Lauren Allen

11. 11. 2023

Tento energetický koktejl s borůvkami, banány, řeckým jogurtem, špenátem a celozrnnými ovesnými vločkami je plný vlákniny a bílkovin!

(S laskavým svolením Lauren Allen)

Jednou z nejlepších věcí na prvním ročníku vysoké školy je jídelní plán – víte, o čem mluvím? Speciální jídelníček, který mohou studenti získat a který vám umožní přístup do univerzitních jídelen a stravovacích zařízení. Do značné míry bych ušetřila své peníze za jídlo, jako je smoothie. Nezáleželo na tom, jestli byla venku vánice – vždycky jsem toužila po hustém, studeném smoothie!

Navíc jsem si ho mohla vzít s sebou do třídy, díky čemuž jsem se cítila extra skvěle. Snadná smoothie, jako je toto, jsou pro mě ráno stále oblíbená – teď si je prostě musím udělat sama! Můžu použít hromadu špenátu nebo kapusty a pořád to chutná jako zmrzlina! Ach ta síla smoothie!

(S laskavým svolením Lauren Allen)

Miluji tento energetický nápoj hlavně proto, že je plné úžasných ingrediencí, které mě na dlouho zasytí. Zejména ovesné vložky. Je přirozeně sladký a chutná úžasně…i v těch nejchladnějších dnech!

Energetický koktejl (borůvka, banán, oves)

Autor: Lauren Allen , Porce: 2, kalorie: 265, Příprava: 5 minut

Zařízení

Mixér

Ingredience

  • 1 šálek pomerančové šťávy (kvalitní)
  • 1/4 šálku celozrnných ovesných vloček
  • 1/2 šálku vanilkového řeckého jogurtu
  • 1 banán
  • 1 a 1/2 šálku mražených borůvek
  • 3 šálky listového baby špenátu
  • 1 šálek ledu

Postup přípravy

Vložte všechny ingredience do mixéru a mixujte dohladka. Možná budete muset mixér zastavit, zamíchat ingredience a znovu ještě jednou vše promixovat, aby se vše pořádně promíchalo. Přidejte trochu vody nebo pomerančové šťávy, pokud je smoothie příliš husté. Ihned podávejte.

Výživa

Kalorie: 265 kcal. Sacharidy: 58 g. Bílkoviny: 9 g. Tuky: 1 g. Cholesterol: 1 mg. Sodík: 56 mg. Draslík: 883 mg. Vláknina: 6 g. Cukr: 35 g. Vitamin A: 4565 IU. Vitamin C: 90,5 mg: 2 mg Vápník: 2 mg

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.