyz
COP28 – změny v zemědělství a potravinářství kvůli „klimatickým změnám“. Gates podporuje roušky pro krávy, umělé maso a hmyz

Na summitu COP28 podepsalo přes 130 zemí v rámci klimatické agendy deklaraci o transformaci v zemědělství a v potravinovém systému. Převratné novinky podporuje Bill Gates, WEF doporučuje hmyz.

Kdy máme skutečně dost?
Kdy máme skutečně dost?

Místo toho, abyste se stále hnali za něčím lepším, naučte se být šťastní a vděční za to, co máte.

Itálie opouští čínský projekt Nové Hedvábné stezky
Itálie opouští čínský projekt Nové Hedvábné stezky

Itálie se stahuje z čínské iniciativy známé také jako Pásmo a stezka (BRI), čímž ambicióznímu projektu komunistického režimu zasadila velkou ránu.

Prosím už ne revoluce, ale kultivace
Prosím už ne revoluce, ale kultivace

Při přemýšlení nad tím, jak se chovat, aby nevznikalo velké množství problémů, často přemýšlím nad otázkou souvislosti mezi úpadkem prosperity a úpadkem morálních hodnot společnosti...

Hunter Biden byl obviněn zvláštním vyšetřovatelem z devíti daňových deliktů
Hunter Biden byl obviněn zvláštním vyšetřovatelem z devíti daňových deliktů

Zvláštní vyšetřovatel oznámil obvinění vůči Hunteru Bidenovi ze tří daňových trestných činů a šesti přečinů v hodnotě 1,4 milionu dolarů z let 2016 až 2019, když místo plnění daňových povinností utrácel miliony za okázalý životní styl a drogy.